SPA - KOM 1:3 - Junioři Sparty nestačili na Kometu

14., sobota 20. 10. 2012
Sparta - Kometa Brno SPA - KOM
Sparta: Bílek - Skřivánek, Březina, Müller, Bodnár, Vacek, Bílek, Veselý - Procházka, Brzobohatý, Škop - Matějček, Brém, Eis - Pokorný, Arnošt, Sekerka - Slavíček
Kometa Brno: Klimeš - Šidák, Bočen, Pecen, Pospíšil, Dujsík, Kozlík, Račanský, Raška, Sedlák, Beneš, Mrázek, Lašák, Vojáček, Vágner, Krejčiřík, Jenyš, Wasserbauer, Buhaj, Dittrich, Janoušek
Branky a nahrávky: 50. Škop (Skřivánek) - 38. Beneš (Raška), 44. Raška (Mrázek, Lašák), 49. Buhaj. Rozhodčí: Šindler - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 38. Střely na branku: 41:31. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
P r a h a - Holešovičtí junioři nestačili na ty z Brna, Kometa si z hlavního města ČR odvezla tři body po vítězství 3:1. Vyrovnaný zápas se rozhodl ve své druhé polovině, kdy byli hosté důraznější.

Úvodní třetina se nesla ve vyrovnaném duchu, první větší šanci měli domácí hokejisté, to když jeden z domácích borců neproměnil přihrávku před branku a skvělou střeleckou pozici v branku. Šancí bylo pomálu na obou stranách, dominovaly především obrany obou rivalů. Větší porci branek nepřinesla ani řada přesilových her obou celků. Velká příležitost se ale naskytla v závěru třetiny pro hostujícího Janouška, ten ale z levého křídla odkrytou branku střelou z voleje netrefil. Obraně hostů utekl v závěru Matějček, na poslední chvíli byl ale obrán o puk. Třetina tak skončila bezbrankovým skóre.

I druhá třetina byla velmi vyrovnaným bojem, velkou šanci za Spartu spálil Eis, jenž z blízka nechal vyniknout gólmana hostí. Z domácích řad se přeci jen k šancím prokousali Eis a poté i Arnošt, Zelenka v brance Komety ale exceloval. Dá se říci, že první půlka zápasu byl především fascinující souboj obou mužů v maskách. První branku utkání přinesla až v závěru třetiny přesilovka pro Brno. Nahození od modré čáry díky velkému tlaku do branky vstřelil Filip Beneš. Prakticky ihned poté měla přesilovku k dispozici i pražská Sparta, ta jí ovšem využít nedokázala, do šaten se tak šlo za vedení hostů.

Hned v úvodu podcenil domácí brankář nahození soupeře z vlastní modré čáry, od pohromy ho zachránila branková konstrukce. Důležitý moment pro vývoj utkání přišel v úvodu závěrečné části. Holešovičtí si vytvořili velký tlak a dvě velké šance v krátkém sledu nedokázali proměnit. Nedáš – dostaneš. Udeřilo tak na druhé straně, Adam Raška potrestal chybu obrany hráčů s „S“ na hrudi. Hra se poté výrazně zrychlila, oba celky si šance vytvářely výrazněji snáz, než tomu bylo dosud. Hostům se podařilo odskočit na tři branky, to když velký důraz na brankovišti využil Tomáš Buhaj. Sparťané ale okamžitě odpověděli, o velmi rychlé snížení se postaral po přesném zakončení Luděk Škop. Holešovičtí to v závěru zkoušeli bez brankáře, k vstřelení branky jim to ale nepomohlo.

Jiří Zelenka (HC Sparta Praha):

Nabádáme kluky, že děláme hruby v obraně. Otáčení zápasů nás stojí hodně sil. Kdo udělá méně chyb vyhrává, jestli jsme my měli osm střel na branku, tak to bylo hodně.

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno):

Myslím si, že jsme si vítězství zasloužili. Ze začátku jsme hráli na čtyři lajny, po stažení na tři jsme se ale zlepšili. Šancí jsme měli ale více než domácí, hráli jsme dynamičtěji.