SPA - CEB 8:4 - Starší dorostenci přemohli Motor

22., sobota 21. 11. 2015
Sparta - České Budějovice SPA - CEB
Sparta: Hofmann – Simotics, S. Janda, Eliáš, Jeřábek, Horský, Vandas, Sedliský – Šrámek, Šmerha, Švarc, Šišolák, Kafka, Chlouba, Safin, Komárek, Schwamberger, Maršoun, Kropáček, Dubský, Wojnar
České Budějovice: Hauser – Kubeš, Dvořák, Rákosník, Doktor, Dudáček – Pánek, Matys, Rolínek, Tejko, Egert, Káník, Pospíšil, Sigmund, Kašper, Kondelík, Toman
Branky a nahrávky: 3. Sedliský, 9. Komárek (Wojnar), 14. Komárek (Wojnar, Dubský), 16. Maršoun (Jeřábek), 18. Chlouba (Horský, Maršoun), 51. Komárek (Dubský, Wojnar), 52. Safin (Kropáček), 52. Kropáček (Šmerha) – 20. Káník (Kondelík), 38. Toman (Kondelík, Pánek), 39. Egert (Káník), 50. Kubeš (Sigmund). Rozhodčí: Matúška - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 49. Střely na branku: 43:22. Průběh utkání: 5:0, 5:4, 8:4.
Výkon jako den a noc předveli sparťanští dorostenci v utkání s českobudějovickým Motorem. Sparťané po necelých osmnácti minutách utkání vedli již o pět branek, v prostřední části však povolili a soupeř se postupně dostal až na dostřel jedné branky. Pražané ovšem toto varování uposlechli a třemi slepenými góly rozhodly o své výhře. Hattrickem se na vítězsví podílel útočník Vojtěch Komárek.

Dvanáctibrankové sobotní odpoledne v Holešovicích, začali jednoznačně lépe domácí. Ti se ujali vedení již po necelých třech minutách hry, kdy gólmana Hausera překonal nenápadným nahozením od modré čáry obránce Patrik Sedliský. Hosté se v úvodních minutách vůbec nemohli dostat do hry a jasně aktivnější Sparta šla brzy do dvoubrankového vedení. V signalizovaném trestu se ač tísněn, prosadil po přihrávce zpoza branky Vojtěch Komárek a stejný hráč pak o necelých pět minut později zakončil přesně ukázkovou kombinaci doklepnutím Wojnarovy křížné přihrávky. Celý zápas charakterizovalo důrazné počínání Pražanů na brankovišti a po jedné z takových situaci vydoloval puk ze skrumáže Petr Maršoun a bylo to již 4:0. Zdálo se, že s hosty už nemůže být hůř, ale opak byl pravdou. Jejich katastrofální vstup do utkání podtrhl tři minuty před přestávkou Jaroslav Chlouba. Těsně před koncem úvodní části sice v oslabení snížil Jakub Káník, rozhodně nic ale nenasvědčovalo tomu, že by toto utkání mělo nabídnout nějaké drama.

A to ani poté, co po první výměně stran hosté viditelně přidali na tempu a byli Spartě vyrovnaným soupeřem. V polovině utkání vyslal na Hofmanna prudkou dělovku od modré bek Kubeš a sparťanský strážce branky měl co dělat, aby jeho pokus nadvakrát zneškodnil. Brankářský um však předvedl na druhé straně i Hauser, který hbitým betonem zneškodnil zakončení Chlouby z bezprostřední blízkosti. Na tento duel netypicky dlouhé období bez gólu přerušil až hostující Matěj Toman, který svůj pokus šikovně ukryl za bránícího hráče. A když pak o minutu a půl později využil naprostého chaosu v domácí obraně střelou z mezikruží zcela napokrytý Jiří Egert, byli hosté zpátky ve hře. Do úvodu třetí třetiny si navíc přenesli výhodu přesilové hry.

Tu nevyužili a při Jeřábkově obrovské šanci mohli posléze sami inkasovat, ale skvělý Hauser jim pohotovým zákrokem dokázal uchovat naději. Ta ožila ještě více, když v padesáté minutě propadlo nahození Jiřího Kubeše Hofmannovi pod lapačkou a skončilo v síti. Jenže následně se hosté nedisciplinovaností sami připravili o šanci na body. Vyloučení Egerta potrestal Vojtěch Komárek, jenž tak zkompletoval hattrick a pouhé čtyři vteřiny vydržel poté na trestné lavici Doktor, než jej z ní prakticky hned po buly vyhnal Ostap Safin. Když pak dovezl důrazný Vojtěch Kropáček s pukem do branky i gólmana Hausera, bylo to 8:4 a bylo jasné, že na další povstání již hostům nezbývá čas ani síly. Sparťané si připsali čtvrtou výhru v řadě a tabulku západní skupiny vedou o sedm bodů.