25., pátek 26. 11. 2004
Sparta - Vítkovice SPA - VIT
Sparta: Novák (49. Neuvirth) – Vojta, Klouček, Žlůva, cunik, Protivný, Urban, Martinec – Schejbal, Culka, Ton, Kratěna, Pešek, Řepík, Hertl, Krätzer, Handlovský, Voříšek, Meidl, Rybecký, Mrňa
Vítkovice: Pastorek – Rosypal, Mocek, Onderka, Palík, Wantulok, Falter – Kalus, Köhler, Červenka, Buček, Novák, Bartoš, Křivák, Roman, Mikšovský, Velecký
19. Voříšek (Řepík, Handlovský), 28. Řepík (Protivný, Handlovský), 30. Schejbal (Kratěna, Protivný), 51. Kratěna (Pešek, Cunik), 54. Kratěna (Řepík, Voříšek) – 1. Wantulok(Buček, Onderka), 18. Křivák (Roman), 24. Bartoš, 48. Kalus (Onderka, Köhler), 49. Kalus (Červenka) Vyloučení: 7:11 a Kalus 10 min, Využití: 3:0
První letošní střetnutí mezi Spartou a Vítkovicemi přineslo bojovný hokej a vysoké nasazení. Především ale deset branek. To vše s půlhodinovým zpožděním díky pozdnímu příjezdu rozhodčí. Diváci, kteří přišli na čtvrteční zápas se rozhodně nenudili a viděli spravedlivou remízu 5:5.

Vítkovická první formace zaskočila Spartu důrazem i bruslením, nebylo proto divu, že v čase 0:42 si Klouček pomohl při bránění Köhlera nedovoleně. Vítkovice se zabydlely v útočné třetině a hned po šesti vteřinách přesilové hry se po nahrávce Wantuloka z křídla trefil na dlouhou tyč Buček – 0:1. Spartu obdržená branka probudila k aktivitě. Následovalo vyloučení hráče Vítkovic. Hertl ujel nezformované obraně, ale volil kličku na gólmana Pastorka, ten ovšem jeho úmysl vystihl. Hra byla hodně kouskovaná díky velkému počtu vyloučených hráčů. Ani jeden z týmů nebyl schopný usadit se v útočné třetině. Sparta byla v této části hry o něco aktivnější, ale znovu se nevyvarovala chyb v obraně, ze kterých Vítkovice těžily útočnými výpady. Jeden takový přišel v čase 17:13, Roman, nejmladší hráč zápasu (ročník 89), vybojoval puk u mantinelu a posunul ho na najíždějícího Křiváka, který vypálil přesně do víka – 0:2. O minutu později už se na počínání svých spoluhráčů nemohl dívat Řepík, obral soupeře o puk a ujížděl směrem na branku hostí, dobře viděl Handlovského, který najížděl po druhém straně. Handlovského střelu Pastorek vyrazil před sebe, z druhé vlny najíždějící Voříšek, který se zotavil ze zlomeniny ruky, si položil brankáře a v klidu zasunul puk do prázdné brány – 1:2. Těžko říct komu fandil Rostislav Olesz, který se přišel podívat jak se vede jeho bývalým spoluhráčům z Vítkovic.

Sparta začala druhou třetinu v početní výhodě, ale stěží se probojovávala před Pastorkovu branku. Ve 24. minutě vítkovičtí útočníci dobře napadali sparťanské beky, Vojta zazmatkoval při rozehrávce a nepřesně poslal puk na Cunika, hbitý Bartoš, který ovšem na led naskočil, jako pátý hráč, ačkoliv měli Vítkovice hrát ve čtyřech, sparťanského obránce o puk obral a vystřelil přesně mezi Novákovi betony – 1:3. Sparta se nevzdávala a bojovala dál. v čase 27:21 hrála Sparta přesilovou hru, Protivný napálil puk od modré a Řepík šikovně tečoval před Pastorkem – 2:3. Zanedlouho se skóre vyrovnalo, Sparta hrála přesilovku pět na tři a předvedla krásnou kombinaci na jeden dotek. Protivný nahrával od modré na křídlo Kratěnovi a ten krásnou křižnou přihrávkou našel osamoceného Schejbala, který střelou z první dával na 3:3. Časté vylučování pokračovalo a zdálo se, že rozhodčí nemá hru zcela pod kontrolou a snaží se kompenzovat. Při hře čtyři na čtyři ujel podél mantinelu Culka a snažil se natlačit před bránu, ale obránce soupeře dobře zasáhl. Ke konci třetiny Vítkovice dostaly výhodu hrát v pěti proti třem hráčům Sparty, ale svou příležitost nevyužily.

Vyrovnaný úvod třetí třetiny, přinesl především boj o střední pásmo. Ve 48. minutě se vítkovický první útok zabydlel ve sparťanské obranné třetině, Onderka vystřelil od modré a Kalus tečoval puk – 3:4. Kalus se stal hrdinnou hned další střídání, když dobře přečetl hru. Na Nováka šel puk, který mohl v klidu skrýt do lapačky, ale on ho vyrážečkou poslal přímo před sebe, Kalus puk dojel a Novák se odebral na střídačku – 3:5. Do branky přišel dorostenec Neuvirth a se Spartou to vypadalo bledě, ovšem hráči předvedli, že se jen tak nevzdávají. V čase 50:13 zatáhl Pešek puk do třetiny a nahrál na neobsazeného Kratěnu – 4:5. O minutu později Kratěna v těsné blízkosti soupeřovy branky volil místo střely nahrávku na Martince, ale Pastorek jeho střelu chytil. Pak hrála Sparta téměř třičtvrtě minuty pět na tři, ale až při přesilovce pět na čtyři si domácí dokázali vypracovat gólovou příležitost. Akci začal Voříšek, který z rohu nahrával Řepíkovi, ten zvolil střelu zápěstím, ale Pastorek puk vyrazil pouze ke Kratěnovi, který ho v klidu zasunul do brány – 5:5. Zajímavý a dynamický zápas skončil zaslouženou remízou.

Jaromír Šindel (Sparta): „Dobrý zápas, padlo hodně gólů. Nám trochu nefungovala obrana. S brankářem jsem měli úplně jiný záměr, ale Valent se nám ráno zranil. Chytal Novák, který byl celé dopoledne s áčkem. Měli jsme o tom trochu jiné představy. Byl to oboustranně útočný hokej, oba týmy chtěly hrát hokej. Překvapili opět rozhodčí, kteří přijeli s půlhodinovým zpožděním. Hráči jsou připraveni na zápas a pak sedí půl hodiny v šatně, tak to je rozhodně špatně. Při hře čtyři na čtyři padl gól z hokejky pátého vítkovického hráče. Kdyby tady ti rozhodčí nebyli bylo by to lepší a hře by to určitě prospělo.“

Mojmír Trličík (Vítkovice): „Jsem spokojený. Se Spartou, která byla favoritem, a vede tabulku jsme uhráli bod. I když vstřelit pět branek venku by mohlo znamenat vítezství, ale my jsem třikrát inkasovali při oslabení, po našich faulech holí, což je naše velká slabina. Musím pochválit všechny hráče, utkání mělo vysokou úroveň a myslím, že jsme tu předvedli velmi dobrý výkon. Přesto, že jsme obdrželi hodně branek velmi dobře zachytal brankář Pastorek.“