LIT - SPA 7:4 - Junioři nebodovali ani v Litvínově

34., sobota 21. 1. 2017
Litvínov - Sparta LIT - SPA
Litvínov: Havlík Š. – Urbánek, Macháč, Franc (A), Havlík, Březák (C), Brzek, Dvořák – Schmidmayer, Vébr, Bárdoš, Fencl, Pecka, Chmelař, Horák, Jícha.
Sparta: Wolf (23. Švehlák) – Janda, Eliáš, Jeřábek, Duben (C), Vandas – Kern, T. Jandus, Svoboda, Seniov, Jašso, Maršoun, Kulda (A), Pejchal, Chlouba, Krátký.
Branky a nahrávky: 10. Vébr (Jícha, Pecka), 11. Schmidmayer (Brzek, Bárdoš), 21. Chmelař (Fencl, Horák), 23. Březák (Franc, Horák), 33. Schmidmayer (Bárdoš, Brzek), 55. Fencl (Horák), 60. Fencl (Brzek, Bárdoš) – 33. Svoboda (T. Jandus, Eliáš), 42. Jeřábek (Wojnar, Seniov), 57. Svoboda (Duben, Kern), 58. T. Jandus (Svoboda, Kern). Rozhodčí: Hrubý – Zavřel, Kokrment. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 39:34. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2, 6:4, 7:4.
Sparťanská juniorka odehrála ve dvou dnech dvě venkovní utkání a ani jedno neskončilo slavně. Po nezdaru v Chomutově o několik kilometrů dál obdrželi Pražané sedm branek také v Litvínově. První polovina zápasu se Spartě vůbec nevydařila, když prohrávala dokonce 0:5. Postupně se ale střelecká aktivita začala probouzet a brankář domácích skládal zbraně. Díky dvěma trefám Svobody a gólu Kerna a Tomáše Janduse byl stav v 58. minutě 6:4 ve prospěch domácích, žel při hře bez brankáře sparťané obdrželi i sedmý trn do paty a odjíždějí z Litvínova bez bodu.

Utkání načali lépe domácí hráči, kteří byli u kotouče častěji, a hned několikrát tak ohrozili branku Sparty. Brankové skóre zápasu otevřel Zdeněk Vébr, který z levého kruhu napřáhl a svou přesnou střelou rozvlnil síť za zády brankáře hostí Wolfa. Litvínov časem nemarnil a pokračoval v nastoleném tempu. O necelou minutu později se domácí radovali znovu. Brzek dobře našel Karla Schmidmayera, který poslal kotouč do volného levého růžku hostující klece. V první třetině už žádná další branka nepadla, a Litvínov tak šel do šatny s dvoubrankovým vedením v zádech.

Do úvodu druhé třetiny domácí opět vlétli a pouhých 47 vteřin po úvodním buly mohla na střídačce Vervy vypuknout další radost. Jan Chmelař si našel ideální střeleckou pozici, ze které se trefil přesně mezi betony hostujícího strážce svatyně. Chvíli poté se domácí hráči dočkali další příležitosti, kterou jim Sparta nabídla. Hostující hráč Svoboda po svém faulu zažíval horké chvilky na trestné lavici. Litvínovský kapitán Jakub Březák se této šance chopil a střelou od modré čáry poslal svůj tým již do čtyřbrankového vedení. Po čtvrtém litvínovském gólu došlo na výměnu ve sparťanské brance. Do hostující klece se postavil Štěpán Švehlák a Sparta doufala v obrat.

Zanedlouho se hákováním provinil domácí Bárdoš a pro Spartu svitla naděje. Hosté se sice snažili, ale domácího Havlíka prostřelit nedokázali. Sparta dál marně hledala recept na domácího gólmana. Za to domácím se Švehláka překonat podařilo. Již podruhé v zápase se na listinu úspěšných střelců zapsal Karel Schmidmayer, jenž našel mezírku mezi betony. Za deset sekund po litvínovské brance se poprvé v zápase prosadili Pražané. Martin Svoboda svou rychlou střelou donutil Šimona Havlíka poprvé v zápase kapitulovat - 1:5. Domácí Fencl se s koncem třetiny provinil podražením a Sparta mohla skóre znovu snížit. Přesilová hra jí ovšem nevyšla.

Sparta do třetího dějství vstoupila mnohem lépe než do předchozích dvou. Hostující Radek Jeřábek se trefil přesně pod břevno, a tak Havlík musel puk z litvínovské klece lovit podruhé. Pražané se tedy dostali na rozdíl tří branek. Posledních šest minut zápasu bylo opravdu divokých a o góly nebyla nouze. Litvínov opět zvýšil své vedení na čtyři góly. Tomáš Fencl si pomohl tyčkou branky, díky které puk dopravil do hostující klece.

Sparta své zbraně ale neskládala. Martin Svoboda z levého kruhu překvapil domácího gólmana. Tento gól Spartu nastartoval. Šimon Havlík byl bez své hokejky a toho Tomáš Jandus využil, když kotouč dopravil za záda litvínovského gólmana. Sparta byla při chuti a v závěru zápasu to ještě zkoušela v šesti. Náskok domácích už byl ale příliš velký a Litvínov si vedení pohlídal. Deset sekund před koncem zápasu výhru domácích zpečetil gólem do prázdné branky Tomáš Fencl. Litvínov si tak po výhře 7:4 připsal tři body.

Jindřich Kotrla (HC Litvínov): "Začátek zápasu nám vyšel přesně tak, jak jsme si představovali. V polovině zápasu jsme trochu vypadli z tempa a Sparta vyrovnala hru. Ke konci jsme bohužel úplně přestali hrát, dostali dva góly a začali se strachovat o výsledek. Jinak jsme ale strašně rádi za tři body, což je hlavní."