LIB - SPA 4:2 - Starší dorost prohrál v bitvě o čelo tabulky s Libercem

I/25., pátek 28. 11. 2014
Liberec - Sparta LIB - SPA
Liberec: Petruželka (12. Žajdlík) – Bednář, Klinger, Mroz, Kunst, Mečíř (C). Velechovský – Rubeš, Wiencek, Černý, Lakatoš, Nezbeda, Jursa, Zachar, Kačírek, Chrtek, Hylena, Bělohorský
Sparta: Brízgala – Duben (C), Eliáš, Jeřábek, Zeleňák, Janda, Pacovský, Sedliský – M. Jandus, Kulda, Šrámek, Zídek, T. Jandus, Michnáč, Pšenička, Maršoun, Chlouba, Seniov, Komárek, Dubský, Procházka
Branky a nahrávky: 23. Mroz (Nezbeda), 31. Hylena (Mečíř), 59. Bělohorský (Nezbeda, Kačírek), 60. Bělohorský (Žajdlík) – 11. Chlouba (Zídek), 12. Michnáč (Pšenička). Rozhodčí: Orlický - Machač, Zeman. Vyloučení 4:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.Střely na branku: 32:28. Diváci: 64.
Zápas o průběžné první místo RAKO extraligy staršího dorostu skupiny STŘED, který se odehrál v pátek na ledě Líberce, dopadl lépe pro domácí. Sparta sice první třetinu vyhrála 2:0, ale v dalším průběhu zápasu se dopouštěla zbytečných faulů, díky kterým se Liberec dostal do zápasu a otočel skóre na konečných 4:2. Další zápas čeká Holešovické v sobotu od 12:30, kdy do Prahy přijede Hradec Hrálové.

Již úvodní dějství naznačilo, že dnešní souboj bude velice vyrovnaný. Začátek utkání byl divácky velice atraktivní, na první větší šanci si však fanoušci museli počkat až do 8. minuty. Matouš Bělohorský krásnou přihrávku od Kačírka nezužitkoval, jelikož do dráhy puku vložil svoji hůl Adam Brízgala a šanci tak zlikvidoval. O několik minut později se ale skóre již měnilo, Jaroslav Chlouba se zjevil sám před Petruželkou a s trochou štěstí se mu domácího gólmana podařilo překonat - 0:1. S hráči z města pod Ještědem to vypadalo hůř ještě o další dvě minuty později, to si totiž na skoro stejné místo sjel Albert Michnáč a ani on se nemýlil - 0:2.

Tygři však neskládali zbraně a mohli odpovědět téměř záhy. U kotouče v pozici mezi kruhy opět objevil Matouš Bělohorský, ale ani tentokrát na Brízgalu vyzrát nedokázal. V samotném závěru úvodního dějství se ještě výborným obranným zákrokem prezentoval Mečíř, který čistě zastavil ujíždějícího Maršouna.

Nástup do druhé periody se ale vyvedl lépe domácím, kteří snížili na rozdíl jediné branky v 23. minutě. Tvrdou ranou z dorážky po Nezbedově usilovném snažení o prostřelení sparťanského gólmana se prezentoval Zikmund Mroz a stal se prvním úspěšným severočeským střelcem v dnešním utkání - 1:2. V polovině utkání dostali domácí možnost hrát dvouminutovou početní výhodu 5 na 3, čehož také zužitkovali. Na Mroze tentokrát navázal Miroslav Hylena a vyrovnal stav utkání - 2:2. Jelikož se v druhém dějství již nic dechberoucího neudálo, rozešli se týmy do kabin s nerozhodným stavem.

Ve 46. minutě se do šance prodíral Michnáč, ale cestě puku za záda Žajdlíka zabránila spojnice tyčí. O několik chvil později se do další šance propracoval Kulda po přihrávce Procházky, ale tentokrát zakročil bezchybně již sám liberecký brankář. A Spartu neproměněné šance mohli mrzet v poslední minutě, když přišla velká chvíle Matouše Bělohorského, který tvrdou ranou rozvlnil síť sparťanské branky - 3:2. Výhru ještě v závěru střelou do prázdné klece potvrdil opět Matouš Bělohorský - 4:2. Severočeši tak boj o první příčku ovládli a mají na Spartu již čtyřbodový náskok.

Jiří Vozák (Bílí Tygři Liberec): Dnes to pro nás bylo nesmírně těžké utkání, myslím si, že Sparta je lídr soutěže. Za stavu 0:2 jsme vyměnili gólmana, což tým asi nabudilo, dalším rozhodujícím faktorem byla využitá přesilovka 5 na 3. Musím kluky pochválit, od druhé třetiny začali hrát dobře a do třetí periody jsme vstupovali s tím, že musíme hrát zodpovědně a to jsme perfektně splnili, každopádně dnešní vítězství bylo ubojované a myslím si, že v závěru jsme byli pouze trochu šťastnější.