8., sobota 27. 9. 2008
Sparta - Olomouc SPA - OLO
Sparta: Novotný- Vošmik, Kořínek, Veselý, Hanzl, Čížek, Husák- Chára, Tůma, Antončík- Kafka, Slaba, Plichta- Morkes, Sladký, Forman- Kutlák.
Olomouc: Slovák- Jedlička, Ustrnul, Koryčanský, Krause, Axman, Trojan, Spurný- Prášek, Stromšík, Luňák- Dostál, Málek, Venkrbec- Dopita, Skácel, Coufal- Rác, Mareček, Pánek.
Branky a nahrávky: 59. Slaba- 25. Coufal (Luňák), 46. Venkrbec (Koryčanský), 53. Venkrbec (Coufal).
P r a h a - Sparťanští junioři prohráli s moravskou Olomoucí, která tak navázala na úspěšný víkend. Vyhrála totiž i na Slávii. Sparta příští týden zajíždí do Třince a Havířova.

Do utkání vkročili hratelně lépe hosté. I když branku nevstřelili, byli lepším týmem. Nebezpečnou střelu vyslal od modré čáry na Novotného v páté minutě Matěj Málek, ale brankář Sparty jeho pokus kryl. Pražané byli častěji na trestné lavici, a tak měli méně šancí než soupeř. Olomoučtí však nevyužili v první třetině žádnou přesilovou hru. Na druhé straně jel trestné střílení kapitán Slaba, ale ztroskotal na Slovákovi. Úvodní dvacetiminutovka tedy skončila bez branek.

Druhá třetina už byla pro dívaky zajímavější. Vidět byly pěkné akce jak ze strany Sparty, tak Olomouce. Sparťané však opět doplatili na nedisciplinovanost a nechali se vyloučit. Hosté ukázkově sehráli přesilovou hru a vstřelili gól. Postaral se o ní Viktor Coufal. Sparta chtěla za každou cenu vyrovnat, ale v cestě jim stál výborně chytající Jiří Slovák. Ten nepustil následné pokusy Slaby, Kafky a Mokrese. Na druhé straně hosté nedokázali vyzrát na Filipa Novotného. Do kabin se tedy šlo s výsledkem 1:0 pro Olomouc.

S cílem otočit výsledek šli do třetí třetiny domácí. Jejich snaha byla však marná, protože byli to hosté, kdo vstřelil gól. V čase 45:53 rozsvítil červené světlo za Novotným Matouš Venkrbec, kterému nahrával Lukáš Koryčanský. Tato branka Sparťany dostala do kolen a kazili kombinace. Poslední branku Olomouce znovu přidal Matouš Venkrbec a zvýšil na 3:0. Hosté krátce poté neproměnili samostatný nájezd.Sparťané ještě vycítili poslední možnost vyrovnat, když sparťanský kapitán Jan Slaba využil nepřesnost v rozehrávce hostujících obránců a snížil na 1:3.Domácí se semkli v útočném pásmu a pálili ze všech pozic. Vstřelit gól se jim však nepovedlo. Zápas skončil tedy vítězně pro Olomouc 3:1.

Volek (HC Sparta Praha): ,,Stále nám ubližuje počet vyloučených. My jsme ale mužstvo, které bojovalo. Předvedli jsme lepší výkon než při včerejším utkání. Byli nějaké brankové příležitosti, ale nedáme branku. Nevyužijeme přesilové hry. Je to hodně upracovaný. My branky spíše dostáváme než dáváme. My jsme pořád sami soupeři.´´

Přecechtěl (HC Mora Olomouc): ,,Já si myslím, že toto utkání mělo větší úroveň než včera na Slavii. Sparta měla silnější mužstvo. Utkání bylo velice kvalitní. Rozhodla kvalita brankářů, zvlášť náš Jirka Slovák zachytal dobře. Gól jsme dostali až ke konci zápasu. Vytvořili jsme si více šancí, které jsme dokázali využít.´´