LIB - SPA 3:2 - Juniorka podlehla Liberci

3., úterý 15. 9. 2009
Liberec - Sparta LIB - SPA
Liberec: Sklíba – Niko, Müller, Lacek, Hataš, Šefl, Sobotka – Skalický, Liška, Mizerík – Vařecha, Klíma, Bulíř – Kedršt, Filippi, Chlouba.
Sparta: Novotný – Kořínek, Veselý, Pohl, Drvota, Žovinec, Husák, Zacpálek, Přibyl – Dvořáček, Morkes, Luňák – Žalčík, Hanták, Půna – Sovík, Szakal, Forman – Merta, Kejdana, Kučera.
Branky a nahrávky: 28. Klíma (Bulíř, Vařecha), 50. Bulíř (Klíma), 57. Vařecha (Bulíř) – 30. Hanták (Žalčík), 51. Žalčík (Žovinec). Rozhodčí: Vágner – Kájínek, Podrazil. Vyloučení: 7:9, bez využití. V oslabení: 0:0 . Diváci: ... Střely na branku: ... Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
L i b e r e c - Urputný boj a skvělý hokej měli možnost sledovat diváci v Tipsport areně. O cenné vítězství 3:2 nad pražskou Spartou se postarala hlavně formace Lukáš Vařecha – Jakub Klíma – Michal Bulíř, která byla u všech tří branek Bílých Tygrů.

Liberečtí junioři přivítali v Tipsport areně pražskou Spartu. Do utkání vstoupili lépe domácí, když hned od začátku začali zaměstnávat brankáře Novotného, ovšem bez úspěchu. Na druhé straně si první těžký zákrok připsal liberecký Sklíba až v páté minutě, poté co na něj z dorážky nadvakrát nevyzrál hostující Sovík. Na jeho šanci se snažil odpovědět Tygr Filippi, který si sjel na přesný pas od Kedršty, jeho střela ale zmizela ve výstroji Novotného. Hned v zápětí se Sklíba musel zapotit proti střele Formana, jehož střela švihem se přilepila na betony severočeského gólmana.

Největší šanci první třetiny měli na hokejce Bílí Tygři, to když Skalický našel perfektním pasem Lišku a ten fatálně minul branku Sparty. V oslabení poté ujel středočeský Szakal, žabičkou přihrál najíždějícímu Drvotovi a liberecký brankář špičkou betonu poslal gumovou pryž do rohu kluziště. V závěru prvního dějství si nabruslil do mezikruží Sobotka, Novotný jeho střelu elegantně lapil do lapačky.

Druhá třetina začala náporem Sparty. Hned v úvodu vypálil Dvořáček z vrcholu kruhů a Sklíba vyrazil jeho jedovku jen na tyčku. O minutu později zamířil na trestnou lavici Přibyl, ale ani několik střel Nika od modré nerozvlnilo síťku v hostující brance. V čase 27:51 už se ale červené světlo za brankářem Novotným rozsvítilo. Bulíř našel perfektním pasem v mezikruží Jakuba Klímu a ten střelou o tyčku poslal domácí do vedení – 1:0. Radost na liberecké lavičce netrvala dlouho. Necelou minutu na to Sklíba ještě dokázal zastavit rozjetého Merta, na nahození Filipa Hantáka z vrcholu kruhů už ale nedosáhl, a tak sparťanští bojovníci srovnali stav utkání – 1:1.

Změnit stav na ukazateli chtěl opět severočeský Skalický, Novotný ale bleskově sklapl betony a udržel kotouč před červenou čárou. Hned v zápětí se pěkným průnikem prezentoval pražský Žalčík, ovšem i Sklíba podržel svůj mančaft, a tak se šlo do druhé přestávky za nerozhodného stavu.

Závěrečná část odstartovala střelou Filippiho, která Novotnému nenadělala příliš veliké problémy. To jako kdyby nabudilo Sparťany a Sklíba se v brance Tygrů musel začít ohánět. První skvělý zákrok musel vytáhnout brankář z Podještědí proti střele Husáka a i následné „dvojdorážce“ Žovince. Poté se mu jen před očima mžikla tečovaná střela Pohla. Do třetice musel liberecký brankář vytasit další skvělý zákrok proti Mertovi, kterého dokonale vybruslil a jeho dorážku z úhlu s přehledem zpacifikoval. Pak si po dlouhé době připsal i zákrok Novotný, jež hokejkou vyšťouchl otočku Chlouby.

Na další šanci modrobílých už ale opora Sparty nestačila. Ukázkovou kombinaci dva na jednoho zakončil po přihrávce Klímy Michal Bulíř do prázdné branky – 2:1. Už jako u první branky byla i odpověď Sparty blesková. V čase 50:31 vypálil od modré Žovinec, Sklíba vyrazil puk pouze před sebe, kde ho pohotově doklepl do branky David Dvořáček - 2:2. Další změna na ukazateli přišla necelé tři minuty před koncem. Tygr Bulíř vypálil kotouč na Novotného, ten jeho tvrdou bombu vyrazil pouze na hůl Lukáše Vařechy, který gumovou pryž uklidil do branky – 3:2. Středočeši v závěru odvolali brankáře, a když se neujal ani elegantní průnik Žalčíka přes celé kluziště, vyhráli Severočeši těsně 3:2.

Petr Haken (Liberec): „Jsme hrozně moc rádi, že jsme podruhé doma vyhráli, i když těsně, ale myslím, že soutěž bude letos hodně vyrovnaná. Dnes jsme hráli o kousek lépe. Ve druhé třetině jsme přestali bruslit, toho jsem se trošku bál, ale ve třetí třetině jsme byli lepší. Byla škoda, že soupeř vždy hned vyrovnal. My jsme se na to vždycky nadřeli. Sparta dnes měla výborného brankáře, který jim v dnešním utkání hodně pomohl.“

Richard Žemlička (Sparta): „Dnes jsme si nezasloužili vyhrát, protože jsme hráli velice špatně a neplnili jsme taktické pokyny. Proto ten zápas dopadl tak, jak dopadl.“