MHK - SPA 4:3sn - Junioři nestačili na Hradec

24., čtvrtek 8. 12. 2016
Mountfield HK - Sparta MHK - SPA
Mountfield HK: Špirek (65. Bechný) – Kynčl, Gaspar, Šalda, Moník, Lier, Bureš – D. Matouš, Dufek, Zahradník, Malík, Štohanzl, Hnik "C", Moník, Jirásek, Řepík, Hidveghy, Chalupa. Trenér: Aleš Krátoška.
Sparta: Wolf – Duben, M. Jandus, Janda, Eliáš, Jeřábek, Sedliský – Kern, T. Jandus, Seniov, Svoboda, Maršoun, Safin, Kulda, Pejchal, Chlouba, Krátký, Dubský, Wojnar. Trenér: Pavel Geffert.
Branky a nahrávky: 6. Dufek (Malík), 10. Gaspar (Štohanzl, Dufek), 60. N. Bureš (Moník), rozh. nájezd Dufek - 25. Kulda (Pejchal, Chlouba), 48. T. Jandus (Kern, M. Svoboda), 57. Krátký (Kulda). Rozhodčí: Barek - Lučan, Kis. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 133. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.
DHL Extraliga juniorů je v plném proudu a před sparťanskou družinou stálo další nelehké utkání. Tentokráte parta kolem Martina Janduse zavítala na led královéhradeckého Mountfieldu, kde po první třetině prohrávala 0:2. Sparta ale nesložila svoje zbraně a třemi góly zvrátila účet zápasu ve svůj prospěch. Domácí borci si ale s tímto výsledkem nechtěli uspokojit a v závěrečné hře bez brankáře srovnali na 3:3. Toto napínavé střetnutí putovalo až do samostatných nájezdů, kde se jako jediný prosadil hradecký Dufek a právě jeho zásluhou Hradečtí hokejisté získávají dva body do tabulky.

Hradečtí vstoupili do utkání na výbornou. Ačkoli byl Hidveghy v páté minutě vyloučen za podražení, byli to právě domácí, kdo se radoval z branky jako první. A rovnou v oslabení. V tom se dostali hráči Mountfieldu do protiútoku a Aleš Dufek dopravil černou pryž až za Wolfova záda – 1:0. Hradec pokračoval v aktivním napadání, z čehož brzy pramenil i druhý přesný zásah.

V početní výhodě si zpracoval Štohanzlovu nahrávku Michael Gaspar, jenž zvyšoval na 2:0. Jenže Sparťané mohli vzápětí odpovědět, když chtěl Špirka překvapit střelou z levého kruhu mohutný útočník Safin. Hradecký strážce svatyně ale ukryl jeho střelu v lapačce. Po celých dvacet minut se hrálo ve svižném tempu a přítomným divákům se předvedená hra, které nechyběly ani osobní souboje, musela líbit.

Jak se Hradeckým vydařil vstup do první periody, tak se Pražanům vyvedl vstup do té druhé. Po závaru před Špirkem se nejlépe zorientoval Vojtěch Kulda, jenž snížil na dostřel jediné branky – 2:1. Vstřelená branka sparťanské juniory viditelně nakopla, což se projevovalo i na počtu gólových šancí. Nebezpečně se v prostoru před hradeckým mužem v masce pohyboval Tomáš Jandus, ale skrytou střelou přes obránce Špirka nepřekonal.

V další šanci se ocitl Krátký, jenž z první pálil z mezikruží. I s jeho ranou si ale Špirek poradil, když ji ukryl ve výstroji. V závěru třetiny se tempo hry znovu vyrovnalo a tlačili i Hradečtí. Radim Šalda přesným pasem našel volného střelce první branky Dufka, jenž však nedokázal v rozhodující chvíli dopravit kotouč až do Wolfovy klece.

Ve třetí dvacetiminutovce se o slovo znovu přihlásili hosté. Eliáš mohl po přihrávce od Tomáše Janduse zasunout touš do poloprázdné svatyně, jenže poskakující kotouč skončil těsně vedle tří tyčí hradecké brány. Při další kombinaci se už ale hokejisté z hlavního města nemýlili. Jan Kern vybídl ke skórování Tomáše Janduse, který neváhal a srovnal na 2:2.

Jenže hosté i nadále napadali a přetlačovali hradecké v pásmu, což brzy přineslo Sparťanům ovoce. Kulda nahrál Tomáši Krátkému, který se s ničím nepáral a otočil skóre utkání – 2:3. Ovšem ani to nebylo všechno. Hradečtí už neměli co ztratit a v poslední minutě odvolali Špirka z brány a mohli slavit. Nicolas Bureš se na modré napřáhl a prostřelil bezmocného Wolfa – 3:3.

Utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém hned mohli rozhodnout hosté, když Krátký orazítkoval břevno hradecké klece. A drama pokračovalo i nadále. Na druhé straně zakončoval Chalupa, jenž byl faulován a bylo nařízeno trestné střílení. Ani to však rozhodující branku nepřineslo. V poslední sekundě ještě navíc hosté znovu orazítkovali tyč hradecké klece a o osudu duelu rozhodovaly až samostatné nájezdy. V těch rozhodl Aleš Dufek, jenž vystřelil Mountfieldu bod na víc za výhru 4:3.

Miroslav Řehák: (Moutfield HK): "Vrátili se nám na soupisku nějací hráči z marodky, takže jsme prakticky mohli nastoupit na jedenáct útočníků a šest obránců. Sparta přijela v kompletní sestavě, čehož jsme se možná v úvodu duelu zalekli, pak už jsme ale hráli zodpovědně do obrany a oproti jiným zápasům se nám podařilo dát v první třetině dva góly. Poté jsme inkasovali na 2:2 a Sparta šla po našich chybách navíc do vedení. Tam se utkání lámalo. Když Bureš vstřelil v závěru vyrovnávací branku, tak myslím, že už jsme si do nastavení a nájezdů věřili a dva body jsme získali zaslouženě. Celé mužstvo si zaslouží pochvalu a dík za předvedený výkon."

Pavel Geffert (HC Sparta Praha): "Myslím si, že v první polovině utkání byl Hradec lepším týmem. Nám se ve třetí třetině podařilo zápas otočit, byli jsme blízko k vítězství, ale bohužel jsme nezvládli závěr a pak samostatné nájezdy. Dlouhodobě máme problém, že prospíme první třetinu. Vždycky chceme dát šanci všem hráčům, ale holt budeme muset sestavu zkorigovat."