KOM - SPA 4:1 - Junioři prohráli i podruhé

16., sobota 22. 10. 2016
Kometa Brno - Sparta KOM - SPA
Kometa Brno: Dostál (Krček) – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Zábranský, Král – Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Horký, Mlynář, Hroudný, Kratochvíl, Ferda, Jajcay
Sparta: Wolf – Jandus M., Janda, Eliáš, Mrkvička, Jeřábek, Duben, Vandas – Jandus T., Seniov, Jaššo, Maršoun, Safin, Pejchal, Chlouba, Wojnar
Branky a nahrávky: 15. Gajarský (Škvrně, Furch), 36. Furch (Havlát, Horký), 39. Horký (Kratochvíl, Sedláček), 58. Kratochvíl (Král) – 56. Chlouba (Maršoun, Janda). Rozhodčí: Přikryl – Bubela, Zedník. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 126. Střely na branku: 34:37. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Sparťanští junioři chtěli co nejrychleji zapomenout na páteční porážku s Jihlavou. Příležitost dostali v sobotu, kdy v Brně vyzvali Kometu. Soupeř byl ale celý zápas lepší, i když sparťané ještě na konci vykřesali gólem Chlouby naději, více již nedokázali a prohráli 1:4.

Souboj dvou nesmiřitelných rivalů začali aktivněji hosté. První příležitost měl na hokejce Wojnar, ale z blízkosti netrefil horní roh Dostálovy branky. Následně měl šanci Hasoň, ale na Wolfa z pravé strany nevyzrál. Do třetice mohl otevřít skóre Zábranský, ale jeho pokus z pravého kruhu mířil těsně vedle. V třinácté minutě dostali domácí možnost trestného střílení, když v úniku byl po přihrávce Jeřábka faulován Horký. Domácí útočník zkusil při nájezdu střelu na vyrážečku, ale trefil jen rameno brankáře Wolfa. O chvíli později se už ale modrobílí dočkali. Po dorážkách na brankovišti si puk vzal Adam Gajarský a zacílil přesně do šibenice branky Pražanů – 1:0. Do konce první třetiny ještě mohlo být srovnáno, ale jak Janda, tak Maršoun ve svých tutovkách před Dostálem neobstáli.

Prostřední část začali aktivněji hosté. Ke tvrdé ráně se dostal Chlouba a následný samostatný únik neproměnil Wojnar. Také Sparta dostala možnost trestného střílení, když byl faulován Jandus, který si tak svůj souboj s Dostálem mohl zopakovat. Hostující útočník zvolil kličku do forhendu, ale Dostál jeho úmysl skvěle přečetl a betonem vykopnul kotouč.

Poté viděli diváci na obou stranách opět strhující hokej se šancemi na obou stranách. Nejprve neuspěl Kratochvíl, proti jehož ráně z kruhu se dokázal brankář Wolf přemístit a na druhé straně střelu Safina zastavilo břevno. Kometa i nadále pokračovala v rostoucí aktivitě a přidala také druhou branku. Na modré čáře napřáhl ke střele Michal Furch a rána brněnského obránce propadla za záda sparťanského brankáře – 2:0. Minutu před koncem prostřední části navíc přidali Brňané třetí branku. Do samostatného úniku se dostal Luboš Horký a přesnou ranou nad rameno Wolfa trefil levou šibenici – 3:0. Kometě tak druhá třetina vyšla na výbornou a do kabin odcházel a s tříbrankovým náskokem.

Třetí část začali lépe modrobílí. První šanci měl Škvrně, jenž ale před prázdnou brankou trefil jen Wolfa. Pět minut před koncem zápasu se mohl mezi střelce zapsat Kratochvíl, který umně tečoval kotouč, ale hostující brankář si s jeho pokusem nadvakrát poradil. Hosté se nakonec dostali čestné branky. Před brankou zůstal nikým nehlídaný Jaroslav Chlouba a nadvakrát dotlačil puk za brankovou čáru – 3:1.Pražané dostali v závěru možnost přesilové hry a zkusili hru bez brankáře. Při hře 6 na 4 ale využil chyby Sparty v obranné pásmu Petr Kratochvíl, který pohodlně dovezl kotouč do opuštěné klece celku z hlavního města. Sparťané tak prohráli i druhý víkendový duel, tentokrát 1:4

Pavel Pazourek (Kometa Brno): Myslím si, že jsme po celý zápas byli lepší. Proměňovali jsme šance, které jsme si vytvořili. Vzadu jsme moc chyb neudělali. Jsme rádi že jsme duel dotáhli do vítězného konce.

Pavel Geffert (HC Sparta Praha): Klukům nelze vyčíst snaha, ale kvalitově jsme nestačili. Dostál je šikovný brankář, ale naší hlavní překážkou byla neschopnost trefit branku. Všechno jsme posílali zbytečně vysoko.