29., neděle 29. 11. 2009
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Will - Švaříček, Houser, Vrba, Mikulaštík, Soukup, Sedláček - Sajdl, Hájek, Jiránek, Belay, Kadlčík, Antončík, Rys, Protivný, Koudela, Lenc
Sparta: Novotný - Dvořák, Veselý, Drvota, Žovinec, Vošmik, Vítek - Hanták, Merta, Tůma, Dvořáček, Chára, Rubeš, Eis, Půna, Sovík, Kučera
Branky a nahrávky: 31. Protivný (Rys, Jiránek), 33. Belay (Lenc, Antončík), 56. Mikulaštík (Jiránek, Protivný) - 9. Eis (Dvořáček, Merta), 50. Rubeš (Hanták). Vyloučení: 11:11. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 94.
M l. B o l. - Pro sparťanskou juniorku tento víkend nedopadl příliš dobře. Po prohraném pátečním zápase doma s Plzní zajížděli na led Mladé Boleslavi s vidinou alespoň nějakého bodu. Bohužel se však vrátili s prázdnou. Klíčovým mužem zápasu byl domácí brankář, naděje mladoboleslavského hokeje - Roman Will, jehož sparťanský útok nemohl překonat. Za jeho záda nakonec prolétly pouze dva pokusy, a to na výhru nestačilo. Junioři podlehli Boleslavi 3:2

Již od úvodních minut začali Sparťané plnit roli papírových favoritů a měli také první šanci. Will ale v oslabení Cháru nadvakrát vychytal. Přežité oslabení jako by do Boleslavských vlilo sebedůvěru a ti se osmělili k útočení. Nebezpečnou střelu Mikulaštíka ze zákrytu však brankář hostí kryl. Na první branku museli diváci čekat do osmé minuty utkání. Pražané skvěle vyřešili přečíslení, když sám před brankářem usměrnil puk do branky Stanislav Eis. Obdržená branka na chvíli otřásla útočnou hrou domácích a oba celky spíše soupeřily ve středním pásmu. Šanci na vyrovnání odmítl Sajdl, když ze vzduchu chytil sražený puk a hodil si ho před hůl. Ležícího Novotného, který reagoval na první střelu, však překonat nedokázal. Po první třetině tak odcházely do šaten oba celky za stavu 0:1.

Do druhého dějství vstoupili boleslavští hokejisté aktivněji ve snaze o vyrovnání. Jiránek ale během dobrého střídání domácího útoku sparťanského gólmana nepřekonal. Pražané se již tolik nehnali do útoku, pečlivě hlídali své pásmo a vyráželi k příležitostným brejkům. Po jednom takovém byli hned dva Sparťané před Willem osamoceni, ale puk pod ním do branky protlačit nedokázali. Toho hosté mohli značně litovat, hned z dalšího protiútoku totiž inkasovali. Jiránek hezky zavezl puk do pásma, nahodil puk před branku a po zmatcích kolem brankoviště vypadl puk před volného Michala Protivného, který tvrdou ranou k tyči vyrovnal.

Netrvalo dlouho a Mladé Boleslavi se dokonce podařilo vybojovat vedení. Martin Belay dostal perfektní přihrávku před branku a Novotnému nedal šanci. V tu chvíli byli prozměnu opařeni hosté. Nějakou dobu trvalo, než se dokázali z dvou slepených obdržených branek vzpamatovat. Najednou to byl pražský celek, který se musel hnát za vyrovnáním. Do konce druhé třetiny se již ani jednomu z týmů nepovedlo dostat se do vážnější šance a do šaten si tak jednobrankové vedení odváželi naopak Mladoboleslavští, tentokrát 2:1.

Třetí třetinu začali velkou šancí domácí. Jiránek nedokázal po přečíslení dva na jednoho trefit branku a přestřelil. Vlastní nedisciplinovaností nabídla Mladá Boleslav svým soupeřům velkou šanci k vyrovnání a ti ji také využili. Sparta mohla hrát bezmála minutu a půl ve výhodě dvou mužů v poli. U levé tyčky nadvakrát uspěl Tomáš Rubeš, když nakonec přeci jen dokázal zvednou puk přes beton jinak vynikajícího Willa.

Po vyrovnání začal překvapivě více útočit domácí celek. Po dlouhém závaru ve sparťanské obranné třetině nechybělo Jiránkovi mnoho, aby trefil odkrytou branku. Nakonec rozvlnil pouze boční síťku. Toto varování Spartě nestačilo, a tak domácí trestali. V početní výhodě Mladé Boleslavi signalizoval hlavní rozhodčí další vyloučení hostí. Domácí však neodevzdali puk aby hráli co nejdéle proti třem soupeřům, ale pokračovali v kombinaci a byli za to odměněni. Střela Tomáše Mikulaštíka od modré propadla do branky a Boleslav opět vedla. Následně měli domácí borci další šanci v početní výhodě dvou mužů v poli, té však již nevyužili a soustředili se spíše na udržení vedení. Hosté se v závěru pokusili vybojovat alespoň bod hrou bez brankáře, Boleslav je už ale k ničemu nepustila a dobrým napadáním držela Spartu daleko od své branky. BK Mladá Boleslav tak porazil HC Spartu Praha 3:2.