31., pondělí 1. 11. 2010
Plzeň - Sparta PLZ - SPA
Plzeň: Makarovič - Ruprecht, Růžička, Slavík, Sullman, Špaček, Váchal, Sedláček - Faschingbauer, Hošťálek, Baxa, Pacanda, Šimandl, Hájek, Bernad, Blumentrit, Mainer, Vizinger, Němec
Sparta: Novotný - Sobotka, Švaříček, Veselý, Kolář, Drvota, Žovinec, Kniazev - Forman, Přibyl, Ribalkin, Kučera, Chára, Rubeš, Eis, Doležal, Puna, Sovík, Dvořák
Branky a nahrávky: 24.Hošťálek (Baxa, Ruprecht), 53.Sedláček – 1.Přibyl (Sovík, Kučera), 9.Přibyl, 11.Přibyl (Sovík, Kolář), 26.Forman (Žovinec), 35.Rubeš (Eis, Forman), 41.Sovík (Přibyl, Veselý), 44.Forman (Rubeš, Sobotka). Rozhodčí: Svoboda - Fiala, Havelec. Vyloučení: 7:8 – navíc po faulu Váchala (PLZ) nařízeno trestné střílení. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 92. Střely na branku: 30:37. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:7, 2:7.
P r a h a - Na divokém západě se v pondělí děly věci. Sparťanská juniorka na plzeňském ledě od začátku dominovala a místní indiánský kmen smetla sedmi góly. Nejúspěšnějším v lovu skalpů byl Daniel Přibyl, který si připsal hattrick. Skvělý výkon odvedl i brankář Filip Novotný.

Plzeň nevstoupila do utkání proti sparťanským juniorům příliš šťastně. Už po třiatřiceti vteřinách překonal Makaroviče Daniel Přibyl. Domácí indiány obdržená branka neprobrala, spíše naopak. Pokračovali v nepříliš výrazném výkonu, který navíc v čase 8:47 korunoval hákováním Váchal. Za tento faul rozhodčí nařídil trestné střílení, ke kterému se postavil nám již dobře známý Daniel Přibyl a bez skrupulí poslal puk za záda modrobílého gólmana - 0:2. Ani to však nebyl konec plzeňskému trápení. O dvě minuty a deset vteřin později svítilo na velké kostce nad ledem skóre už 0:3. Hattrick proměněnou sparťanskou přesilovkou uzavřel Daniel Přibyl. Domácí mohli snížit ve 14. minutě, když dostali možnost přes minutu trvající přesilové hry pěti proti třem. Místo kýženého tlaku Plzně však přišla hned na jejím začátku možnost Sparty. Naštěstí pro domácí bez úspěchu. Plzeň naopak téměř nevystřelila na bránu. I díky této zmařené šanci odcházela do šatny s třígólovým mankem.

Sparta pokračovala v tlaku i na začátku druhé třetiny. Ve 23. minutě se snažil prošťouchat puk i s Makarovičem za brankovou čáru. Plzeň zasadila ránu z protiútoku. V čase 23:11 nadvakrát překonal Novotného kapitán Ondřej Hoštálek a snížil na 1:3. Jenže radost domácích netrvala dlouho – celé dvě minuty. V čase 25:29 zasadil čtvrtý úder Miroslav Forman – 1:4. Na konci 31. minuty dostali domácí možnost další přesilovky. Hned v jejím úvodu pálil z mezikruží Baxa a hned v zápětí zkoušel dorážet Vizinger. Ani jeden však na Novotného nevyzrál. Tlak si však Plzeň vytvořila a ten musel hasit faulem Chára a domácí hráli další početní převahu proti třem. Ani tentokrát ji však nezužitkovali, ovšem sehraná byla podstatně lépe. Novotný musel několik šancí pochytat. Jak že se to v hokeji říká? Nedáš, dostaneš? Ano, i tentokrát se toto pravidlo potvrdilo. V čase 34:55 ujel indiánské obraně Tomáš Rubeš a střelou mezi betony překonal Makaroviče - 1:5. Minutu a půl před koncem druhé třetiny hrála Plzeň další přesilovou hru. Po Hošťálkově příležitosti ujel všem Sovík. Tentokrát Makarovič jeho střelu zlikvidoval. Netrvalo dlouho a Sparta měla další možnost. Tentokrát skvělým obranným zákrokem zachránil situaci Sullmann.

Jak se mají využívat přesilové hry, ukázala Sparta v čase 40:26, kdy do zcela prázdné branky zakončoval Robert Sovík – 1:6. Ve 44. minutě převzal na červené čáře krásnou přihrávku Miroslav Forman,projel plzeňskou obranou jako nůž máslem a svou akci zakončil gólman za 1:7 z pohledu domácích. Sparťané se však tímto výsledkem neuspokojila, stále se hrnula do útoku a byla v útočném pásmu jako doma. Další gól si mohl připsat Forman, nemířil však přesně. V čase 52:04 při hře čtyři na čtyři nachytal Novotného na švestkách Pavel Sedláček a kosmeticky upravil na 2:7. Indiánští bojovníci se poté ještě snažili zmírnit porážku, ale gól už jim dopřán nebyl, další branku nepřidala ani Sparta. Utkání tedy skončilo jejím vítězstvím v poměru 7:2.

Radek Kampf (Plzeň): Soupeř nám dal v první třetině tři góly a to prakticky rozhodlo. Sparta předvedla velmi dobrý výkon, navíc byla podpořena brankářem Novotným, který válí i v reprezentaci do dvaceti let. My jsme nehráli vůbec dobře.