OS2, čtvrtek 28. 2. 2008
Sparta - Třebíč SPA - TRE
Sparta: Novotný, Kalčík – Vošmik, Kořínek, Švácha, Hanzl, Sem, Čížek, Husák – Rybecký, Pacovský, Kafka, Slaba, Morkes, Hájek, Sladký, Forman, Mrňa, Škaloud.
Třebíč: Ondrůj – Vlašín, Rajský, Popela, Jaroš, Dvořák, Kadela R. – Němec, Dostál, Vítek, Dočekal, Nahodil, Kundela, Burian V., Fila, Klíma, Kadela E., Burián P.
Branky a nahrávky: 4. Pacovský (Slaba), 48. Slaba (Vošmik) – 5. Nahodil (Kadela R.), 17. Nahodil (Burian V.), 26. Burian V. (Nahodil), 60. Burian V. Rozhodčí: Turčan - Ruchař, Vlasjuk. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 106.
Už dnes mohli junioři pražské Sparty rozhodnout o svém postupu mezi osm nejlepších týmů. Po úterním vítězství v Třebíči jim stačilo vyhrát aby mohli slavit čtvrtfinálovou účast. To se však nepodařilo, sparťané svému soupeři podlehli 2:4 a o postupujícím se v Holešovicích rozhodne v pátek v 17 hodin.

Přestože do utkání vstoupili lépe domácí, kteří zahrozili pokusem Jaroše mimo, byli to sparťané, kdo otevřel skóre. Pacovský vybruslil zpoza branky před Ondrůje, kde si zkušeně počkal a svou střelu schoval za obránce. Ondrůj instinktivně puk vyrazil lapačkou. Ve změti hokejek, kam se puk odrazil, ho našel opět Dominik Pacovský a poslal ho neomylně do „vinglu“ Ondrůjovy klece – 1:0.
O pár chvil později mohlo být ještě veseleji. V rychlém protiútoku se na třebíčskou branku řítil Mrňa. Udělal obránci kličku, ale svým pukem nastřelil pouze tyč.
A tak se skóre měnilo na druhé straně. Za brankou se puku zmocnil Lukáš Nahodil. Poslal ho na Novotného, od něhož se k překvapení všech odrazil za brankovou čáru – 1:1!
Podobným způsobem se mohla Sparta dostat zpět do vedení. Jaroš rozehrával za Ondrůjem, trefil však jen brusle projíždějícího Pavla Mrni. Odražený puk jen o centimetry minul třebíčskou branku.
Protože následující dvě přesilovky domácích vyšly naprázdno, měnili skóre opět hosté. Krásnou akcí se prezentoval opět Lukáš Nahodil. Převzal puk od Viléma Buriana, kličkou se vyhnul obráncům, Novotného si položil na led a v klidu kotouč zasunul do prázdné branky – 1:2!
Vyrovnat mohl těsně před koncem prvního dějství Hájek. Ten tečoval Mrňovu střelu od modré, ale Ondrůj byl připraven.

Do druhé třetiny vstoupili domácí další přesilovou hrou. Velkou šanci měl Mrňa i dorážející Kafka. Ondrůj však opřel beton o tyč a puk za brankovou čáru nepropustil.
I na druhé straně hřmělo. Fila vybojoval puk a vybídl k teči Němce. Ten však před prázdnou brankou Filovu přihrávku netrefil.
O poznání úspěšnější byl v šestadvacáté minutě Vilém Burian. Spolu s Nahodilem se řítili na jediného sparťanského obránce, puk si nechal Burian pro sebe a poslal ho pod Novotného vyrážečku – 1:3! Trenér domácích se po třetím gólu rozhodl Novotného vystřídat. V brankovišti ho nahradil Tomáš Kalčík.
Po třetím inkasovaném gólu se hra Sparty konečně zlepšila, přesto snížení nepřicházelo. V obrovské šanci se objevilo duo Hájek – Sladký. Osamoceni se blížili na Ondrůje, akci však pokazili chybnou přihrávkou a ani nevystřelili.
Po dalším přečíslení vybídl ke skórování Mrňa Rybeckého, ten však v nadějné pozici přestřelil. Když poté Ondrůj lapil přesilovkový pokus Pavla Mrni, šlo se do kabin pro domácí za stavu krajně nepříznivého.

Ve třetím dějství Sparta potvrdila stále se zlepšující hru a byla v něm jasně lepším týmem. Naznačil to hned v první minutě Pacovský, jehož projektil Ondrůj s velkým štěstím vyrazil. Konstrukci branky chvíli poté nastřelil jak Hájek, tak Hanzl.
Ondrůj byl ve své kůži. V rozmezí několika minut zlikvidoval střely Rybeckého, Kafky i Mrni.
Na střelu Vošmika, tečovanou Janem Slabou byl už krátký. V osmé minutě domácí snížili na 2:3!
Sparta hru zcela ovládala a hosté se osvobozovali většinou za cenu zakázaných uvolnění. Světlým momentem byl snad jen brejk Petra Fily, který však Kalčíkovu branku netrefil. Podobně si na druhé straně vedl osamocený Mrňa, který taktéž opřel puk jen do mantinelu za brankou.
Velkou šanci k vyrovnání měli domácí necelých pět minut před koncem, po vyloučení Kundely. Nejprve Mrňa po vybídnutí Sladkým netrefil branku. Chvíli na to už se domácí radovali. Od modré pálil Husák, puk se odrazil k Pacovskému. Ten jej rychle poslal před branku, odkud ho za brankovou čáru poslal Lukáš Rybecký. Radost sparťanům pokazil rozhodčí Turčan, který branku neuznal, kvůli údajnému kopnutí kotouče do branky.
Ve chvíli, kdy byl po time-outu odvolán Kalčík na střídačku, už výsledek jen kosmeticky opravil do prázdné branky Vilém Burian – 2:4.

David Volek, trenér Sparty: V první třetině z naší strany sehrála svoji roli nervozita, spadly nám tam takové podivné góly... Postupem času ale, jak se ten zápas rozvíjel, jsme měli velkou převahu, jako ve třetí třetině počet střel a náš čas strávený u nich ve třetině, tak ta naše převaha byla prostě enormní. Ale hokej je o gólech a my jsme naše šance nedokázali zužitkovat.

Štěpát Oberreiter, trenér Třebíče: My jsme doma sehráli vyrovnaný zápas, prohráli jsme smolným gólem, Sparta měla větší štěstí a proto jsme věděli, že dneska nemáme co ztratit. Už jsme tady jeden zápas letos vyhráli a proto jsme šli do zápasu s velkým odhodláním. Mančanft podal obětavý výkon, bojovný v oslabeních. Hráli jsme to co jsme si řekli a Spartu v podstatě k ničemu nepustili.