SF1, pondělí 5. 3. 2007
Sparta - Kohouti Olomouc SPA - KOO
Sparta: : Libor Hulín – Martin Brix, Karel Veselý, Libor Geier, Rostislav Staněk, Jromír Veselý, Martin Keller, Stanislav Havlík, Jan Stodola, Ludvík Žíla Trenér: Jiří Janák.
Kohouti Olomouc: : Michal Vápenka, Petr Boček – Martin Němec, Martin Kovář, Petr Bejvl, Zdeněk Krupička, Jiří Chadraba, Kamil Záluský, Zdeněk Šafránek, Martin Hornich, Pavel Kubeš, Jiří Krupička, Martin Zikmund Trenér: František Kovář.
Branky a nahrávky: : 6. Krupička Z. (Chadraba), 7. Krupička Z. (Kovář), 30. Krupička Z. (Záluský), 40. Němec (Záluský), 45. Šafránek. Rozhodčí: Jiří Kroupa, Ondřej Trunečka. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150.
První důležitý krok k obhajobě ligového titulu učinila v neděli 25. února pražská Sparta, když na ledě prostějovských Jestřábů porazila v prvním semifinálovém zápase Kohouty Olomouc 5:0.

Sparťané do utkání nastoupili v nejsilnější možné sestavě, když využili povoleného hostování a angažovali hráče z týmu Kolína, pro který sezóna skončila po základné části. V obraně Sparty se tak s Kovářem a Němcem točil kolínský Bejvl. Hornich, který v základní části zaskakoval na beku, se přesunul na centra a na křídla dostal rychlé Draky Kubeše se Šafránkem. Druhá útočná formace Sparty hrála ve složení Z. Krupička – Chadraba – Záluský. V poslední třetině do hry ještě zasáhli útočníci J. Krupička a Zikmund a na střídačce byl připraven náhradní gólman Boček, který je ve Spartě také na hostovačku. Tolik hráčů Sparta na soupisce v životě neměla.

Na úvodní buly semifinále se proti domácímu J. Veselému postavil Chadraba, puk získala Olomouc a nahodila do obranného pásma Sparty kde jej zachytil Kovář, zatáhl na polovinu soupeře a ve třicáté páté vteřině otestoval Hulínovu pozornost nemastnou neslanou střelou. Hned ve třiapadesáté zazvonil Krupička na tyčku olomoucké branky.

Od tohoto úvodního gongu hrála Sparta rychlý kombinační sledgehokej a dokázala domácí přebruslit. Když byl ve třetí minutě vyloučen olomoucký Stodola, dostala Sparta Kohouty pod tlak, ale gól ještě nepadl. Nejprve Záluský ujel Chadrabově přihrávce před prázdnou branku, poté Krupička těsně před Hulínem udělal kličku nejen jemu, ale i brance a minul.

Po návratu vyloučeného Stodoly pokračovala Sparta v náporu, domácí se dostávali za polovinu jen sporadicky. V šesté minutě už sparťané svou převahu doložili gólem, když se Chadraba s Krupičkou octli sami před gólmanem domácích a Krupička šudlou po ledě otevřel skóre zápasu.

Půl minuty nato se Sparta zakázaně uvolnila, hra se na chvilku přesunula do jejího obranného pásma, čímž se otevřel prostor do kterého Kovář přihrál Krupičkovi, který z brejku zvýšil na 2:0 pro hosty.

První třetina vyzněla jednoznačně pro Spartu, další loženku neproměnil Šafránek, když se ocitl tváří v tvář Hulínovi, ale nezvedl puk nad jeho betony. Pěknou střelou od modré se blýskla i další posila z Kolína Bejvl. V závěru prvního dějství byl na 2+2 minuty vyloučen zlý muž Olomouce K. Veselý, za to že se pěstmi obořil na Záluského.

Sparta začínala druhou třetinu v početní převaze, dostala se do útočného pásma, ale špatnou rozehrávku zachytil Geier a mezi beky Sparty vyrazil do protiútoku. Obránce Pražanů Kovář jej sice dostihl, ale při zákroku si pomohl přidržením zezadu a počet hráčů na ledě se vyrovnal.

Stejně tak se vyrovnala i hra, poněvadž sparťané přestali dávat puky včas od hokejky a hra protivníka do těla je vyvedla z konceptu. Hanáci několikrát zatlačili hosty do obranné třetiny a gólman Sparty Vápenka si připsal první zásahy. Naštěstí dokázal včas zareagovat jak na tečovanou střelu, tak i na nájezd olomouckého útočníka do brankoviště, který skončil klecí vyhozenou z čepů.

Při jednom z olomouckých náporů zaváhal na útočné modré kapitán domácích Geier, obránce Sparty Němec mu vypíchl puk k Záluskému, ten když viděl že se mu rozjeli Chadraba i Krupička, poslal rychlou příhru jejich směrem. Krupička kotouč zpracoval, blafákem do forhendu si položil Hulína a zvýšil na 3:0, čímž si připsal čistý hattrick.

V úplném závěru herně rozhárané druhé třetiny se provinil vražením domácí Veselý, sparťané třetinu dohráli ve výhodě a do poslední části hry tak opět nastupovali v přesile. Přesilovku v úvodu třetiny sice využít nedokázali, nicméně srovnali hru a začali hrát opět kombinačně.

Podobně jako v první třetině, měli víc ze hry a snažili se o navýšení gólové výhody pro odvetu. K tomu mohli využít další přesilovku, když šel do prostoru před trestnými lavicemi pykat za vražení Staněk. Velkou šanci měl opět kapitán Sparty Krupička, jenže místo střely chtěl puk zavézt až do branky, bohužel zapomněl že je v cestě ještě brankář domácích.

Svůj příklep si vyzkoušel centr Sparty Hornich, ale střela ze střední vzdálenosti nemohla Hulína překvapit. Pěknou přihrávku poslal přes úhlopříčku útočného pásma Bejvl, ale Hornich mezitím od zadní tyčky poodjel a puk proletěl až do rohu.

Ofenzívu Sparty přibrzdilo nedovolené bránění v podání Záluského. Pár vteřin po svém návratu do hry přitlumil Záluský v závaru před brankou Kohoutů puk pro Němce, který si najel z druhé vlny, setrvačností se dostal před Hulína a dělovkou do pravého růžku navýšil skóre na 4:0 pro hostující tým.

Čtyři minuty před koncem opět obdržel menší trest domácí Staněk, k němu si za necelou minutu přisedl za hrubost Brix, vyloučený spolu se sparťanským bekem Kovářem. Sparta pokračovala ve hře pěti proti čtyřem, ale skóre se ještě neměnilo.

Až minutu a půl před koncem utkání, při hře v plném počtu, přihrál na útočné modré Němec do jízdy Kubešovi, a protože obránce Hanáků Stodola upadl, jel Kubeš sám na Hulína. Brankář Kohoutů se položil na bok, naskládal své betony na sebe a Kubeš pálil jen do nich. Nedosáhl ani na dorážku a dostal se ze střelecké pozice. Výborně celou situaci vyhodnotil Šafránek, objel olomouckou branku a zasunul puk za záda bezmocného Hulína.

Sparta si zajistila výhodnou pozici před odvetou, která se hraje již v sobotu 3. března od 18:00 na zimním stadionu v Neratovicích. I kdyby v ní Kohoutům podlehla o čtyři góly, postupuje do finále.