MBL-SPA 2:5 - Spartě vyšly začátky třetin

24., pátek 25. 11. 2011
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: J. Hübl - Žabka, Beňovič, Hay, Chaloupka, Rýgl, Baldwin, Koma, Dudáš - Cetkovský, Bahenský, Tomas - Balaštík, Podkonický, Mikulík - Jiránek, Stieler, Demel - Svačina, Vrbata, Goertzen. Trenéři: Hiadlovský a Hnilička.
Sparta: Pöpperle - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, D. Kočí, Philipp, Husák, Kasík, Krstev - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Jánský, Forman, Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.
Branky a nahrávky: 6. Bahenský (Vrbata), 57. Stieler (Demel) - 1. Broš, 6. Foster (Y. Treille), 22. Tenkrát (Ton, Jan Hanzlík), 41. Milam (Sersen, I. Rachůnek), 60. Ton. Rozhodčí: Homola, Smitka - Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3080. Střely na banku: 31:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.
Velmi spolehlivý a zodpovědný výkon předvedli Pražané na ledě poslední Mladé Boleslavi. Sparta se vedení ujala už po dvaadvaceti vteřinách hry a kromě nepatrné chvilinky v 6. minutě vedla po celé utkání. Ve městě automobilů zvítězila 5:2 a připsala si čtvrté vítězství v řadě na kluzišti soupeře.

Mladoboleslavští se nestačili ani pořádně rozkoukat a už v jejich třetině zaúřadoval Michal Broš. Hübl proti němu vystartoval a pokusil se mu vyrazit puk, sparťanský útočník si ho ale dobře pohlídal a poté jej přes boleslavského gólmana přehodil. Zaskočená Boleslav se pokoušela o odpověď, její přesun na druhou stranu kluziště režíroval v závěru Podkonický. Pöpperle se stačil přemístit. Po vyloučení Komy hrála Sparta v početní výhodě, domácí celek už ale působil dostatečně bdělým dojmem. Faul hostů už ovšem branku přinesl. Prakticky hned po vhazování se k puku dostal Zdeněk Bahenský a střelou nad Pöpperleho rameno vyrovnal na 1:1.

Bruslaři se však neradovali nijak dlouho, ještě v téže minutě totiž opět navýšil Alex Foster. Baldwin si totiž za Hüblovou brankou nedokázal poradit s pukem i dotírajícím soupeřem a sparťané dokázali následného zmatku využít. Nutno podotknout, že Středočeši se snažili, oproti suverénně působící Spartě ale vypadali jako někdo, kdo je stále o krok pozadu. Sotva na Pöpperleho neúspěšně vypálil Bahenský, už se hra zase otáčela a Hübl měl se střelou Formana zpoza hráče velké potíže. Podkonický mohl opět vyrovnat, v šanci, kterou by bylo možné nazvat tutovou, však netrefil prázdnou síť. Třetina se za dusivé atmosféry, v níž domácí hráči sotva lapali po dechu, dohrávala v obranném pásmu Boleslavi.

Stejně jako na začátku první třetiny, i v úvodu té druhé poskytli sparťané domácímu týmu pořádně ledovou sprchu. Pouhých 67 sekund poté, co byl vhozen puk, se pod horní tyčku trefil Petr Tenkrát. V následující přesilovce sice mohl znovu snížit Mikulík, který si najížděl na přihrávku, kterou nejenže dostal, ale ještě výborně zpracoval a pálil, Pöpperle se ale v ten moment ukázal být ještě lepší a v poslední chvíli puk vyrazil loktem. Středočeši se brzy těšili z další hry v početní výhodě. Jenže povětšinou pálili až od modré čáry a u branky se snažili puk tečovat. Ten tak však přes hradbu bránících těl jen málokdy prošel.

V polovině zápasu se Boleslav přihlásila o slovo důraznějším způsobem. Komova dělovka od modré prosvištěla jen těsně kolem branky. Z prostoru přímo před ní se pak o něco později pokoušel zvednout nad Pöpperleho rameno puk Mikulík. Jenže Boleslavští se do kolen sráželi sami. Tona nechali na Hübla ujíždět úplně samotného, 69 vteřin dlouho dvojnásobné oslabení jednomu také rozhodně nepřidá. Nicméně Bruslaři jej i přes několik gigantických šancí hostů přestáli.

Třetí dějství pro Boleslavské začalo stejně jako obě dvě předchozí. Prakticky okamžitě totiž inkasovali. Už na 4:1 zvyšoval Troy Milam, který střelou prakticky až od modré čáry propálil vše v cestě. Hübl pravděpodobně puk vůbec neviděl. Vyloučení Rýgla Spartu pak už k nikterak závratným výkonům nevyprovokovalo. Ani nebylo divu. Pražanům stačilo hrát to, co jen sami potřebovali.

Po vyloučení Tomáše Rachůnka se Středočeši snažili, od modré pálil ostře Chaloupka, do prázdné se poté snažil dorážet Tomas. Všechno marně. Pacovský navíc tvrdým zákrokem na Vrbatu poslal svůj tým na osm vteřin do tří. Ne že by Bruslaři v tak krátkém časovém intervalu dokázali vymyslet něco světoborného, soupeře se jim ale přece jen rozhodit podařilo. Neutuchající snaha Boleslavských dostala v závěru utkání alespoň malou náplast na jinak nepříjemnou bolístku v podobě prohry. Svou první trefou v dresu Mladé Boleslavi totiž na 2:4 snížil David Stieler. Domácí ještě zkoušeli odvolat brankáře a ačkoliv Spartu ještě hodně potrápili, změnu skóre už si nevynutili. Naopak do prázdné klece se ještě trefil Petr Ton.

Vladimír Hiadlovský (Mladá Boleslav): Proti takovému soupeři jsme udělali příliš mnoho chyb, které výrazně ovlivnily dnešní výsledek. Pokud jsme se do dobrých zakončení dostali, vychytal nás navíc soupeřův gólman, který dnes předvedl velmi kvalitní výkon.

Josef Jandač (Sparta): Zápas rozhodly vstupy do třetin, které se nám vydařily. Důležitá byla i rychlá branka, kterou jsme reagovali na vyrovnání domácího týmu. Po našem odskočení na rozdíl dvou branek jsme si už výsledek celkem hlídali a nepouštěli domácí do vyložených šancí. A ty které přišly, pochytal náš výborný gólman.