SPA - KLA 3:2sn - Dva body vystřelil Theimer!

18., neděle 3. 12. 2017
Sparta - PZ Kladno SPA - KLP
Sparta: Sluka (32. Cichoň) – T. Hamara ml., Truhlář, Ducháč, Guryevskiy, Adam, Šesták – Kubánek, Mácha, Adamec, Krupička, Jaroš, Potůček, Výkruta, M. Vitouch, M. Vágner, Theimer. Trenér: Tomáš Hamara.
PZ Kladno: Burda – Vyhnal, Horák, Hříbal, Krejžík, Vinš, Brejcha – Strnad, Štrombach, Hurta, Karmazín, Votoupal, Šťastný, Šugár, Darsa, Pulda, Vimmer, Kulich, Hanousek, Adam. Trenér: Pavel Křepelka.
Branky a nahrávky: 12. M. Vitouch (Theimer, Kubánek), 33. T. Hamara ml. (M. Vitouch), rozhod. nájezd Theimer - 7. Pulda (Hanousek), 54. A. Šťastný (Pulda, Vimmer). Rozhodčí: Poskočil - Krátký, Karda. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 38. Střely na branku: 48:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Bez své největší ofenzivní zbraně Josefa Slavíčka vyjeli sparťanští mladší dorostenci k osmnáctému a zároveň poslednímu utkání první fáze sezony. Svěřenci trenéra Tomáše Hamary vstoupili do utkání ve velkém stylu, svoji převahu ale v góly přetavit nedokázali. Vedení se tak ujal soupeř, nicméně Pražané dokázali vývoj utkání otočit. Kladenští se však nepoložili, ve třetí dvacetiminutovce vyrovnali, a šlo se tak až do penaltového rozstřelu. V nich vzešli vítězně domácí, kteří po výhře 3:2 zásluhou Oty Theimera zakončili první část sezony vítězstvím.

Úvod utkání zcela jednoznačně patřil domácím hokejistům, kteří se zpočátku naplno zakousli do svého soka. V první minutě se dostal do samostatného nájezdu Adamec, svou střelou ale narazil na Burdův beton. Kladenští se nemohli vymanit ze sevření ve vlastním pásmu a o pár okamžiků později dokonce zazvonila tyčka hostující klece! Hosté se však záhy oklepali a ze své ojedinělé příležitosti udeřili. Hanousek obkroužil branku, předložil před branku volnému Marku Puldovi, který nechytatelnou ranou propálil Sluku na vzdálenější tyč. Od té doby měli s trochou nadsázky více ze hry právě Kladenští. Nicméně domácí měli štěstí, když se jim podařilo využít zmatků v hostujícím brankovišti.

Ve skrumáži před Burdou se dostal k puku Theimer, kladenský brankář měl puk pod kontrolou, ale záhadně mu vypadl z výstroje, z čehož těžil domácí Michal Vitouch. Sparťanský forvard si převzal puk a bez problémů ho uklidil do branky. Hostující hráči mohli však rázem odpovědět! Šťastný ujel do sóla, které zakončil bekhendovým blafákem, ale na Sluku nevyzrál. V posledních minutách prvního dějství se prosmýkl kolem dvou bránících protihráčů Theimer, pod tlakem kladenských beků trefil pouze hruď brankáře Burdy. Po první třetině tak byl stav nerozhodný 1:1.

V prostřední části se celý obrázek hry trochu uklidnil a oba týmy se jen ztěžka dostávaly do dobrých střeleckých pozic. Až v 27. minutě Pražané docílili vytouženého gólu, rozhodčí celou situaci viděl zblízka a ještě před tím odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti. Kladenští na to kontrovali přečíslením dvou na jednoho, které obránce Vyhnal vyřešil přihrávkou na Votoupala, který byl už ale obsazen. Poté došlo ve sparťanském brankovišti ke střídání gólmanů, ze svého místa se poroučel Sluka a jeho místo zaujal Cichoň.

Na sparťany měl tento tah zřejmě dobrý vliv, jelikož krátce poté prostřelil kladenského Burdu svou střelou Tomáš Hamara a Sparta se poprvé v tomto utkání dostala do vedení. Vstřelená branka však s oběma celky nikterak nezamávala, pořád to z obou stran byl urputný boj hlavně o střední pásmo. Až dvě minuty před začátkem druhé přestávky Pražané ujeli do akce tří proti jednomu, Vágner si počkal na vhodný okamžik a načasoval přesnou přihrávku na najetého Výkrutu , ten ale svou střelou z první o pár centimetrů minul pravou tyč! Do kabin tak odcházeli spokojenější domácí, jelikož měli o jeden gól k dobru.

