SLA - SPA 8:4 - Derby dorostu plné emocí rozhodly přesilovky

II/8., sobota 25. 1. 2014
Slavia - Sparta SLA - SPA
Slavia: Sochůrek – Zderadička, Weinhold, Kottek, Příkop, Krejčí – Tejral, Novák, Nestrašil, Heldák, Hyršl, Mušo, Vyskočil, Kolář, Josefus, Suda, Mareček, Furch, Šmerha, Maňas.
Sparta: Pírs – Hrdlička, Kalina, Knobloch, Kadeřávek, Kazda, Sedlák – Zídek, Svoboda, Zářecký, Lojka, Havel, Seniov, Jandus, Hrala, Hozák, Procházka.
Branky a nahrávky: 3. Tejral (Krejčí), 13. Heldák (Vyskočil, Suda), 16. Hyršl (Tejral), 25. Heldák (Vyskočil, Suda), 26. Weinhold (Furch, Nestrašil), 31. Heldák (Vyskočil, Kottek), 36. Nestrašil (Šmerha, Furch), 43. Šmerha (Weinhold) – 9. Svoboda (Zídek, Jandus), 11. Hozák (Zídek, Kalina), 25. Procházka (Hrdlička, Seniov), 38. Kalina (Zářecký, Hrala). Rozhodčí: Škrobák - Marek, Rybáček. Vyloučení: 5:11, navíc Příkop (SLA) 10 min. - Lojka, Procházka, Svoboda (vš. SPA) 10 min. Využití: 5:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 49:25. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 7:3, 7:4, 8:4.
Velmi vyhrocené utkání nabídlo pražské derby staršího dorostu. Celkem dvanáct branek okořenilo také 72 trestných minut a většinu z nich měli na svědomí sparťané, kteří na to také doplatili a zejména pět proměněných přesilovek rozhodlo o vítězství Slavie. Hattrickem se pod vítězství domácích podepsal Denis Heldák.

Už ve třetí minutě zápasu šla Sparta do tří a po sedmnácti vteřinách využil převahu Petr Tejral. Stejný hráč se ocitl v šanci o tři minuty později, ale nedokázal dorazit skákající kotouč. První vážnější akci si sparťané vypracovali v deváté minutě a Martin Svoboda dokázal zakončit svůj únik beckhendovou kličkou. O minutu a půl později se Sparta radovala podruhé, tentokrát po tvrdé střele Jiřího Hozáka. Následně zamířil na trestnou Havel a Slavia trestala. Před brankou se nejlépe zorientoval Denis Heldák , kterého poté napodobil Aleš Hyršl, jenž procedil puk mezi Pírsovy betony.

V páté minutě druhého dějství se šťastně prosadil Ondřej Procházka a bylo vyrovnáno. O necelou minutu později získal zpět vedení Denis Heldák a o šestatřicet vteřin později zvýšil náskok Martin Weinhold, jenž nadvakrát protlačil puk za Pírse. V jedenácté minutě druhé třetiny dovršil hattrick Denis Heldák, když zužitkoval Vyskočilovu přihrávku. V šestatřicáté minutě měl dvě velké šance Viktor Nestrašil, ale dokázal se prosadit až na třetí pokus a Slavia vedla o čtyři branky. Do konce prostřední části ještě snížil přesným volejem Petr Kalina.

Po třech minutách závěrečné třetiny se opět rozvlnila Pírsova síť. Tomáš Šmerha využil špatného střídání soupeře a jeho střela se nakonec doplazila za brankovou čáru. Do druhé desítky během dvou dnů neměli sparťané daleko, protože Pírse dvakrát zachránila branková konstrukce. Další šance oba brankáři likvidovali a utkání skončilo vítězstvím Slavie. Starší dorost tedy prohrál i druhé utkání čtyřzápasové série na ledech soupeřů a o reputaci se pokusí příští víkend na ledě Třince a Vítkovic.