MHK - SPA 2:4 - Třetí vítězství staršího dorostu v řadě

II/12., sobota 6. 2. 2016
Mountfield HK - Sparta MHK - SPA
Mountfield HK: Kouba (od 21. Dvořák) – Muška, Brádler, Lelek, J. Moník, Martinec, Fanderlik – Hašek, D. Matouš, Mašín, Matějček, Pažourek, M. Matouš, Havelec, Pokorný, Šimůnek, Maršík.
Sparta: Škorpík – Simotics, Janda, Vízner, Eliáš, Horský, Vandas, Sedliský – Šrámek, Švarc, Šišolák, Kafka, Nacházel, Arnošt, Chlouba, Komárek, Schwamberger, Maršoun, Kropáček.
Branky a nahrávky: 10. Mašín (Pokorný), 14. D. Matouš (Mašín) – 9. Schwamberger (Švarc, Maršoun), 11. Komárek (Nacházel, Sedliský), 20. Arnošt (Maršoun), 42. Maršoun (Schwamberger, Švarc). Rozhodčí: Sedlák - Budínský, Kleprlík. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 34. Střely na branku: 29:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.
Starší dorost Sparty potvrdil stoupající formu také na ledě Hradce Králové. V porovnání s utkáním v Brně sice padalo méně branek, ale k radosti sparťanů jich více rozvlnilo síť soupeře. Výhra se ovšem nerodila lehce, protože Sparta v první třetině dvakrát vedla a Mountfield pokaždé našel odpověď. Na gól Dominika Arnošta už ale zareagovat nedokázal a holešovický celek si připsal třetí výhru v řadě.

Hned první třetina nabídla velkou divočinu a pět gólů, byť ten první přišel až po osmi minutách. Do té doby měl dvě přesilovky Hradec, ale nevyšly mu podle představ, i když dorážky Maršíka a Mušky byly nebezpečné. Skóre tak otevřel sparťan Tomáš Schwamberger, který v tísni zakončil mezi Koubovy betony. Reakce domácích ale přišla hned za minutu a půl, když Pokorný zpoza brány našel Patrika Mašína, a ten trefil ideálně druhý růžek – 1:1.

Hned za 28 sekund Pražané podruhé vedli, když se za brankovou čáru dostala střela kapitána Vojtěcha Komárka, jenže oboustranně útočná partie pokračovala dál. Krásnou akci předvedl v oslabení Patrik Mašín, který posadil dva sparťany na led a pak naservíroval před prázdnou klec Dominiku Matoušovi. Sparta se však rozhodit nenechala a do šaten šla šťastnější, když tvrdou střelu Maršouna dorazil z brankoviště Dominik Arnošt – 2:3.

Ve druhé třetině už nadějných akcí o hodně ubylo, a především taky gólů. Fanoušci v malé hale se nedočkali ani jednoho. Hradečtí trenéři poslali do hry brankáře Daniela Dvořáka, který tak prožil svůj debut mezi staršími dorostenci. První těžkou práci měl hned v úvodní minutě proti nájezdu Schwambergra.

Mladíci Mountfieldu šli v prvních šesti minutách dvakrát do čtyř, což jejich hru hodně poznamenalo. Po celou dvacetiminutovku byla aktivnější Sparta. Další velkou možnost měl Tomáš Nacházel, ovšem gólman Dvořák prokazoval, že je připraven. Mimochodem – proti sobě stáli v brankách mladší dorostenci, Jan Škorpík je dokonce ročníku 2001.

Po návratu na led bylo znát, že nejtěsnější stav dává hradeckým dorostencům velkou šanci na zvrat skóre. Jenže minuta a dvacet sekund stačily, aby Sparta náskok navýšila. Na konci rychlé kombinace byl Petr Maršoun, jenž Dvořáka oklamal bekhendovou kličkou a připsal si už třetí bod v zápase – 2:4.

Lvi byli aktivnější než ve druhé části, dobrou hru elitní formace potvrdili solidními šancemi Mašín a Dominik Matouš, ale oba si na Škorpíka nepřišli. Ve větším zápřahu byl stále Daniel Dvořák, kterému se premiéra vydařila. Dvě minuty před koncem vychytal i únik dva na nula, do kterého se vydali nejlepší hráči Sparty Schwamberger s Maršounem. Domácí 45 sekund před koncem spustili power play šesti proti čtyřem, ta ale kromě drobné potyčky a vyloučení čtyř hráčů nenabídla takřka nic.

Jiří Slabý (Mountfield HK): "Zápas pro nás nezačal vůbec dobře. Už na rozcvičce se nám zranil další hráč, takže k devíti přibyl včera jeden a dneska další. Kluci to ale odehráli statečně, bojovali a myslím, že se jim nedá nic vytknout. Bohužel jsme si nechali dát laciné branky na začátku zápasu a to se hrozně těžko obracelo, i když se o to kluci snažili. Možná jsme mohli nějakou šanci proměnit, ale to k hokeji patří. Bylo to pro nás poučné, pro hráče, kteří se tolik nedostávají do zápasů. Mohli si nastavit zrcadlo, aby viděli, že je potřeba ještě přidat. Chyběli nám hráči do oslabení i přesilovek, síla nám odcházela a byla na straně Sparty. Porvali jsme se s tím statečně, Dvořka si debut ve starším dorostu odbyl velice dobře. Ale pořád je to škoda."