21., sobota 22. 11. 2008
Sparta - Třinec SPA - TRI
Sparta: Novotný – Vošmik, Kořínek, Veselý, Čugajus, Hanzl, Husák – Feferle, Tůma, Pekárik, Kafka, Slaba, Chára, Kniazev, Bosas, Kutlák, Antončík.
Třinec: Razska – Hoďa, Gottwald, Kania, Kaďorek, Špaček, Toman J., Rajnoch – Hegyi, Rufer, Marosz, Orsava, Pánik, Ostřížek, Toman M., Hamrozi, Palička, Potoček.
Branky a nahrávky: . Feferle (Bosas, Slaba), 32. Slaba (Kafka, Hanzl), 49. Slaba (Hanzl) – 15. Hegyi (Toman J., Špaček), 28. Pánik (Kania), 29. Potoček (Ostřížek), 34. Hamrozi (Kania). Rozhodčí: Kubeš – Kis, Pavlovič. Vyloučení: 4:6, navíc Kutlák (Sparta) a Kaďorek (Třinec) 5 min. + do konce utkání. Využití: 1:0.
Hokejisté Sparty podlehli v utkání 21. kola juniorské extraligy v TESLA ARENĚ Třinci 3:4. Sparta se sice dostala brzy do vedení, ale hosté ještě v první třetině vyrovnali. O svém triumfu rozhodli Oceláři ve druhé třetině, kdy vstřelili během šesti minut tři branky. Sparťané stačili pouze snížit na rozdíl jediného gólu.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí. Už po třech odehraných minutách se po chybě třinecké obrany ocitl v šanci Pekárik. Proti gólmanovi Razskovi neuspěl o chvíli později ani Kniazev. Hned od prvních minut se hrálo ve vysokém tempu a první gól na sebe nedal dlouho čekat. V 5. minutě otevřel zaslouženě skóre utkání sparťanský útočník David Feferle. Oceláři svou první přesilovou hru sice v branku nepřetavili, ale pár vteřin po jejím uplynutí se již radovali. Po čtvrthodině hry prostřelil brankáře Novotného Hegyi. V závěru prvního dějství se mohlo skóre měnit ještě jednou na každé straně, ale gólmani byli proti.

Úvod druhé třetiny vyšel lépe hostům. Šance Paličky a Marosze ještě využity nebyly, ale v 28. minutě zpracoval Pánik přihrávku přes celé kluziště a v samostatném nájezdu překonal Novotného. Uběhlo pouhých 33 vteřin a síť za zády sparťanského brankáře se vlnila potřetí. Útočník Potoček se prosadil z bezprostřední blízkosti.

Po půlhodině hry hráli domácí přesilovku pěti proti třem, ovšem gólově se svěřenci kouče Davida Volka prosadili až v klasické přesilové hře. V 32. minutě snížil na 2:3 kapitán Jan Slaba. Oceláři byli ve druhé třetině lepším týmem a v 34. minutě odskočili opět na dvoubrankové vedení. Gól Hamroziho musel potvrdit až videorozhodčí. V úplném závěru třetiny mohl zvýšit vedení hostů Pánik, ale Novotný skvěle zakročil.

Do závěreční části vlétli domácí jako velká voda. Brankové příležitosti Tůmy a Kafky zneškodnil brankář Raszka. Ve 44. minutě byl blízko k vstřelení branky obránce Hanzl, jenže jeho střela skončila na tyčce. Aktivita Sparty přinesla své ovoce ve 49. minutě. Na střelu Jana Slaby gólman Třince nestačil. Do hostujících řad mohl vnést klid v početní výhodě Marosz, ale v samostatném nájezdu proti Novotnému branku přestřelil. Na duhé straně mohl vyrovnat Pekárik, ale jeho pokus skvěle zachytil gólman Ocelářů. V závěru utkání již sparťané neměli síly na vyrovnání.