PIS - SPA 1:6 - Dorostenci si připsali desátou výhru sezony

I/13., pátek 17. 10. 2014
Písek - Sparta PIS - SPA
Písek: Hauser – Stodolovský, Klochko, Turek, Rákosník, Kozák, Radoš, Brabec, Marek, Pokorný, Vostarek, Tejko, Hadrava, Šergl, Branský, Polanský, Klas, Strnad, Bednařík, Pixa.
Sparta: Brízgala – Duben, Eliáš, Jeřábek, Zeleňák, Janda, Pacovský, Bureš, Sedliský, Jandus M., Šrámek, Zídek, Jandus T., Michnáč, Pšenička, Maršoun, Chlouba, Seniov, Komárek, Dubský, Procházka.
Branky a nahrávky: 42. Strnad (Brabec, Polanský) – 13. Zídek (Pšenička), 26. Duben (M. Jandus, T. Jandus), 31. Komárek (Procházka, Janda), 32. T. Jandus (Pšenička, Duben), 33. Michnáč (Sedliský), 44. Komárek (Procházka, Jeřábek). Rozhodčí: Pražák – Oudes, Vavruška. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 20:58. Průběh utkání: 0:5, 1:5,1:6.
Starší dorostenci Sparty si připsali desátou výhru v sezoně a upevnili si pozici vedoucího týmu ve skupině Střed. Na ledě posledního Písku jasně dominovali, domácí si připsali jediný gól, když na začátku třetí třetiny snižovali na 1:5. Z neuvěřitelných 58 střel, které svěřenci kouče Richarda Žemličky na brankou soupeře vyslali, se jich ujalo šest.

Příliš pohledného hokeje v první třetině k vidění nebylo. Pražané v úvodní dvacetiminutovce rozhodně nenaplnili roli favorita, i tak se ujali vedení, když se střelou mezi betony prosadil Václav Zídek. Písek mohly mrzet dvě šance Pokorného, který pokaždé překonal brankáře Brízgalu, ale kotouč se devakrát zastavil na tyči. V závěru prvního dějství Sparta nevyužila přesilovou hru.

Sparťané v druhé třetině rozjeli pořádný kolotoč a čtyřmi brankami se výrazně přiblížili k vítězství. Rčení nedáš – dostaneš se opět potvrdilo i v praxi. Písecký Pokorný mohl při trestném střílení srovnat na 1:1, jenže nedal. Pak se o slovo přihlásili hosté, kteří nastříleli čtyři branky, dvakrát se prosadili v přesilovce. Nejprve se tečí prosadil Marek Duben ve 26. minutě, pak se během necelých tří minut trefili Vojtěch Komárek, Tomáš Jandus a Albert Michnáč. Na konci třetiny neuspěl v samostatném úniku písecký Pixa.

Pražané vyhráli tento zápas jasným výsledkem, i když skóre 1:6 je pro domácí hokejisty opravdu kruté. Ve třetí třetině Písek snížil zásluhou Karla Strnada, který zavěsil přesně nad rameno gólmana Sparty. Vedení o pět branek vrátil na hokejky hostů Vojtěch Komárek.