SPA - KLA 4:3pp - Druhý bod vystřelil Spartě Petr Ton

POU1, pátek 25. 2. 2011
Sparta - Kladno SPA - KLA
Sparta: Pöpperle - Macholda, Gulaši, Philipp, Husák, Zacpálek, Jan Hanzlík - Kratěna, Broš, Bartánus - Ton, Výborný, S. Treille - Žálčík, Karpov, Luňák - Pacovský, Kafka, Hromas - od 21. navíc D. Tůma. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Kladno: Cikánek - J. Nedvěd, J. Drtina, Kameš, Mrázek, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Smoleňák, Kalla, Bílek - Bělohlav, Melka, Valský - Eberle, Kotrla, Stieler - od 58. navíc Hašek. Trenéři: Tatíček a Kopecký.
Branky a nahrávky: 30. D. Výborný (Jan Hanzlík, Ton), 42. S. Treille (Philipp, Ton), 59. Kratěna (Ton, D. Výborný), 62. Ton (D. Výborný, Kratěna) - 12. Bělohlav (Valský), 23. Bicek (J. Drtina, Patera), 32. Kotrla (Eberle, J. Drtina). Rozhodčí: Blecha, Trombík - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 2219.
P r a h a - Sparta dokázala v prvním utkání play-out vyrovnat ve třetí třetině z 1:3 na 3:3 zásluhou branek S. Treilleho a Kratěny. Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém se při vyloučení Patery trefil kanonýr Petr Ton.

První utkání playout začalo ve velmi opatrném a odevzdaném tempu. Ani jedno mužstvo se nějak zvlášť nehnalo do útočení, a tak brankáři obou celků neměli příliš mnoho práce. Do velké šance se dostal koncem sedmé minuty Sascha Treille, proti svému bývalému zaměstnavateli se mu však nepodařilo skórovat. Větší rozruch před Pöpperlem vytvořila až v polovině první třetiny Paterova formace. Bylo to však Kladno, které šlo poprvé do vedení. Ve 12. minutě vzniknul před domácím brankářem další velký zmatek a puk se odrazil k Radku Bělohlavovi, který z lehké pozice trefil odkrytou klec sparťanského gólmana. Vstřelená branka a následná přesilová hra dodali Kladnu potřebnou dávku sebevědomí, což zapříčinilo spršku střel na svatyni domácího brankáře. Po několika minutách však tlak polevil a první část končila ve stejném duchu, jako začala.

Zezačátku druhé třetiny fauloval domácí Hromas. Následnou početní výhodu zužitkoval Jiří Bicek. Kladenští se tedy dostali do dvoubrankového vedení a drželi otěže zápasu na svých hokejkách. Holešovičtí byli střelecky naprosto neškodní, po úvodním dějství Cikánek pouhopouhé dva zákroky, což jednoznačně svědčí o tom, že ofenzivě se Spartě příliš nedaří. Jediná šance dostat se do nějaké příležitosti přišla v přesilové hře v polovině utkání. Od modré pálil Hanzlík a David Výborný usměrnil puk za Cikánka. Sparta tedy snížila na rozdíl jediné branky, avšak o několik vteřin poté už málem znovu inkasovala, Pöpperle podržel skvělým zákrokem. O minutu později se ale stejně Kladnu podařilo odskočit na rozdíl dvou gólů. Po již tradiční chybě v obraně potrestal domácí přesnou střelou Jindřich Kotrla. Opařená Sparta působila ještě odevzdanějším dojmem, než na začátku utkání a hráči dělali další zbytečné chyby, které Kladno dostávaly do ještě větší herní pohody.

Do třetího dějství naskočila odpočatá Sparta vcelku svižně. Hned ve 42. minutě snížil přesnou střelou Sascha Treille. Sparta cítila svoji šanci na vyrovnání, a proto se prakticky celou třetinu nacházela v útočném pásmu. Po střelách Výborného, Phillipa a Hromase trefil Kratěna tvrdou ranou tyč Cikánkovy branky. Až závěrečná hra bez brankáře nakonec přinesla Spartě vyrovnání. Postaral se o něj Ondřej Kratěna.

V prodloužení se provinil hostující Patera a početní výhodu jednoho muže ranou od modré využil Petr Ton. Sparta tedy dokázala utkání zvrátit ve svůj prospěch a bere dva body.

Miloslav Hořava (Sparta): Občas se ve sportu stává, že jedno mužstvo má štěstí, hraje špatně, a vyhraje zápas. To se dneska stalo nám. Kladno bylo celý zápas lepší. Lépe bruslili, byli prostě ve všech činnostech lepší, a nakonec stejně v prodloužení prohráli. Měli jsme obrovské štěstí, že jsme získali dva body.

Jiří Kopecký (Kladno): Těžko se mi hledají slova, protože je to snad už desátá porážka, kdy po dvou třetinách vedeme, a nakonec závěr nezvládneme. Mužstvo je nervózní, jakmile se blíží konec zápasu, a čeká, co se stane. Vždycky o tom rozhodnou i takové náhodné věci, které jsou trošku i proti přírodě, ale bohužel nám se to stává pravidelně, takže už to asi příroda nebude, ale asi něco špatného v hlavách celého mužstva. Asi opravdu rozhodnou zápasy mezi námi a Mladou Boleslaví. Nemůžeme se ohlížet, jestli oni třeba vyhrajou nebo prohrajou se Spartou. Myslím si, že to bude vyrovnané až do konce.