Juniorka uzavřela základní část vítězstvím nad Litvínovem

54., sobota 6. 3. 2010
Sparta - Litvínov SPA - LIT
Sparta: Novotný - Vošmik, Kořínek, Veselý, Drvota, Husák, Zacpálek - Luňák, Chára, Tůma – Sovík, Forman, Žálčík – Rybalkin, Kučera, Szakal.
Litvínov: Nechvátal - Hora, Kabeláč, Kousalík, Muller, Eminger - Mackal, Zavřel, Kafan – Bíza, Račuk, Jurčík – Matai, Smolka, Černý – Přeučil.
Branky a nahrávky: 3. Sovík (Luňák), 8. Veselý (Husák), 16. Szakal (Kučera), 28. Kučera (Szakal), 33. Žalčík (Sovík, Szakal), 59. Luňák (Vošmik, Husák) - 18. Kafan (Mackal), 29. Mackal, 46. Račuk (Hora). Vyloučení: 7:6. Využití: 3:1. Rozhodčí: Lacina, Hejl, Žídek. Diváci: 101.
P r a h a - Poslední zápas sparťanské juniorky v základní části Noen Extraligy rozhodly přesilové hry. Sparťané využili první tři početní výhody a náskok si už nedali vzít. Skvělý zápas odehrál hráč třetí formace Adam Szakal, který si připsal jednu branku a tři asistence.

Zápasy v dnešním hokeji rozhodují přesilovky, říká se často a tato fráze seděla na utkání mezi Spartou a Litvínovem jako zadek na hrnec. Už první vyloučení hostů domácí potrestali. Robert Sovík se s Nechvátalem v soupeřově brance nemazlil a osamocen před brankovištěm ho v 3. minutě natlačil za brankovou čárou i s pukem. A hokejisté z Podkrušnohoří litovali i druhého přestupku proti pravidlům. Střelu obránce Husáka tečoval v čase 7:19 za bezmocného Nechvátala jeho kolega Jan Veselý.

Jak se může vymstit nedisciplinovanost, si Litvínovští uvědomili definitivně v 16. minutě, kdy chudák Nechátal lovil puk ze své svatyně potřetí. Adam Szakal bleskově zužitkoval nabídku Kučery zpoza branky a Geffertovi svěřenci měli v tu chvíli pohodlný trojgólový náskok. Z toho protivník ještě do konce první třetiny stačil ukrojit. Do hry vrátil Litvínov Kryštof Kafan, který využil nepozornosti holešovické defenzivy.

Sudí Lacina ve druhé třetině začal pískat fauly na druhé straně a domácí se museli na začátku druhé části ubránit hned tři oslabení. To se jim díky marnosti litvínovských přesilovek podařilo a dokonce opět udeřilo na druhé straně. Szakal s Frankem Kučerou si vyměnili role a druhý jmenovaný se z mezikruží nemýlil. Novotný ve sparťanské kleci kapituloval při standardním počtu hráčů na ledě, nedůraz domácích krátce po vstřelení branky ztrestal dorážkou v chaotické skrumáži Jiří Mackal.

Sparta byla jednoznačně lepším týmem, Chemikům dovolila už jen snížit na 5:3 v 46. minutě - Marek Račuk měl dost času dorážet před Novotným. Poslední slovo si vzal nakonec Lukáš Luňák, který dovezl puk do opuštěné brány v 59. minutě při powerplay hostí.

Pavel Geffert (Sparta):Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Hráli jsme útočný, agresivní hokej a branky jsou výsledkem toho, jak šli kluci za vítězstvím. Přehráli jsme je po všech stránkách.

A. Beránek (Litvínov): V první třetině jsme ze tří přesilovek dostali tři góly a to rozhodlo o celém utkání. V oslabení jsme hráli hodně pasivně a nehráli to, co v předešlých zápasech.