MBL - SPA 3:6 - Junioři se pomstili Boleslavi šesti góly

5., úterý 18. 10. 2016
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Krofta (32. Marek) – Linhart, Mašek (C), Uřidil, Chujac, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík, Flynn, Veselý, Bednařík, Jindra.
Sparta: Wolf – M. Jandus, Janda, Eliáš, Jeřábek, Duben (C), Vandas, Sedliský – T. Jandus, Svoboda, Seniov, Maršoun, Safin, Komárek, Pejchal, Chlouba, Krátký, Dubský, Wojnar.

Branky a nahrávky: 35. Bednařík (Veselý), 37. Krejčík (Musliu, Dančišin), 40. Musliu (Kuncek) – 4. Dubský (Svoboda), 11. Eliáš (Krátký, Svoboda), 28. Chlouba, 32. Svoboda (Jandus, Eliáš), 34. Chlouba, 48. Wojnar (Safin,Jeřábek). Rozhodčí: Horinek - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 72. Střely na branku: 38:35. Průběh utkání: 0:5, 3:5, 3:6.

Boleslavští Bruslaři se až do druhého střetu se Spartou těšili z osmizápasové vítězné šňůry. V pátečním utkání se jim podařilo nad Spartou vyhrát 5:1. Nyní se však karta obrátila a byla to pro změnu Sparta, kdo udělil svému soupeři lekci. O dvě z jejích branek se postaral Jaroslav Chlouba.

Už po dvou odehraných minutách byl vyloučen hostující Safin, za nerovného stavu hráčů na ledě se ale radovala právě Sparta. Přesně v polovině vlastního oslabení ujeli Svoboda a Martin Dubský, který využil ideální nahrávku zprava od svého spoluhráče a pod padajícím Kroftou zametl puk za čáru. Po inkasované brance se sice domácí tlačili do třetiny, jejich akcím ale chyběla potřebná trocha přesnosti. Naopak na druhé straně hrozili sparťané, kteří, povzbuzení vedoucím gólem, byli nebezpeční takřka z každého výpadu. Hodně o sobě dával vědět Tomáš Jandus, ale ani jedna z jeho akcí ke druhé brance nevedla. Nejnebezpečnější akcí Boleslavi v prvních deseti minutách tak byl zřejmě únik Muslia po levé straně, ale s jeho zakončením pod břevno si Wolf poradil a vytáhl puk nad bránu.

Hned po polovině první třetiny už se ale skóre měnilo a znovu tomu tak bylo na straně pražského týmu. Filip Eliáš využil rychlého útoku vedeného po pravé straně a navýšil gólový účet zápasu. Ve zbývajících minutách první části si oba týmy zahrály po jedné přesilové hře, vyložené šance už jsme se ale nedočkali. Pražané se dál prezentovali rychlým útočným hokejem s množstvím střel, naopak domácímu týmu taková lehkost scházela a Wolf v bráně Sparty se v prvním dějství určitě nezapotil tolik jako jeho protějšek Krofta. Do kabin se tak šlo za dvoubrankového sparťanského vedení.

Ve druhé třetině se ve ŠKOENERGO Aréně děly velké věci! Domácí na svého soka nastoupili jako vyměnění a v úvodních pěti minutách sparťany nepustili ze třetiny, přičemž sami mohli několikrát skórovat. Proti největším šancím Dančišina, Krejčíka a Straky ale pokaždé zakročil pozorný Wolf. Jelikož tedy domácí gól dát nedokázali, byli za to potrestáni, když se po rychlém protiútoku Sparty dobře zorientoval Jaroslav Chlouba a vsítil třetí branku Pražanů. Nedlouho poté musel Krofta kapitulovat počtvrté, když se utajeným projektilem zprava prosadil Martin Svoboda. Domácí po čtvrtém inkasovaném gólu odvolali brankáře.

Necelé dvě minuty po tomto momentu se podruhé v zápase mezi střelce zapsal Jaroslav Chlouba, který přivítal nového boleslavského gólmana Marka pátým sparťanským gólem. Hned vzápětí se poprvé radovali Bruslaři – Veselý posunul puk na Lukáše Bednaříka, jenž od modré trefil odkrytý horní růžek Wolfovy brány. Po prvním boleslavském gólu došlo na ledě k menší roztržce a v následné přesilové hře se Boleslavští prosadili podruhé. Musliu nahrál zpoza branky puk na Matěje Krejčíka, jenž svoji aktivitu u pravé tyče Wolfovy brány zakončil střelou po ledě mimo dosah brankáře. V poslední minutě druhé periody se pak prosadil i Kroni Musliu, jemuž asistoval Kuncek, a Bruslaři tak nakonec stáhli Spartu na přijatelnější rozdíl.

Úvodní pětiminutovka posledního dějství se nesla ve znamení ofenzivního hokeje, hra se přelévala ze strany na stranu a nechyběly ani střelecké pokusy. Vyložená gólovka se ale nenarodila. Branková šance přišla až v čase 47:34, kdy Jakub Wojnar tečoval Safinův nástřel do protipohybu Marka. Do konce třetiny se ještě hrály čtyři přesilové hry, ale ani jedna nepřinesla žádnou akci, jež by znamenala posun ve skóre na jednu či druhou stranu. Sparťané své vedení nepustili a oplatili Boleslavi páteční porážku.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): "Nezachytili jsme začátek utkání tak, jako se nám to povedlo v pátek, a to, myslím, trochu poznamenalo tohle utkání. Ze začátku jsme neproměnili šance, které jsme měli, a pak soupeř ty góly dal. Ve druhé třetině to už s námi za stavu 0:5 vypadalo hodně zle, ale ceníme si toho, že v našem mužstvu je určitá síla, která se nějakým způsobem znovu zvedla a dostali jsme se zpátky do utkání. Ve třetí třetině to už bylo o tom jednom gólu, pokud bychom ho dali my, mohli jsme to utkání třeba i zvrátit nebo srovnat. Bohužel ten gól dal soupeř a dotáhl zápas do vítězného konce, k čemuž mohu jen pogratulovat."

David Kočí (HC Sparta Praha): "Byl to druhý zápas s tímhle soupeřem hned po sobě a my jsme chtěli podat lepší výkon než minule. To se nám povedlo, měli jsme mnohem lepší vstup do utkání. Byli bychom rádi, pokud bychom dokázali hrát celých 60 minut, ve druhé třetině jsme měli výpadek koncentrace, s čímž máme dlouhodobě problémy a doufáme, že to zlepšíme. Jsme spokojeni se zápasem, s nasazením a s tím, že jsme hráli líp než ten první zápas tady."