24. 11. 2011 | Jiří Liebreich

SPA - KLA 8:0 - Utkání s jasným výsledkem ozdobila i vychytaná nula brankáře Neužila

22., čtvrtek 24. 11. 2011
Sparta - Kladno SPA - KLA
Sparta: Neužil - Abdul, Brém, Bartoš, Březina, Hemr, Györi, Keller, Kliment, Klindera, Kolář, Krudenc, Lojka, Major, Mikliš, Oždian, Pokorný, Preševa, Slavíček, Vacek, Široký.
Kladno: Černý (od 30. Čičmanec) - Bakula, Ciqánik, Dolgoš, Dorociak, Fiala, Hájek, Hanuš, Hovsepjan, Kobes, Krpelan, Macháček, Marks, Rajter, Veselý, Větrovec, Zíma, Šroubek.
Branky a nahrávky: 14. Preševa (Hemr), 14. Major (Krudenc, Abdul), 14. Brém (Vacek), 15. Hemr (Bartoš, Keller), 26. Brém (Pokorný), 28. Pokorný (Krudenc), 29. Pokorný, 54. Kliment (Györi). Rozhodčí: Souček - Žemlička, Nepomucký. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 58. Střely na branku: 37:26. Průběh utkání: 8:0.
P r a h a - Sparťané svého soupeře tentokrát zlomili díky několika po sobě rychle jdoucím gólům. Nejprve v první třetině vstřelili čtyři branky během devadesáti vteřin, i v dalším průběhu stříleli branky s lehkostí a podle toho také vypadá výsledek.

Kladenští před utkáním dobře věděli, že se jim na Spartu příliš nedaří, a že v utkání mohou uspět jen s dobře organizovanou hrou. Tu hosté předváděli první čtvrthodinu. Pak inkasovali čtyři branky v rozmezí jen těžko uvěřitelných devadesáti vteřin. Nejprve to byla domácí dvacítka, to se po vyjetí z kruhu na střed trefil pod víko Enver Preševa. Na jeho branku navázal takřka okamžitě Marek Major, který využil únik dvou na jednoho. Domácí ani po dvou slepených gólech nepřestávali soupeře dusit. Na 3:0 zvýšil po obdržené přihrávce z rohu od Luboše Vacka Tomáš Brém. To ale nebylo v první třetině vše, gólový účet první periody uzavřel svou ranou Jan Hemr.

Ve druhé třetině se hráči Kladna pokusili několika výpady o korigování výsledku, v brance ale naráželi na vynikajícího Neužila. Střílet puky za záda Černého domácí nezapomněli, další vstřelenou branku přidal po sedmi minutách hry Tomáš Brém. Výjimečný moment zápasu přišel zhruba v jeho polovině. Akci, která se naprosto vymykala dosavadnímu průběhu utkání, předvedl Dominik Pokorný. Projel z obranného pásma celé hřiště a potom co odstavil několik soupeřů přesně zavěsil. Dominik Pokorný posunul skóre o patro výše o chvíli později znovu. Tentokrát projel útočným pásmem, a když se mu naskytla možnost, tak bekhendem trefil přesně k tyči. Poté vystřídal v brance Černého Čičmanec. I druhá třetina tak patřila domácím sparťanům.

Úvod poslední třetiny byl vyrovnaný a hraný ve slabším tempu. Rozhodčí také poprvé v utkání vylučovali, v úvodních deseti minutách třetího dějství dostali domácí dva tresty, hosté jeden. To byl i konečný výčet vyloučených ve velmi čistě a slušně hraném utkání. O definitivní podobě ukazatele vstřelených branek se postaral pět minut před koncem už rozhodnutého zápasu Michal Kliment. Ten dostal dobrou přihrávku na modrou čáru, od které se dokázal prosadit. Utkání, ve kterém hosté zaostávali za domácími, nakonec skončil jasně. Sparta nedala Kladnu velké množství příležitostí. Když už je hosté měli tak je ale nedokázali využít.

Jiří Zelenka (Sparta): I přes to, že zápas skončil 8:0, tak náš výkon byl katastrofální. Hráli jsme bez nasazení a s výkonem mančaftu i přes vysokou výhru nejsme spokojeni. Naši kluci musí mít větší vůli po vítězství.