SPA - KLA 1:5 - Dorostenci nestačili na Kladno

4., sobota 15. 9. 2012
Sparta - Kladno SPA - KLA
Sparta: Pírs - Široký, Klindera, Vokurka, Knobloch, Kadeřávek, Bartoš, Brejcha, Svoboda, Lojka, Kolář, Keller, Pulkrab, Mikliš, Černoch, Abdul, Major, Hozák, Györi.
Kladno: Vladař - Seidl, Matula, Potěchin, Sklenička, Křepelka, Kružík, Bunda, Christl, Špaček, Litera, Macháček, Vojík, Hajný, Havlůj, Kuzďas, Hulcr, Kaprál, Hoffmann, Kadlec.
Branky a nahrávky: 46. Lojka (Györi) - 31. Seidl (Bunda), 39. Kuzďas (Bunda), 51. Křepelka (Potěchin), 54. Litera, 59. Bunda. Rozhodčí: Synek - Hodač, Müller. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 75. Střely na branku: 39:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.
P r a h a - Kladenští rytíři byli nad síly staršího dorostu pražské Sparty. Domácí po většinu utkání naráželi na skvělého Daniela Vladaře v brance hostů, sami se prosadit dokázali jen jednou. Hosté hráli skvěle takticky a využívali rychlé protiútoky.

Úvodní třetina začala překvapivým náporem hostů z Kladna, kteří byli aktivnější, nebezpečnější a lépe se dostávali do šancí. Jen pár chvil po začátku utkání ujížděl sám na branku Havlůj, Pírs v brance domácích ho ale vychytal. Zhruba po polovině třetiny se hra srovnala, domácí začali zatápět i brankáři soupeře. Příliš šancí k vidění ale nebylo, obě strany vycházely především ze zabezpečené obrany. Na obou stranách vynikali muži v maskách. Největší šanci měl v úvodní dvacetiminutovce Kružík z Kladna, který střelou z úhlu netrefil zcela prázdnou branku.

Prostřední perioda byla o poznání zajímavější. Po sedmi minutách měli rozhodčí těžkou práci, spornou situaci, kdy jeden z domácích borců trefil zřejmě brankovou konstrukci, neuznali jako branku. Hrálo se hodně nečistě, především kladenští předvedli několik faulů v řadě. Paradoxně se ale dokázali prosadit při vlastním oslabení, to když ujel sám na brankáře Martin Seidl, který ruským blafákem zamířeným na Pírsovu lapačku vstřelil úvodní branku. Sparťané byli přitom v prostřední části lepším týmem s vícero šancemi, branka hostů ale odolávala i největším šancím. V závěru třetiny hosté navíc odskočili na dvě branky, Jakub Kuzďas dokázal přesně dorazit nastřelení Davida Bundy.

Hned z kraje závěrečné části domácí zahrozili, tyčku trefil Györi, proti dorážce se zaskvěl Vladař. Sparťané začali třetinu aktivněji, hosté byli ale nebezpeční z rychlých protiútoků, Pírs v brance hráčů s „S“ na prsou měl i tak hodně práce. Po sedmi minutách ale domácí výběr snížil, střela Marka Györiho byla ještě vyražená gólmanem hostů, dorážka Lukáše Lojky byla ale už gólová. Domácí se poté nadechli k náporu, bohužel pro ně ale udeřilo na druhé straně. Po úniku dvou na jediného beka Sparty se prosadil Petr Křepelka střelou na lapačku. Nebylo to ale vše, s domácími bylo ještě hůře. Po hrubce v rozehrávce zvýšil už tak nepříznivé skóre Petr Litera.Domácí to v závěru zkusili bez brankáře, pouze ale inkasovali. Z půlky hřiště trefil do prázdné branky David Bunda. Utkání tak ovládli hostující rytíři.

Pavel Arnošt (HC Sparta Praha):

Momentálně nejsme v takové formě, jako jsme očekávali. Výsledkově jsme na tom špatně, po herní stránce je to lepší, jsou tam chyby i pozitiva. Inkasujeme ale zbytečné góly, které nás sráží po psychické stránce dolů. Těžko se z toho zvedáme, navíc se potýkáme se špatnou produktivitou. Věřím ale, že se z toho rychle dostaneme.

Jindřich Lidický (HC Kladno):

Jsme jednoznačně spokojení. Porazit Spartu venku je vždy úspěch, v důležitých okamžicích nám zachytal brankář, bůh ví, jak by to jinak vypadalo. My jsme využívali brejkových situací a dokázali jsme tak dnes vyhrát, mimo jiné i poctivou prací všech hráčů.