10., pátek 1. 10. 2004
Sparta - Liberec SPA - LIB
Sparta: Valent - Cunik, Klouček, Kučera, Míka, Mikala, Protivný, Vojta, Žlůva - Dulovec, Dušátko, Fišer, Handlovský, Hertl, Kratěna, Krätzer, Pešek, Schejbal, Ton, Řepík.
Liberec: Nedvídek (Ševčík) - Daňo, Mrkvička, Pabiška, Paško, Petrmichl, Rýgl - Bárta, Divíšek, Dušek, Dvořák, Hruška, Kapička, Nevyhoštěný, Němec, vantuch, Špaček.
Branky a nahrávky: 1. Pešek (Dušátko), 14. Řepík (Fišer, Míka), 29. Kratěna (Protivný), 50. Pešek (Řepík), 57. Hertl (Fišer), 59. Pešek (Řepík, Dušátko) - 22. Kapička (Rýgl), 52. Kapička (Mrkvička). Vyloučení: 9:7. Využití: 4:1. Třetiny: 2:0, 1:1, 3:1.
Junioři Bílých Tygrů nastoupili ve čtvrtek v T-Mobile Aréně k zápasu proti domácí Spartě. Ta chtěla Tygrům oplatit porážku z 1. kola letošního soutěžního ročníku. Bílí Tygři hráli se Spartou dvě třetiny vyrovnanou partii, ale ve třetí třetině vstřelili domácí tři branky a rozhodli o svém vítězství 6:2 .

Liberec se na ledě T-Mobile Arény ještě ani nerozkoukal a již po třiceti vteřinách hry prohrával 1:0. Řepík zavezl puk za bránu a pasem našel před brankou Dušátka. Ten ještě tečovat na osamoceného Peška, který nedal brankáři Ševčíkovi šanci. V čase 3:20 přišel nepříjemný moment. Liberecký Vojtěch Němec příliš zvedl svojí hokejku a ta zasáhla Schejbala do obličeje. Ten s tržnou ránou okamžitě odjel na šití do nemocnice. Němec dostal za vysokou hůl trest na pět minut a do konce zápasu. Liberec se snažil co nejrychleji otřepat z úvodního šoku, ale Sparta ovládala hru. Ve čtrnácté minutě byl znovu Řepík za bránou soupeře. Tentokrát pohybem rozhodil brankáře a rychle dal puk k první tyči – 2:0. V patnácté minutě vystřídal v brance Liberce Nedvídek Ševčíka. Sparta měla v první třetině ještě dva vyloučené hráče, ale Liberec ani jednu z přesilovek nevyužil.

Druhou třetinu začala Sparta nedisciplinovaně. V čase 21:02 byl vyloučen Pešek za vysokou hůl a o čtyřicet vteřin později si k němu přisedl Dušátko za stejný prohřešek. Přesilovku pět na tři hosté využili. Střelou z úhlu, kolem Valentových betonů, se trefil liberecký kapitán Kapička – 2:1.

To dodalo Liberci elán, ale v polovině utkání dal Protivný přesnou přihrávku do jízdy Kratěnovi. Ten se nenechal odstrčit obránci a v těsné blízkosti gólmana Nedvídka propasíroval puk za jeho záda. O dvě minuty později vybojoval puk liberecký Mrkvička a nahrál mezi kruhy Kapičkovi. Kapička namířil přesně k tyči a Liberec znovu snížil – 3:2. Šance pak byly na obou stranách, Sparta nevyužila výhodu přesilové hry a vše se tak mělo rozhodnout ve třetí třetině.

Hned po deseti sekundách hry byl vyloučen hráč Sparty Hertl. Liberec si ale vážnější příležitost nevypracoval. Při hře pět na pět se hrálo nahoru dolů a šance střídala šanci. Větší příležitosti skórovat měla Sparta, ale svůj tlak v branku proměnit nedokázala. V čase 46:23 vyhodil brankář Valent puk mimo hrací plochu a Liberec hrál dvě minuty v početní převaze. Branku nevstřelil, ale zvyšoval svůj tlak.

Jenže pak ujel po mantinelu Řepík a poslal milimetrovou přihrávku najíždějícímu Peškovi a ten zamířil nad rameno brankáře Nedvídka – 4:2. Obdržená branka Liberec srazila a Sparta měla více ze hry. V 51. minutě byl Sparťan Handlovský vyloučen na deset minut za nesportovní chování a protože do konce utkání zbývalo méně než 10 minut, zamířil rovnou do kabiny. Liberec nebyl schopen vytvořit si souvislejší tlak a Sparta, jakoby plná sil, lépe bruslila. Liberečtí hráči soupeře zastavovali jen za cenu faulů. V sedmapadesáté minutě, při přesilové hře, po skrumáži před bránou, se dostal odražený puk k Hertlovi. Ten svým prvním gólem v juniorské extralize překonal brankáře Nedvídka – 5:2. Minutu a půl před koncem čaroval Řepík za bránou a svým pohybem zmátl oba obránce soupeře i brankáře Nedvídka. Puk předložil Peškovi, který odkrytou branku neminul a stanovil tak konečnou podobu skóre – 6:2.

Miloslav Špinka (Liberec): „Dnešní utkání se nám moc nevydařilo, hlavně vstup do utkání, tam jsme již v třicáté sekundě inkasovali první gól. Nehráli jsme dobře, až ve druhé třetině jsme hru vyrovnali a dostali jsme se na kontaktní gól a měli jsme i další šance, náš útočník jel sám na brankáře, ale neproměnil. Ve třetí třetině rozhodly hrubé chyby a naše neukázněnost, tedy řada vyloučení, na které jsme doplatili. Sparta hrála dobrý hokej, rozhodující bylo, že jsme brzy inkasovali a pak jsme jen dotahovali a v závěru nás položily přesilové hry. Sparta vyhrála zaslouženě."

Jaromír Šindel (Sparta): „Dnes nám to moc nešlo. Byl to trošku krizový zápas, ale i takové se hrají a musí se vyhrát. Během utkání jsme přišli o tři výborné hráče. V podstatě už před zápasem o Culku, který nepřišel, Schejbal byl zraněn hned na začátku a o Handlovského, který se nechal vyloučit. Takže sestava byla taková rozházená. Navíc nemáme dlouhodobě Voříška, který je zraněný. Tudíž hráči, kteří v každé pětce brání tu nebyli, takže jsme měli problém s defenzívou. Vyhráli jsme zásluhou brankáře Valenta a výborně zahrál Řepík. Pešek sice dal tři góly, ale jen zásluhou Řepíka. V závěru jsme měli více sil."