KVA - SPA 1:2p - Starší dorost srovnal v závěru a veze dva body

3., pátek 11. 9. 2015
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: Grančarov – Bernáth, Pátek, Pajk, Hrůša, Novák, Klejna – Pastyřík, Kurfürst, Horký – Slabý, Bečka, Prošek – Hotěk, Šála, Tamáš – Chodounský, Habr.
Sparta: Hofmann – Sedliský, Eliáš, Jeřábek, Janda, Vandas, Procházka, Horský, Hanuš – Chlouba, Komárek, Wojnar – Dubský, Schwamberger, Safin – Šišolák, Kropáček, Maršoun – Švarc, Nacházel, Kafka.
Branky a nahrávky: 32. Novák (Horký, Kurfürst) – 60. Wojnar (Dubský, Komárek), 65. Safin.. Rozhodčí: Zubzanda – Havelec, Kokrment. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. Diváci: 96. Střely na branku: 12:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Starší dorostenci Sparty se ve třetím kole nového ročníku představili na hřišti Karlových Varů, kde byli lepším týmem, ale dlouho to vypadalo, že se do Prahy vrátí bez bodů. O vyrovnání se postaral 32 vteřin před koncem Wojnar a v prodloužení rozhodl o zisku dvou bodů Ostap Safin.

Od úvodních minut byla aktivnějším týmem Sparta, zato Karlovy Vary se soustředily na pevnou a disciplinovanou defenzivu. Hosté se do první velké šance dostali kuriózně při vlastním oslabení, ve kterém Safinov zachytil kotouč po chybě Klejny a svůj únik zakončil střelou do lapačky pohotového Grančarova. Když v závěru úvodního dějství promáchl ve velké šanci Bečka, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Pražané dokázali navázat na aktivní vstup do zápasu a hned na začátku druhého dějství zaměstnali brankáře Grančarova. Zpoza brány si nejprve vyjel Švarc a jeho pokus zastavila lapačka domácího gólmana. Následně se sparťané dostali do několika dalších příležitostí, ale karlovarský brankář čisté konto uhájil. Nakonec to byla Energie, kdo jako první udeřil.

Obránci pražského celku si nepohlídali předbrankový prostor a ve dvanácté minutě prostřední části zavěsil z mezikruží Adam Novák. Sparta se nesložila a dokázala si vypracovat několik příležitostí k vyrovnání. Tu nejvýraznější měl Maršoun, jehož dělovka pouze orazítkovala tyč Grančarovy svatyně. O něco později neuspěl tváří v tvář odkryté brance Janda a Karlovy Vary uhájily nejtěsnější vedení do konce druhé třetiny.

Začátek třetí části se od předešlých dvou příliš nelišil. Dvě šance na vyrovnání měl hostující Wojnar, který nejprve trefil brankáře Grančarova a následně nedokázal potrestat nerozvážný výjezd karlovarského gólmana. Necelá stovka diváků se dočkala kuriózní situace, kdy měl domácí brankář problémy s výstrojí a osm vteřin za něj odchtal náhradník Beran.

Domácí i nadále odolávali sparťanskému tlaku a mířili pro cenné vítězství. Sparta se ovšem nevzdala a odměnou jí bylo vyrovnání dvaatřicet vteřin před koncem základní hrací doby. Povedenou kombinaci Pražanů zakončil přesnou trefou Jakub Wojnar a poslal utkání do prodloužení.

Vyrovnávací branka sparťany povzbudila a do prodloužení vstoupili velmi aktivně. Naděje Energie ovšem držel jistý Grančarov, který kapituloval těsně před koncem nastavení. V čase 64:23 zakončil povedenou individuální akci Ostap Safin a zajistil Spartě druhý bod. Sparta tak nenašla přemožitele ani ve třetím utkání nové sezony a ze západu Čech si zaslouženě odvezla vítězství.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Já musím naše hráče za jejich výkon proti velice silnému soupeři jednoznačně pochválit. Sparta byla, především ve hře na kotouči, aktivnější, ale naši hráči jejich sílu dobrou orientací hry v defenzivě eliminovali. Nakonec jsme dokonce sahali po třech bodech, ale v závěru jsme bohužel trochu zazmatkovali a soupeř dokázal vyrovnat. Další chyba pak přišla v prodloužení přišli jsme o druhý bod. Ale my dnes nemáme našim hráčům, co se týče nasazení a přístupu k utkání, co vyčítat.

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): My jsme první dvě třetiny nehráli vůbec dobře a naše hra se zlepšila až v té poslední. V té jsme byli jednoznačně lepší, ale bohužel jsme vyrovnali až čtyřicet sekund před koncem, takže jsme to nestihli už otočit v čistém čase. Ale díky bohu, že jsme to otočili v prodloužení a urvali jsme alespoň ten druhý bod. Pokud chceme vyhrávat, tak musíme ale i ty první dvě třetiny odehrát tak, jako tu poslední.