SPA - CHM 7:1 - Piráti odjíždějí s debaklem

38., pátek 22. 1. 2016
Sparta - Chomutov SPA - CHM
Sparta: Pöpperle – Eminger, Polášek (A), Švrček, Čajkovský, Hrbas, Mikuš, Kalina – Netík (A), Přibyl, Buchtele – Hamilton, Klimek, Sabolič – Forman, Hlinka (C), Kumstát – Procházka, Dragoun, Kudrna. Trenér: Josef Jandač.
Chomutov: Kristan (od 28. Čech) – Skinner, Rutta, Jánošík, Valach, Pereťagin, Dlapa, Mrázek, Blaha – Tomica, Červenka, Pospíšil – Vondrka (C), Růžička, Květoň – Sklenář, Kämpf, Hřebejk (A) – Ölvecký, Dušek, Kaše. Trenér: Vladimír Růžička.
Branky a nahrávky: 2. Čajkovský (Klimek), 3. Sabolič (Klimek, Hamilton), 15. Buchtele (Přibyl, Mikuš), 25. Buchtele (Přibyl, Procházka), 28. Polášek (Sabolič), 47. Hlinka (Buchtele, Přibyl), 48. Hlinka (Forman) – 56. Rutta. Rozhodčí: Fraňo, Souček – Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:1. Diváci: 14243. Střely na branku: 31:22. Průběh utkání: 7:0, 7:1. Nejlepší hráči zápasu: Daniel Přibyl - Jan Rutta.
Sparta si v prvním utkání v rámci akce Sparta vzdává hold smlsla na Pirátech. Před nejvyšší návštěvou letošní sezony porazili sparťané Chomutov vysoko 7:1. Základem úspěchu byly dvě branky v prvních třech minutách hry a výkony Jana Buchteleho a kapitána Jaroslava Hlinky, kteří se v zápase trefili každý dvakrát.

Sparta šla do vedení v zápase s Chomutovem už po 78 vteřinách hry, kdy Michal Čajkovský prostřelil Kristana, jež v brance hostů debutoval, z levého kruhu. Následný závar hasil Kämpf pomocí faulu a v přesilovce Sparty ve 3. minutě se prosadil Robert Sabolič – 2:0 pro domácí. V první desetiminutovce zápasu Sparta na ledě dominovala a Chomutov se spíš jen bránil.

Až v 10. minutě nahazoval před branku Rutta a o pár desítek vteřin později se do doposud největší šance dostali Vondrka s Růžičkou. Sparta na vzrůstající tlak hostů odpověděla dvěma fauly v rozmezí jedné minuty, nicméně 65 vteřin trvající přesilovku 5 na 3 Piráti nevyužili. Naopak na druhé straně v 15. minutě Jan Buchtele využil chyby v chomutovské rozehrávce a zvýšil už na 3:0. Následně ale Sparta nevyužila 48vteřinovou dvojnásobnou přesilovku.

Na vlas stejnou chybu v rozehrávce předvedli Piráti i v 25. minutě a opět ji využil Jan Buchtele, který svou druhou brankou v zápase poslal Spartu do vedení 4:0. Pátou přesnou trefu do Kristanovy klece přidal v následné přesilovce Adam Polášek, který tvrdě vystřelil od modré, a nový chomutovský gólman ještě před polovinou zápasu střídal.

Chomutov se po inkasovaných brankách ještě víc stáhl a vršil chyby. V pirátské přesilovce v polovině zápasu si tlak vytvořila Sparta, chvíli poté Kumstát málem vstřelil branku z nulového úhlu a blízko další brance byl i Jaroslav Hlinka. Chomutov se herně zvedl až v závěru třetiny.

Juraj Valach to proti Pöpperlemu ve 46. minutě zkusil dvakrát z bezprostřední blízkosti, následně ale dostal dvě minuty za podražení a Sparta přidala šestou branku – přesilovku využil po 22 vteřinách Jaroslav Hlinka po pohledné kombinaci s Buchtelem a Přibylem. A sparťanský kapitán přidal ve 48. minutě i sedmou branku, když se dostal k puku odraženému od zadního mantinelu. V 53. minutě jel Martin Procházka sám na Čecha, chomutovský gólman ho ale vychytal.

Šanci korigovat výsledek dostali Piráti v 56. minutě – krátce po sobě byli vyloučení Hrbas s Kudrnou, dvojnásobnou přesilovku využil už po sedmi vteřinách Jan Rutta, a Pöpperle tak přišel o čisté konto. Rekordně zaplněná O2 arena nakonec viděla výhru Sparty 7:1.

Děkujeme za podporu partnerům zápasu HC Sparta Praha – Piráti Chomutov, který se hraje v rámci akce „Sparta vzdává hold“

vlozPartnery(2)

Josef Jandač (Sparta): "Mužstvo hraje poměrně dobře a uvolněně. Napadaly nám tam góly. A když rozhodneme utkání tahle brzy, tak se každému týmu hraje daleko líp. Branky naskakují, jsou to pohledné akce a jsme za to rádi, ale také víme, kde nás pálí bota a snažíme se i na tom zapracovat. Zase jsme dnes udělali stupidní fauly. I když je zápas rozhodnutý, tak dostaneme gól poté, co hrajeme dvouminutové oslabení ve třech. To jsou věci, které nás sráží."

Jan Šťastný (Chomutov): "Připravovali jsme se na to, že nás tady čeká těžké utkání a udělali jsme proto maximum, ale ke hře, kterou jsme si připravovali, jsme se de facto ani nedostali. Z prvních čtyř střel jsme inkasovali tři branky. Sparta momentálně hraje úžasný hokej, který je plný nápadů a je vidět, že je v pohodě. Pak už to pro nás bylo těžké a těžko se k tomu něco říká. Pro nás je to obrovská facka. Mysleli jsme si, že po té pauze se trošičku zvedneme a nějakým způsobem zabojujeme o to, co všichni v Chomutově chceme. Teď bude důležité si to vyříkat, protože je za minutu dvanáct a měli bychom přestat koukat na horu a spíš koukat pod sebe."