SPA-CEB 3:3sn - Generálka skončila nerozhodně

přát., pátek 5. 9. 2008
Sparta - České Budějovice SPA - CEB
Sparta: Pöpperle (41. Duba) - Procházka L., Gulaši, Hanzlík, Černošek, Ptáček, Cunik, Vojta, Haschka - Ton, Výborný, Ručinský - Netík, Broš, Kratěna - Melichárek, Langhammer, Koreis - Dragoun, Hrdel, Hromas - Látal.
České Budějovice: Turek (61. Kovář) - Toman, Gřegořek, Poživil, Sičák, Vydarený, Frolo, Mucha, Macháček - Sailer, Huml, Duda - Veselý, Šimánek, Kůrka - Hudec, Vak, Gulaš - Květon, Mertl, Hřebejk - Kuchejda.
Branky a nahrávky: 28. Látal, 31. Kratěna (Ton), 55. Výborný (L. Procházka) - 6. Huml (Sailer, Duda), 23. Hřebejk, 54. Kůrka (Šimánek, Veselý). Diváci: 1500.
Sparta se v rámci posledního přípravného zápasu před extraligou střetla na ledě TESLA Areny s českobudějovickým Mountfieldem. Hosté načali utkání lépe, když po třiadvaceti minutách vedli 2:0. Sparťané však nesložili zbraně a ještě ve druhé třetině vyrovnali. Nerozhodné skóre svítilo na tabuli i po šedesáti minutách a tak přišly ke slovu samostatné nájezdy. Ani ty však vítěze neurčily.

Úvodní třetinu nezačal ani jeden tým v závratném tempu, první nebezpečnou střelu vyslal na Romana Turka až v 5. minutě Jan Hanzlík. Hned poté se prodral na druhé straně do zakončení Vak, Pöpperle ale puk mezi betony nepropustil. O první gól utkání se postaral elitní útok Českých Budějovic. Při hře 4 na 4 před brankovištěm přihrával Sailer na mezikruží Humlovi a Jihočeši šli do vedení. Na druhé straně se snažil odpovědět ze samostatného úniku Libor Procházka a následně Kratěnův útok, jenže jejich snažení ztroskotalo na nepřesnostech. Budějovičtí se v druhé polovině první třetiny snažili ostřelovat Pöpperleho z dálky a Spartu pouštěli do vlastního pásma jen sporadicky. Půl minuty před přestávkou měli ještě sparťané možnost při přesilovce 5 na 3, skóre se však neměnilo.

Do druhé části vstoupili hráči Mountfieldu opět aktivněji, v třetí minutě střílel Hudec a hned z následující akce se prosadil Štěpán Hřebejk, když si objel mladého holešovického útočníka Hrdela, položil si Pöpperleho na led a zakončil do prázdné. Spartu druhý gól do vlastní sítě paradoxně vzpružil a snažila se odpovědět v početných přesilovkách. Zkorigovat na 1:2 se ovšem podařilo až v čase 27:32 po minele hostujícího brankáře. Roman Turek se snažil odpálit puk za bránou, místo toho ale přihrál útočníkovi Látalovi, kterému už nestálo nic v cestě a pohotově zasunul puk za brankovou čáru. Zhruba patnáct stovek diváků se za dvě minuty dočkalo i vyrovnání. V pohodě hrající Kratěna dostal od Petra Tona nádhernou a nečekanou přihrávku naslepo a vymetl Turkovi pavučinku v levém horním rohu klece. Budějovice se po vyrovnání začaly více tlačit do útoku, šance si však nevytvářely. Stejně jako v první části šli ke konci třetiny opět do tří, obrana ale nerozhodný výsledek ubránila až do sirény.

Sparta na začátku třetího dějství vyměnila brankáře, mezi tyče se postavil Tomáš Duba. Na rozkoukání na ledě měl poměrně dost času, neboť se hrálo spíše před bránou soupeře. V páté minutě si na výlet vyjel domácí obránce Ptáček a spolu s Dragounem zatopili Turkovi před brankovištěm. Obě mužstva se snažila obrátit skóre ve svůj prospěch, často ale narážela na vlastní chyby nebo důslednou obranu protivníka. Prosadit se nedokázali Broš s Ptáčkem v padesáté, ani Netík z úniku v 53. minutě. Z následného brejku už se výsledek měnil. Po asistenci Šimánka se z prostoru mezi kruhy ideálně trefil Kůrka a Mountfield se opět ujal vedení. Radost z tváří jim však vymizela, když fauloval obránce Frolo. Sparta se dostala za útočnou modrou a těsně po vhazování tečoval kapitán Výborný střílenou přihrávku Libora Procházky. I když domácí dělali v závěru všechno proto, aby v generálce na extraligu vyhráli, zůstal stav nerozhodný. Nic na tom nezměnil ani Netíkova jedovatá rána a Tonův nebezpečný únik v 59. minutě.

Týmy se ještě domluvily na pěti penaltách na každé straně, které měly rozhodnout o osudu utkání. Tomáš Duba a střídající Jakub Kovář na druhé straně pustili každý po jedné střele a tak i po nájezdech nebyl vítěz určen. Za Mountfield se trefil navrátilec do extraligy Radek Duda, posledním pokusem vyrovnal domácí Jakub Langhammer. Mužstva zůstala s remízou smířená a zápas tedy skončil 3:3.