28. 8. 2005 | Vojtěch Gibiš

Při nájezdech byl šťastnější Hamburg

turn., neděle 28. 8. 2005
Hamburg - Sparta HAM - SPA
Hamburg: Rousson - Letang, Martinovic, Peacock, Polkovnikov, Van Impe, Walter - Barta, Beaucage, Fox, Gratton, Hinterstocker B., Hinterstocker M., Hommel, Lingemann, Oravec, Plachta, Schnitzer.
Sparta: Schwarz - Stehlík, Toman, Bolf, Vykoukal, Tabaček, Dobroň; Hanzlík, Hlavačka - Vopat, Šindel, Netík - Štrba, Sivek, Špaňhel – Růžička, Kašpařík. Zelenka -Dragoun, Langhammer, Vrbata.
Branky a nahrávky: 8. Beaucage (Plachta) - 12. Šindel. Vyloučení: 9:4. Diváci: 520.
V souboji o třetí místo na turnaji Slapshot Trophy byl úspěšnější tým Hamburg Freezers, jenž vyhrál 2:1 po samostaných nájezdech. Přesto jsou trenéři s výkonem mužstva spokojeni, neboť Sparta odehrála tři náročná utkání během 48 hodin. Nejlepším střelcem Sparty na turnaji byl čerstvě uzdravený Jakub Šindel, který se do černého trefil třikrát.

Trenér Jaromír Šindel k utkání řekl: "Jednalo se o velmi kvalitní utkání. Chytal za nás Marek Schwarz, volno před reprezentací dostal Jan Marek. Protože v sestavě Hamburgu je mnoho Kanaďanů, hrál se důrazný, tvrdý hokej. Oba brankáři podali kvalitní výkon. Po první třetině byl stav 1:1 a obě strany se pak snažili vstřelit rozhodující branku, což se však nepovedlo. Při samostaných nájezdech se k Hamburgu přiklonilo více štěstí a vyhráli," uvedl pětačtyřicetiletý kouč.

I přes čtvrté místo byl Šindel s hrou svých svěřenců spokojen. "Jako jediný tým na turnaji jsme neměli volný den. Odehráli jsme tak tři těžké zápasy během čtyřiceti osmi hodin. V turnaji jsme se především soustředili na defenzívu, přeci jenom nám ještě čtyři útočníci základní sestavy chybějí. Kladem turnaje je i zapojení tria Šindel, Netík a Vopat do pravidelného zápasového rytmu. Jsme tedy s týmem spokojeni, uhráli na turnaji sedm vynikajících třetin. Zkoušeli jsme Martina Špaňhela, o jeho dalším působení ve Spartě se rozhodně během pondělí," uzavřel bývalý dlouholetý brankář Sparty svůj komentář.