SPA - KLA 5:6sn - Dorostenci podlehli Kladnu v nájezdech

18., úterý 27. 11. 2012
Sparta - Kladno SPA - KLA
Sparta: Pírs (od 21. Langer) - Keller, Knobloch, Kolář, Mikliš, Široký, Vokurka - Abdul, Augustin, Bartoš, Černoch, Klindera, Krudenc, Lojka, Major, Pulkrab, Svoboda
Kladno: Vladař - Bunda, Doudera, Hulcr, Matula, Sklenička, Špaček, Zajíc - Hoffmann, Janeček, Kaprál, Kružík, Křepelka, Kuzďas, Litera, Macháček, Seidl, Slánský
Branky a nahrávky: 7. Abdul (Augustin, Černoch), 8. Augustin (Abdul, Černoch), 35. Svoboda (Černoch), 57. Vokurka, 60. Kolář (Vokurka) - 15. Kuzďas (Sklenička), 19. Janeček (Sklenička), 20. Litera, 34. Hulcr (Kaprál, Křepelka), 53. Janeček (Kuzďas), rozhodující sam. nájezd Křepelka. Rozhodčí: Horák - Ledinský, Slavík. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 32. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4, 3:5, 5:5, 5:6.
P r a h a - Dramatický průběh do poslední minuty nabídlo dohrávané utkání 18. kola extraligy staršího dorostu mezi Spartou a Kladnem. I přes sparťanskou stíhací jízdu v závěru zápasu, nakonec vítězství připadlo v nájezdech hostům.

Svěřenci trenéra Arnošta přitom nevstoupili do utkání vůbec špatně. Už v sedmé minutě se totiž po vyhraném buly dostal ke střele Augustin a jeho utěšený pokus šikovně tečoval za záda gólmana Jindřich Abdul. A pro Spartu bylo ještě lépe. Za další minutu si totiž oba vyměnili role, Abdul se uvolnil za brankou, předložil puk Vojtěchu Augustinovi mezi kruhy a ten si zcela osamocen již věděl rady. Bekhendovou kličkou nedal Vladařovi v brance hostů šanci. Pak se ale Sparta až příliš stáhla a Kladno začalo vystrkovat růžky. Slánský se ve dvanácté minutě ještě těsně zastřeloval, ale v čase 14:16 to již bylo jen o gól, to když Jakub Kuzďas po rychlé individuální akci z úhlu odrazil puk o gólmana Pírse. Bohužel to nebylo ze strany Rytířů vše. Domácí kupili chyby a byli za to trestáni. Vyrovnání se zrodilo ze špatného střídání, kdy všem bránícím hráčům ujel Petr Janeček a akci zakončil přesným forehandem. A obrat v první třetině dokonal 21 vteřin před sirénou Petr Litera, kterému sparťané nepřesnou rozehrávkou ve vlastním pásmu gól doslova darovali.

Do druhé třetiny nahradil Pírse v brance Sparty Langer a úspěšně čelil pokusum kladenských hráčů, kteří byli i nadále o něco aktivnější. Naopak obrana Sparty si dlouho počínala tak, že dávala svému brankáři skutečně hodně vyniknout. I nad jeho síly již však byla střela Lukáše Hulcra v přesilové hře, která zapadla těsně pod břevno jeho branky. Pražané si ale přichystali rychlou odpověď, když za necelou minutu a půl dorazil Martin Svoboda puk do odkryté branky a bylo to opět pouze o gól. Třetí asistenci úterního odpoledne si u tohoto gólu připsal Jiří Černoch, který také celou akci rozjel. Ačkoli byla druhá část nejbohatší na vyloučení, na góly byla paradoxně nejchudší a do kabin se tedy šlo za stavu 3:4.

Když v 52. minutě skončila sparťanská přesilovka bez využití a prakticky z protiútoku domácí inkasovali zásluhou Petra Janečka, zdálo se, že je o osudu zápasu rozhodnuto. Sparťané však v sobě našli vnitřní sílu a hnali se za vyrovnáním. A to i přesto, že jim situaci zkomplikovalo vyloučení Širokého. Na výlet v oslabení se totiž vydal Jiří Vokurka a nenápadnou, ale přesnou střelou přes hráče snížil. V poslední minutě si trenér Arnošt vzal oddechový čas a následně se rozhodl pro hru bez brankáře. Sparťané rozehráli závěrečnou pasáž se šesti hráči v poli a risk se jim vyplatil. Ve chvíli kdy měl Vladař zacloněný výhled, vypálil švihem od modré Matěj Kolář a v čase 59:34 rozhodl, že se body budou přece jen dělit.

O to v jakém poměru, se tedy mělo dále hrát. V prodloužení měla druhý bod na dosah Sparta, když hrála v poslední minutě přesilovou hru. Soupeře zatlačila před jeho branku, ale gólman Vladař tentokrát svůj tým podržel a šlo se do nájezdů. Za Kladno uspěl hned první střelec, Petr Křepelka, za Spartu se neprosadil ani jeden ze tří nájezdníků. A tak si nakonec po dramatickém průběhu vítězství z Tipsport areny odvezli hosté.

Pavel Arnošt (Sparta): Prvních deset minut jsme hráli parádní hokej, ale bohužel soupeř se zvednul a my jsme pak byli dlouho zakřiknutí. Ten závěr kluci ubojovali, takže nakonec jsme za bod rádi. I když, kdybychom soupeře nepouštěli do tolika příležitostí, mohli jsme mít i víc.

Jindřich Lidický (Kladno): Odsud se body vozí hrozně těžko. Dva jsou dobré, ale měli jsme mít tři. Začátek jasně patřil Spartě, ale pak jsme to otočili a druhá třetina byla v naší režii. Třetí třetinu jsme nezvládli, zejména ten závěr, kdy jsme měli držet puky v rozích, ale místo toho jsme nechali soupeře vyrovnat. Nedá se nic dělat, jak už jsem řekl, dva body odsud jsou zlaté.