30., úterý 26. 10. 2010
Sparta - Slavia SPA - SLA
Sparta: Kocián - Veselý, Kolář, Švaříček, Žovinec, Sobotka, Drvota, Forman - Rubeš, Eis, Kniazev - Puna, Merta, Hanták - Přibyl, Sovík, Hanták - Doležal, Kučera, Chára
Slavia: Dlouhý - Jaškin, Krejčí, Okuliar, Příhoda, Krejčík, Hellar, Vogel, Semrád - Poletín, Slavíček, Klhůfek - Muller, Mavrojanidis, Žejdl - Warneke, Wszolek, Hertl - Hrouda, Kejdana, Koubek
Branky a nahrávky: 4. Doležal (Hanták), 25. Kniazev (Rubeš), 41. Kučera (Přibyl, Sovík), 46.Sovík (Přibyl), 51. Žovinec - 2. Krejčí, 21. Slavíček (Klhůfek, Krejčík), 53. Poletín (Klhůfek, Hertl). Vyloučení: 9:7 . Využití: 1:1 . Diváci: 123. Střely na branku: 25:39 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2, 5:3 .
P r a h a - První juniorské derby tohoto ročníku ovládla domácí Sparta. Utkání bylo velmi vyrovnané, o čemž svědčí stav po dvou třetinách. Rozuzlení přinesla až třetí perioda, když se domácím podařilo překonat obranný val Slavie a během pěti minut utéct na rozdíl dvou branek. Největší zásluhu na vítězství měl Robert Sovík, jenž si kromě vítězné branky připsal také jednu asistenci.

Pondělní odpoledne přineslo do Tesla Areny další juniorké derby, které samozřejmě slibovalo atraktivní podívanou. Atraktivitu tohoto utkání potvrdila také návštěva, která se nakonec zastavila na počtu 123 fanoušků. Ti viděli velmi ostrý začátek, jelikož již v čase 1:28 přišla první změna stavu. Postaral se o ní hostující Daniel Krejčí a poslal hosty do vedení. Jednobrankové vedení červenobílým dlouho nevydrželo. Po jejich vyloučení nalezl ve čtvrté minutě puk z Hantákovy hole Zdeňka Doležala a ten se nemýlil - 1:1! V první třetině se již stav neměnil a oba celky odcházely do šaten za nerozhodnutého, leč zaslouženého stavu.

Druhá třetina ovšem začala velmi zhurta a znovu to byli hosté, kdo vstřelil jako první druhou branku. Po odehraných 16-ti vteřinách hry nalezl Pavel Klhůfek před brankou volného Bohumila Slavíčka, a ten poslal kotouč za záda bezmocného Kociána. Na vyrovnání se nečekalo dlouho. Čtyři minuty poté poslal Tomáš Rubeš kotouč za branku, kde se ho ujal Valerij Kniazev a nekompromisně ho zasunul za levou tyč Dlouhého branky. Do konce druhé periody branka nepadla, ale za zmínku stojí Slavíčkova tyč z osmadvacáté minuty a také přesilovkový únik Kniazeva na druhé straně. I s ním si ovšem poradil Jan Dlouhý v brance Slavie.

Začátek poslední dvacetiminutovky přinesl téměř totožný scénář, jako z té předešlé. Tentokrát to byli domácí, kdo vsítil branku již v sedmnácté vteřině hry. Jejím autorem byl Frank Kučera, jenž využil kombinační pobídky Přibyla se Sovíkem. Spartě se tedy podařilo otočit stav utkání ve svůj prospěch a převzala iniciativu hry. V čase 43:36 zazněl zvuk břevna po střele Kniazeva a po chvilince i na straně domácích. V šestačtyřicáté minutě utkání přišla vítězná branka o kterou se postaralo duo asistentů u třetí branky. Daniel Přibyl narazil Robertovi Sovíkovi a ten ranou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 4:2! Slávisté se mohli radovat potřetí v padesáté minutě, leč předčasně. Od modré vystřelil Poletín a jeho střelu tečoval pod břevno Semrád. Jeho branka ovšem nemohla být uznána pro vysokou hůl. Toho využilo domácí mužstvo a definitivně rozhodlo o osudu utkání. Tlak Sparty zakončil střelou od modré Dušan Žovinec, jehož střelu Dlouhý v lapačce neudržel. Sparťané se tedy mohli v čase 50:39 chlubit slibným náskokem. Třiapadesátá minuta znamenala alespoň snížení ze strany hostí. Na trestné seděl Hanták, čehož hosté naplno využili. Klhůfek zpracoval na modré přihrávku Krejčíka a křížným pasem nalezl Michala Poletína, pro kterého již nebylo těžkým úkolem doklepnout kotouč do odkryté klece. Konec utkání také přinesl smutného hrdinu večera. Byl jím Stanislav Eis, když se v poslední dvouminutovce dvakrát zjevil před brankou Slavie v tutové šanci. Nejdříve se mu nepodařilo doklepnout kotouč do prázdné branky a posléze nevyzrál na již pozorného Dlouhého.