SPA - EIS 2:1 - Sparta si poradila s loňským vítězem ET

ET7, sobota 3. 9. 2011
Sparta - Eisbären Berlin SPA - EIS
Sparta: Pöpperle - Krstev, Sersen, Milam, Hanzlík, Philipp, Veselý, Kasík - Rachůnek I., Broš, Jánský - Tenkrát, Ton, Bližňák - Foster, Treille S., Treille Y. - Ask, Lapšanský, Rachůnek T. - Luňák.
Eisbären Berlin: Zepp - Hördler, Angell, Baxmann, Sharrow, Bielke, Braun C. - Busch, Ustorf, Mulock T. J. - Rankel, Olver, Tallackson - Mulock T., Talbot, Christensen - Braun L., Weiss, Pohl - Ritter, Felski.
Branky a nahrávky: 9. Ton (Tenkrát), 54. Sersen (T. Rachůnek) - 59. Talbot (Felski). Rozhodčí: Kalivoda, Souček - Bláha, Charvát. Vyloučení: 7:8, navíc Hanzlík (SPA) 5 min plus trest do konce utkání, Tallackson (EIS) 10 min plus trest do konce utkání a Olver (EIS) trest ve hře. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
P r a h a - Sparta dokázala v napínavém utkání těsně porazit Eisbären Berlín. Skóre otevřel v první třetině Petr Ton, poté už kralovali oba brankáři, kteří byli po právu vyhlášeni hvězdami zápasu. Až v samém závěru střetnutí zvýšil vedení Michal Sersen, hosté se v power play vzepjali už jen ke snížení.

Hned v úvodu utkání dostala domácí Sparta možnost přesilové hry. Nevyužila ji, dokázala si však vytvořit pohledný tlak, který držela celou první polovinu úvodního dějství. Svého německého soupeře pouštěla z obranného pásma akorát na střídačku. Po šancích Broše a Tona to v hledišti jen pořádně zahučelo. Petr Ton hrál od první minuty velmi aktivně, v deváté minutě ujel berlínské obraně, a ač faulován, otevřel skóre. Zmíněný sparťanský kanonýr měl hned po vhazování ve středovém kruhu další obrovskou šanci, tentokrát už byl berlínský Zepp pozorný. Tlak Pražanů neměl konce, ba naopak, stále sílil. Hrálo se prakticky na jednu branku. Do konce první třetiny už žádný gól nepadnul, a tak šli domácí hokejisté do kabin s hřejivým pocitem na duši v podobě jednobrankového vedení.

Prostřední část začala v poněkud odlišném scénáři. Hráči Eisbärenu se po přestávce rozjeli a předváděli něco podobného, co sparťané v třetině první. Utkání bylo vělmi vyhrocené, početná enkláva německých fanoušků vznášela četné protesty proti sudím Kalivodovi a Součkovi, kteří nešetřili dvouminutovými tresty. I přes mohutné snažení hostů se však jejich zvučný kotel vyrovnávací branky nedočkal. Pro Berlíňany mohlo být ještě hůř, když ve vlastním oslabení ujel obraně Ivan Rachůnek. Neměl však už dostatečné síly na to, aby Zeppa v brance Eisbärenu prostřelil. Oba týmy se tak rozešly do kabin za stejného stavu, jako po prvním dějství.

Do závěrečné části nastoupili hosté s jasným cílem – smazat jednobrankové manko. Ve vyrovnání jim zabraňoval skvělý Pöpperle v brance Sparty, ale především jejich vlastní nedisciplinovanost. Domácí hokejisté tak kontrolovali stav utkání a drželi svůj náskok z první třetiny. Šest minut před koncem pak Michal Sersen stylovou ránou odmítl závěrečné drama. To ale nakonec stejně přišlo. V power play skóroval Julian Talbot. Vyrovnání už se hosté přecejen nedočkali. Sparta se tak mohla těšit z dalšího vítězství v European Trophy.