KVA - SPA 2:3 - Junioři přidali další výhru

38., úterý 21. 2. 2017
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: Špírek – Beer, Pajk, Brabec, Vápeník, Vodička, Weinhold – Kurfürst, Horký, Hudečka, Salnikov, Kovář, Davídek, Hauzr, Hendrych, Procházka.
Sparta: Hofmann – Janda, Vlad, Mrkvička, Jeřábek, Duben, Sedliský – Kern, Jandus, Svoboda, Komárek, Procházka, Maršoun, Safin, Kulda, Chlouba, Krátký, Dubský, Wojnar.
Branky a nahrávky: 3. Horký (Procházka, Hauzr), 39. Horký (Procházka) – 10. Krátký (Jeřábek), 44. Maršoun (Wojnar, Komárek), 48. Kulda (Krátký). Rozhodčí: Svoboda – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Ve 40. kole vyjeli sparťané na led Karlových Varů. Na rozdíl od soupeře, který už nemá šanci na postup do play off, se svěřenci Pavla Gefferta musí co nejvíce snažit, aby postupové místo vybojovali. V zápase proti Energii dvakrát prohrávali o jeden gól, dvěma přesnými trefami ve třetí třetině ale utkání získali na svou stranu a odvezli si důležité tři body za výhru 3:2.

Vstup do zápasu byl z karlovarské strany aktivnější, což potvrdila i branka z třetí minuty. Michal Horký vyslal z pravého křídla prudkou střelu, kterou sice brankář Hofmann vytěsnil, jenže s dávkou neštěstí jen nad sebe a od gólmanových zad se kotouč doplazil až za brankovou čáru. V polovině páté minuty měl Horký další dvě příležitosti skórovat. Poprvé se prokličkoval až před brankáře Sparty, který jeho pokus vyrazil. O pár vteřin později dostal nabito, ale ani na druhý pokus strážce hostující klece nepřekonal. V desáté minutě se z vyrovnání radovala Sparta. Jeřábek našel ve středním pásmu nehlídaného Tomáše Krátkého, který se stahovačkou zbavil karlovarského beka a poslal puk za Špírkova záda.

Druhou třetinu počala s větším nasazením pražská Sparta. Velkou zásluhu na tom má i minutu a šestnáct vteřin dlouhá přesilová hra pět na tři, kterou měla k dispozici. Během ní měli hosté dost příležitostí a dlouhou část drželi energetiky zamčené v karlovarském pásmu. Vlčí smečka ukázala bojovnost a několikrát zblokovala tvrdé sparťanské střely. V 26. minutě, již po skončení početní výhody, měli Pražané velkou šanci, jmenovitě to byl Petr Maršoun, který stál v mezikruží před Špírkem úplně sám, ale domácího gólmana prostřelit nedokázal. Ve 33. minutě byla k vidění dokonce pěstní vložka, když po Hendrychově zákroku na Kerna mstil svého spoluhráče Radek Jeřábek. V čase 38:31 šla Energie opět do vedení, když po svižné střele přidal svůj druhý zásah v utkání Michal Horký.

První šanci třetí dvacetiminutovky měl Martin Weinhold, který napřáhl na modré čáře. S jeho bombou si Hofmann poradil. Domácí doplatili na vyloučení ve 44. minutě, kdy inkasovali vyrovnávací branku. Petr Maršoun dostal do levého kruhu přihrávku od Jakuba Wojnara, a využil tak početní výhodu hostí. O čtyři minuty později dokázala Sparta rozvlnit síť za Špírkem znovu, když se z protiútoku prosadil Vojtěch Kulda. Petr Maršoun mohl vstřelit o chvíli později další branku, jenže mezi betony Jana Špírka mezeru nenašel. V poslední minutě se Karlovarští pokoušeli vyrovnat, hráli s pěti muži v poli, ale Sparta těsné vedení nepustila a z napínavého utkání odchází jako vítěz.