Junioři opět vítězně, Hradec zlomili ve druhé třetině

40., sobota 28. 1. 2006
Královští lvi Hradec Králové - Sparta HKR - SPA
Královští lvi Hradec Králové: Balážik (od 31. Tomíček) - Černák, Spudil, Marša, Kotrč, Burdych, Hanousek, Samec - Petr, Lučan, Janoušek, Šimoníček, Šejnoha, Voděrek, Kohout, Hloušek, Kosina, Dvořák, Dulovec, Jirousek.
Sparta: Neurvirth - Procházka, Cunik, Ton Martin, Kanov, Joob - Hertl, Handlovský, Voříšek, Krätzer, Bezouška, Kupec, Drak, Fišer, Meidl, Ton Karel, Martinec, Rybecký, Burian, Mrňa.
Branky a asistence: 43. Petr (Dulovec) - 20. Joob (Martinec), 22. Ton K., 29. Bezouška, 31. Drak (Ton K., Fišer), 40. Voříšek (Cunik). Vyloučení: 9:5, navíc Šejnoha (HKR) a Handlovský (SPA) 10 min OT. Využití: 0:3. Střely: 31:35. Diváci: 150.
Po prohře v Budějovicích se sparťanští junioři opět radují z vítězství. V Hradci Králové otevřeli brankový účet zápasu již v první třetině, ovšem definitivně rozhodli až v prostředním dějství, kdy vsítili čtyři branky. Čisté konto Neuvirthovi překazil v poslední části Petr, který upravil výsledek na 5:1. Za Spartu se gólem a asistencí blýskl Karel Ton.

Úvodní třetina přinesla vyrovnanou partii na obou stranách. Z počátku se střílelo pouze z uctivé vzdálenosti, později se však ukázalo že oba brankáři budou mít hodně práce. Hostující Neurvirth si poradil se slušnými příležitostmi domácích a Balážik si na druhé straně nevedl o nic hůře. Oba celky se už pomalu chystaly do kabin, jenže v čase 19:40 se ze závaru před brankou dostal kotouč na modrou k Davidu Joobovi, který propálil vše co mu stálo v cestě a poslal Spartu do vedení.

Hradečtí šli do druhé třetiny s jasným úmyslem vyrovnat, ale už po dvou minutách věděli, že budou muset přidat jednu branku navíc. Jeden z hradeckých hráčů si totiž smolně srazil puk do vlastní klece, branka byla připsána Karlu Tonovi. Sparta se však Východočechům stále vzdalovala. V polovině utkání totiž přidal další branku hostů Michal Bezouška a o dvě minuty později donutil Jiří Drak gólmana Balážika vystřídat. Do konce třetiny však inkasoval i Balážikův nástupce, Jiří Tomíček, který nestačil na gólovou trefu sparťanského kapitána Luboše Voříška.

Sparta šla do třetí třetiny s klidem na hokejkách, zbytečně se nehnala dopředu a myslela na zadní vrátka. Energetici chtěli výsledek v závěrečné části minimálně zkorigovat. O jejich jediný gól se ve 43. minutě postaral Václav Petr, když zužitkoval přesnou přihrávku Martina Dulovce. Poté se do několika velmi slibných šanci dostal hradecký Ladislav Lučan, ale Neurvirth si s jeho gólovými pokusy vždy poradil a tak se výsledek už do konce utkání neměnil.