36., pondělí 21. 12. 2009
Třinec - Sparta TRI - SPA
Třinec: Boška - Roupec, Gottwald, Špaček, Toman J., Pavlík, Rajnoch, Chvostek - Hegyi, Mičulka, Bajtek , Böhm, Rufer, Marosz, Měrka, Rapáč, Martyčák, Palička, Toman M., Číhal
Sparta: Kocián - Veselý, Sobotka, Drvota, Žovinec, Husák, Zacpálek, Vítek - Merta, Forman, Kučera, Dvořáček, Chára, Rubeš, Eis, Půna, Kejdana
Branky a nahrávky: 17. Špaček (Mičulka), 27. Toman (Mičulka), 57. Pavlík, 60. Marosz (Mičulka), 60. Mičulka - 36. Veselý (Rubeš), 40. Půna (Rubeš), 43. Rubeš (Půna) Rozhodčí: Krenželok, Barteček, Fiala Vyloučení: 4:6 Využití: 1:0 Diváci: 188 Průběh utkání: 2:0, 2:3, 5:3
P r a h a - Po páteční hladké porážce ve Vítkovicích se junioři Sparty přesunuli do sousedního Třince. Ani tam však příliš nepochodili. Se sebevědomými soupeři z ocelového města sice drželi krok skoro celý zápas - až do 57. minuty dokonce vedli 3:2. Nakonec však prohráli 5:3 kvůli třem inkasovaným gólům v závěrečných čtyřech minutách minutách.

Sobotní zápas začali lépe Pražané. Na konci první minuty vyzkoušel pozornost Bošky Husák, ale neuspěl. Na druhé straně mohl otevřít skóre Měrka, ale rovněž on nepřekonal sparťanského strážce svatyně. V páté minutě zkoušel štěstí Hegyi, avšak Kocián byl opět pozorný. První polovina úvodního dějství byla ve znamení herní převahy červenobílých. V patnácté minutě orazítkoval prudkou ránou tyč hostující branky Jakub Toman. Chvíli poté se brankově prosadil Štěpán Špaček, který ve skrumáži dotlačil puk za brankovou čáru. V závěru třetiny ještě trefil břevno hostující klece aktivní Toman.

Prostřední třetinu zahájili lépe opět Oceláři, ovšem Hegyi ani Roupec na spolehlivého Kociána nevyzráli. Krátce potom mohl vyrovnat Merta, jenž v samostatném úniku zamířil jen do hrudi Bošky. Ve 27. minutě zvýšil na 2:0 Michal Toman, který využil ideální pas z mezikruží od Lukáše Mičulky. V polovině zápasu se domácím naskytla možnost dvojnásobné početní výhody, ale žádný puk neskončil na zády Kociána. Naopak na druhé straně snížil na 1:2 Jan Veselý, který prudkou ránou od modré našel místo u levé tyče. Sparta vyrovnala krátce před odchodem do šaten, kdy nedůslednost třinecké defenzivy potrestal pohotovou dorážkou David Půna.

Do poslední třetiny vstoupili lépe hráči z metropole. Ve třetí minutě potrestal chybu třinecké obrany Tomáš Rubeš, jenž byl před brankovištěm zcela opuštěn a zavěsil pod břevno. Krátce poté mohl vyrovnat Michal Toman, ale ve výhodné pozici nepochopitelně přestřelil. Oceláři si schovali góly až na závěrečné minuty. Nejprve Filip Pavlík překvapil Kociána nahozením puku z rohu kluziště, který si sparťanský gólman nešťastně srazil za svá záda. Minutu před koncem našel Lukáš Mičulka před brankovištěm osamoceného Rostislava Marosze, jenž z otočky zasunul kotouč k tyči. Definitivní tečku za zápasem stanovil do opuštěné branky Lukáš Mičulka.