2., sobota 4. 9. 2010
Slavia - Sparta SLA - SPA
Slavia: Mouček, (Uhlík) - Novák, Růžička (A), Knot, Šteiner, Ryzák, Hejna, Löbl, Rod, Burian - Tomek, Moravec (C), Nejezchleb, Hlinka, Kotyra, Jedlička, Kafka, Tajovský, Freisler, Nádvorník.
Sparta: Bílek, (Neužil) - Skřivánek, Bodnár, Košťálek, Kliment, Vace, Müller (C) - Doležal, Brzobohatý, Volek, Procházka, Simon, Matějček, Hudec, Hampl (A), Brém, Presheva.
Branky a nahrávky: 6. Filip Hlinka (Nejezchleb, Růžička), 31. Jakub Jedlička (Löbl), 45. Martin Kotyra (Moravec, Tomek), 51. Prokop Tajovský (Knot), 58. Tomáš Moravec (Tomek) - 8. David Skřivánek (Procházka), 44. Luboš Vacek (Doležal), 57. Zdeněk Doležal (Hampl). Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 143. Rozhodčí: Fraňo - Lhotský, Svoboda. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Před slušně zaplněnými tribunami ve vršovickém Edenu se odehrálo 2. kolo dorostenecké extraligy, v němž se utkala domácí Slavia se Spartou. Vyrovnaný zápas rozhodla branka Tajovského z 51. minuty, poté už jen Moravec kosmeticky upravil skóre na 5:3.

Mistrovský tým sešívaných dorostenců si v prvním letošním derby s holešovickou Spartou jistě chtěl napravit reputaci po den starém debaklu s Chomutovem. Že to myslí skutečně vážně dokázali jednu vteřinu po skončení své první přesilovky, kdy otevřel skóre utkání Filip Hlinka. Sparťané se však vrátili do hry již po dvou minutách – nenápadnou střelou se prosadil obránce David Skřivánek. Hosté měli ještě dvě výrazné šance dostat se do vedení, skončili však pouze na tyčce, nebo ve výstroji domácího Moučka.

Do druhé třetiny nastoupilo obě mužstva s novou energií, a na rozdíl od úvodní třetiny, kdy po vyrovnání tempo prakticky diktovala Sparta se stala hra na obou stranách kluziště vyrovnanější. V polovině třetiny spálil nejprve velkou šanci Hampl, který se zůstal po chybě v obraně osamocen s pukem hluboko v obranném pásmu Slavie, neměl však komu přihrát. Jen o malou chvíli později se Mouček jen tak tak vyrážečkou natahoval do rohu své branky aby zabránil gólu. Po několika šancích však udeřilo na druhé straně. Jakub Jedlička dostal díky svému rychlobruslařskému výpadu svůj tým do vedení 2:1. Jedlička měl možnost připsat si další branku o tři minuty později - cestou k bráně byl podražen, ovšem nařízené trestné střílení nedokázal využít.

Po prvních třech minutách závěrečné části zápasu Sparta opět vyrovnala. Téměř stejným způsobem jako u jejich úvodní branky se prosadil jiný obránce - Luboš Vacehk. Veliký zájem o zisk tří bodů na straně domácích byl však ihned podpořen jejich třetím gólem a čtvrtým gólem. Šestnáct vteřin po brance Vacka se přesně trefil Martin Kotyra, o pár minut později Knotovu střelu úspěšně tečoval Prokop Tajovský. V posledních deseti minutách utkání již hostující tým musel vsadit vše na útok. V 57. minutě zápas značně zdramatizoval svou kontaktní brankou Zdeněk Doležal, domácí však žádné drama nechtěli připustit. V čase 57:57 upravil na konečné skóre 5:3 kapitán sešívaných Tomáš Moravec.