Do třetí části nastoupili borci v bílých dresech ve svižném tempu, Krupička ihned po vhazování ve středovém kruhu se vydal vpřed, ale hned za modrou čarou byl od puku odstaven. Domácí nadále pronikali do gólových tutovek, když Jaroš z levého kruhu rozezvučel pouze tyčku Burdovy svatyně! V 47. minutě se pořádně začal lámat chleba. Nejprve v přesilové hře hledal zpoza branky nahrávající Vyhnal Šugára, proti kterému se Cichoň rychle přesunul a následně sklidil ovace z celého publika. Ihned po skončení téže početní výhody zahrozili pro změnu domácí. Krupička měl v úmyslu přihrát ještě ke druhé tyči na svého spoluhráče, přihrávku ale dobře zablokoval Darsa.

Hra trochu nabrala na tempu a oba brankáři museli být na pozoru. Atraktivní pasáž přerušil svou gólovou trefou útočník Adam Šťastný, který inkasoval přesnou přihrávku do jízdy, a navíc měl dostatek času si rozmyslet, jak svůj pokus zakončí. Kladenský útočník jemně naznačil střelu a vzápětí strhl puk do forhendu a pokořil střídajícího Cichoně. Domácí ale tato branka nezaskočila, naopak. Adamec nabral rychlost přes střední pásmo, naservíroval Výkrutovi, který však svůj pokus nasměroval pouze do náruče Burdy. Do konce základní hrací doby mohli diváci ještě spatřit jednu zajímavou akci. Aktivní Šťastný projel po pravé straně mantinelu a svou ranou jednak těsně minul a hlavně vyděsil Cichoně, který se za pukem jen ohlédl!

V prodloužení tři na tři byl k vidění poměrně vyrovnaný hokej. Párkrát si musel na puk sáhnout Cichoň, v jiný moment zase jeho protějšek Burda. V 63. minutě se domácí brankář odhodlal vyjet daleko z branky a zariskovat před dojíždějícím Hanouskem, což se mu nakonec povedlo. Utkání tak bylo stále nesmírně vyrovnané a svého vítěze našlo až v samostatných nájezdech.

V dovedností soutěži se rozjelo pět hráčů na každé straně. Tím nejúspěšnějším exekutorem se stal sparťanský útočník s třiadvacítkou na zádech Oto Theimer, který se zlehka rozjel, pečlivě si připravil kotouč na holi a ukázkovým bekhendovým blafákem rozhodl o osudu tohoto utkání!

František Ptáček (HC Sparta Praha): "V utkání bylo vidět, že se do gólových šancí umíme dostat, ale bohužel jsme se potýkali se špatnou efektivitou. V nájezdech jako vždy rozhodlo štěstíčko, které se zaplať pán bůh přiklonilo k nám. Dnešní zápas nám ukázal, že někteří hráči mají před sebou ještě hodně práce, aby se stabilně mohli zařadit do kádru. Těžko se mi to hodnotí, když jsme neproměnili mraky těch šancí. Ale i takové zápasy samozřejmě jsou a je důležité to urvat na svoji stranu. Nadšený nejsem, ale rozhodně to nebylo špatné."

Miloš Melančin (PZ Kladno): "Zápas pro nás nezačal vůbec dobře. My jsme začali vlastně hrát prakticky až pár minut na konci druhé třetiny, třetí část byla z našeho pohledu už lepší. Získali jsme tu zlatý bod, za který jsme rádi. V nájezdech už je to loterie, tam vždy vyhrává ten šťastnější tým. Tři čtvrtě zápasu jsme neplnili to, co jsme si řekli. Museli jsme na kluky trošku zvýšit hlas a potom tou bojovností a obětavostí vydolovali alespoň bod. Myslím si, že jsme Spartu zaskočili tím naším vyrovnávacím gólem na 2:2, ze které bylo domácí mužstvo trochu zaskočené. Poté jsme klidně mohli ještě přidat další gól, ale s pokorou bereme bod."