přát., pátek 5. 8. 2005
Sparta - Plzeň SPA - PLZ
Sparta: Schwarz - Hanzlík, Stehlík, Dobroň, Toman, Hlvačka, Kasík - Chabada, Kašpařík, Kratěna - Štrba, Marek, Dragoun - Sivek, Zelenka, Dubec - Langhammer, Vrbata D., Růžička.
Plzeň: Jež - Štěpánek, Jindřich, Nedoma, Štich, Šrek, Trojovský, Pulpán, Neckář - Paroulek, Straka J., Andrašovský - Padělek, Kracík, Vorel - Důras, Kocák, Havelka - Jelínek, Kica, Polák M.
Branky a nahrávky: 17. Toman (Kratěna), 46. Sivek - 3. Polák Michal (Jelínek), 8. Důras (Kocák), 12. Paroulek (Andrašovský), 45. Padělek, 51. Jelínek. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Diváci: 400.
Sparťané poprvé v přípravě prohráli, když byl dnes nad jejich síly tým Lasselsbergeru Plzeň, který v úterý přehráli poměrem 6:1. O dva góly Sparty se zasloužili Milan Toman a střelec přípravy Michal Sivek. Vítězný gól hostů zaznamenal bývalý forvard Sparty Martin Paroulek. Další zápas hrají sparťané v úterý ve Znojmě.

Pro domácí začal zápas nejhůře jak mohl. Hned ve 3. minutě totiž dostal hosty do vedení mladý útočník Michal Polák. Kdo by si myslel, že to bylo ze strany Lasselsbergeru vše, mýlil by se. V 6. minutě sice zahrozili sparťané únikem tria Sivek - Marek - Štrba, ale posledně jmenovaný ze strany napálil puk pouze do připraveného Ježe. Pak už ale Západočeši zamkli Spartu v jejich pásmu. V 7. minutě Havelka střelou z mezikruží zatím ještě neuspěl, o minutu později vychytal Nedomovu dělovku od modré Schwarz. O necelých třicet sekund později už byl padající sparťanský gólman na Důrasovu akci z protiútoku krátký. Přibližně v polovině třetiny vyslal Andrašovský efektní zadovkou do sóla exsparťana Paroulka, jenže ten byl podražen Tomanem, jenž za to vyfasoval dvouminutový trest. V následující přesilovce pilný střelec Nedoma svým projektilem z dálky trefil spojnici Schwarzovy svatyně. Ve 12. minutě, když hráli hosté opět přesilovku, našel Jindřich křižným pasem Martina Paroulka, který střelou z první zvýšil na rozdíl tří branek. Za dvě minuty se velkým obloukem hnal sám na branku Petr Havelka, jenže na Schwarze najížděl dost z úhlu a jeho pokus gólman vyrazil. Po dlouhé době zahrozili také sparťané. Svou lehkou tečí hostujícího Ježe pěkně zapotil nejlepší střelec přípravy Martin Růžička. Plzeňský strážce odolal i překvapivé Chabadově střele z úhlu. Nulu na sparťanském kontu vymazal až v 17. minutě Milan Toman, který do sítě usměrnil střílenou přihrávku Ondřeje Kratěny.

Druhá třetina už byla z obou stran opatrnější. Žádný tým se moc nehnal do útoku, pilně se bránilo. První vážnější šanci měl ve 23. minutě opět Havelka, který si najel před branku pro Kocákovu přihrávku z rohu. Pak začala mít mírně navrch Sparta. Z dálky nejprve pálil obránce Dobroň, následně pak z prostoru mezi kruhy zkoušel štěstí Martin Hlavačka. Ani jeden však dobře chytajícího Ježe neprostřelil. V 25. minutě prostrčil Chabada puk na střed Dragounovi, který ve svém nájezdu zvolil blafák a ze strany trefil tyčku. Ve 32. minutě pak Zelenkovo nahození od mantinelu nebezpečně tečoval Marek Dubec, jenže opět neúspěšně. Na druhé straně střelou zápěstím neuspěl Zbyněk Neckář, bratr známějšího Stanislava. Čtyři minuty před druhou sirénou měl šanci snížit stav Martin Chabada. Tváří v tvář Ježovi netrefil. V 38. minutě se ve vlastním oslabení prodral mezi dvěma obránci Josef Straka, ale protože byl tísněn, nezakončil ideálně. Půl minuty do konce nepřekvapil Ježe svou střelou ze strany ani Štrba, a tak jsme se v druhé třetině branky nedočkali.

V ospalém tempu začala poslední část hry. Ve 45. minutě se z protiútoku Chabadovi nepovedlo protlačit puk do branky soupeře, a tak v kleci skončil sám i s Ježem. O třicet sekund později se sám na Schwarze hnal Aleš Padělek, nejproduktivnější hráč Dukly Jihlava v loňské sezóně a jediný plzeňský střelec úterního zápasu, a chladnokrevnou střelou do levého rohu branky přiměl k potlesku nejen plzeňské příznivce. O minutu později se konečně prosadili i domácí. Michal Sivek si z rohu narazil puk s Janem Markem a střelou pod vyrážečku konečně překonal i brankáře Ježe. Stehlíkova jedovka od modré v minutě 47. ale už svůj cíl nenašla. Markův pokus zleva chytil Jež pro změnu do lapačky. A když se neujala ani Hanzlíkova teč Kratěnovy střely, udeřili hosté. K odraženému puku z rohu se nečekaně dostal Petr Jelínek a Schwarz kapituloval popáté. Skóre už se do konce zápasu neměnilo, protože ani Josef Straka v 53. minutě ani Ondřej Kratěna v 59. minutě netrefili branku. Sparta tak poprvé v přípravě prohrála, a to na domácím ledě poměrem 2:5.