SPA - KLA 5:4 - Další vítězství juniorky

8., neděle 2. 10. 2011
Sparta - Kladno SPA - KLA
Sparta: Kocián - Bodnár, Holada, Košťálek, Müller, Pohl, Skřivánek - Antončík, Brzobohatý, Doležal, Eis, Hampl, Matějček, Merta, Procházka, Simon, Vlček, Škop, Štěpánek.
Kladno: Sýkora - David, Gutwald, Kolářík, Steigauf, Tomáš, Vodák - Bernat, Dalecký, Čurda, Gottlieb, Homer, Kalla, Krpata, Máša, Redlich, Strnad, Véber, Vyšín, Znamenáček.
Branky a nahrávky: 15. Simon (Antončík), 18. Matějček (Antončík), 18. Brzobohatý (Doležal), 23. Hampl (Bodnár), 39. Antončík (Hampl) - 7. Krpata (Kalla, Znamenáček), 31. Gottlieb (Vyšín), 49. Gottlieb (David), 52. Vodák (David, Vyšín). Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 2:1. Diváci: 67. Střely na branku: 40:37. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:4.
P r a h a - V osmém ligovém utkání si sparťané připsali těsnou výhru a poskočili na druhé místo průběžné tabulky za vedoucí Litvínov. Hned tři kanadské body za dvě asistence a vítěznou branku si připsal útočník Šimon Antončík.

Utkání nabídlo v samém úvodu přesilovou hru domácích, na trestné lavici si svůj trest odpykával Steigauf. Hostující brankář Sýkora se musel vyznamenat proti několika sparťanským střelám i dorážkám, pokaždé ale dokázal odolat. Hosté zvládli krušné chvíle v početní nevýhodě a již v plném počtu udeřili na druhé straně. Krpata zakončil po Kallově přihrávce rychlý výpad do domácí obrany a otevřel skóre. Kladno mohlo ve 12. minutě domácím odskočit na dvoubrankový rozdíl, Máša ale nařízené trestné střílení neproměnil.

Vedení hostů netrvalo příliš dlouho. Sparťané v rozmezí tří minut zcela otočili vývoj zápasu. Střeleckými zásahy se na obratu z 0:1 na 3:1 podíleli postupně Simon, Matějček a Brzobohatý. Krátce po první přestávce se před branku probojoval Hampl a nadvakrát dokázal protlačit pod Sýkorou kotouč do sítě. V polovině zápasu hosté využili při vyloučení Vlčka přesilovku, na rozídl dvou branek snížil Gottlieb.Domácí však před druhou přestávkou opět odskočili. Antončík se po dvou gólových asistencích poprvé ukázal i jako střelec a po Hamplově přihrávce tak popáté rozvlnil síť kladenské branky.

Netušil ještě, že se jedná o vítěznou branku. Hostující trenér při oddechovém čase důrazně promluvil ke svým svěřencům. Kladno se poté ještě pokusilo o stíhací jízdu, ale góly Gottlieba a Vodáka nepřinesli více než úpravu skóre na konečných 5:4 pro Spartu. Kladenští se ještě sahali po bodu při hře bez brankáře. Domácí svou výhru ubránili a mohli ještě korunovat své vítězství trefou do prázdné branky. Tři body tak zůstali v Praze a hosté i přes nadějný závěr odjížděli domů s prázdnou.

Pavel Arnošt (Sparta): Jsme rádi, že jsme vyhráli. Začátek byl z naší strany dost vlažný. Postupem času jsme se zlepšovali. Ke konci utkání jsme šli zase s výkonem dolů. Jsme rádi za tři body, ale výkon určitě nebyl optimální.

Otakar Vejvoda (Kladno): My jsme zaspali polovinu zápasu. Pak jsme si vzali oddechový čas a na něčem jsme se domluvili. Myslím, že se to evidentně zlepšilo a nakonec jsme sahali na bod.