SPA - HKR 4:3p - Dorostenci urvali výhru v prodloužení

I/26., sobota 29. 11. 2014
Sparta - Královští lvi Hradec Králové SPA - HKR
Sparta: Brízgala – Duben, Eliáš, Jeřábek, Zeleňák, Janda, Pacovský, Sedliský – M. Jandus, Kulda, Zídek, T. Jandus, Michnáč, Pšenička, Maršoun, Chlouba, Seniov, Komárek, Svoboda, Dubský, Procházka
Královští lvi Hradec Králové: Groh – Havránek, Lier, Fanderlik, Kynčl, Luštinec, Hronek, Veselý – Exner, Matouš, Zahradník, Hofman, Malík, J. Moník, Hnik, Hidveghy, Chalupa, Pavlík, F. Moník, Hejna
Branky a nahrávky: 9. Eliáš (M. Jandus, Svoboda), 42. Chlouba (Procházka, Sedliský), 47. Seniov (Chlouba, Svoboda), 63. M. Jandus (Michnáč, Eliáš) – 19. Havránek (Pavlík), 51. Havránek, 57. Chalupa (Zahradník). Rozhodčí: Hornáček – Štofa, Müller. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 46. Střely na branku: 28:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Necelé čtyři minuty chyběli sparťanským dorostencům v utkání s Hradcem Králové k výhře za tři body, soupeř ale dokázal vyrovnat a poslat utkání do prodloužení. V něm však o osudu zápasu rozhodl přesnou ranou MARTIN JANDUS, který tak alespoň přiblížil svůj tým postupu do play off. K němu potřebují Holešovičtí ve zbylých dvou duelech získat ještě jeden bod.

Zápas Sparty s Hradcem se od první minuty odehrával ve velmi svižném tempu. Domácí vinou vlastní nedisciplinovanosti hráli v úvodních minutách dvakrát v oslabení, ale paradoxně to byli oni, kdo mohl gólově udeřit. Ve chvíli, kdy Chlouba pykal na trestné lavici za příliš mnoho hráčů na ledě, ujel Michnáč po levém křídle sparťanské obrany, důrazně obrkoužil branku a ač tísněn, dokázal zakončit. Jeho pokusu však chyběl důraz, a gólman Groh si tak poradil.

Svoji první přesilovku už ale sparťané o chvíli později dokázali přetavit v první gól. Po pěkné kombinační akci poslal Martin Jandus puk prudce před branku, kde jej jemnou tečí mezi betony hradeckého brankáře poslal do branky Filip Eliáš. Pak ale Sparta polevila a před její brankou bylo stále častěji rušno. Ve dvanácté minutě obrana Sparta ještě dokázala puk směřující do branky odpálit kousek před brankovou čarou, na přesnou ránu od modré čáry v podání Štěpána Havránka již ale byli sparťané krátcí.

Stejný stav pak vydržel i po celou prostřední část hry. Velké gólové šance však byly k vidění na obou stranách. Tato pasáž jednoznačně patřila gólmanům, zejména tomu domácímu. Adam Brízgala nejprve v leže na brankovišti vytěsnil na poslední chvíli dorážku Chalupy, v polovině zápasu pak dostali hned čtyři hostující hráči možnost dorážet, sparťanský fantom mezi třemi tyčemi však i ve značně nehokejové pozici svoji branku uchránil.

Pět minut ve třetí části pak sparťanům stačilo k vedení 3:1, když se nejprve trefil Jaroslav Chlouba a poté zaskočil Groha nahozením Daniel Seniov. Zdálo se, že si domácí výhru za tři body pohlídají, jenže devět minut před koncem trestuhodně nechali projet středem hřiště Štěpána Havránka a ten povedené sólo zakončil precizní kličkou do bekhendu. Prodloužení pak hostům zařídil v 57. minutě po odrazu puku od tyčky důraznou dorážkou ze vzduchu David Chalupa.

Psychická výhoda sice rázem byla na straně Královských lvů, ti se však o ni sami připravili. V prodloužení zbytečně fauloval hostující Hronek a o tom, že výhra přece jen zůstane v Holešovicích, rozhodl přesilovkovou ranou z první Martin Jandus. Sparta tak brala dva body a k jistotě postupu do play off potřebuje v posledních dvou duelech v Písku a s Pardubicemi získat ještě jeden.