SPA - KOM 6:5 - Přestřelku nakonec junioři zvládli

II/8., sobota 2. 3. 2013
Sparta - Kometa Brno SPA - KOM
Sparta: P. Bílek - Bílek, Švaříček, Březina, Veselý, Doležal, Škop, Müller, Brém, Slavíček, Teubner, Žovinec, Brzobohatý, Rubeš, Arnošt, Matějček, Simon, Hampl, Procházka.
Kometa Brno: Klimeš - Oujezdský, Šidák, Mytiska, Jenyš, Pospíšil, Peslar, Račanský, Raška, Sedlák, Mrázek, Papp, Lašák,Vojáček, Vágner, Kusko, Boček, Wasserbauer, Buhaj, Dittrich, Janoušek.
Branky a nahrávky: 9. Matějček (Rubeš, Bílek), 18. Rubeš (Procházka, Matějček), 20. Bílek (Simon, Doležal), 29. Brém (Škop, Švaříček), 36. Doležal (Brzobohatý, Březina), 57. Žovinec (Rubeš, Procházka) - 17. Vojáček (Pospíšil, Šidák), 28. Mrázek (Wasserbauer, Sedlák), 32. Kusko (Mrázek, Wasserbauer), 36. Jenyš (Vojáček, Šidák, 54. Wasserbauer (Mrázek, Kusko). Rozhodčí: Schmejkal - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 40:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:5, 6:5.
P r a h a - Velká přestřelka se odehrála na ledě pražské Incheba areny. Nakonec v ní zvítězil juniorský tým pražské Sparty nad Kometou Brno 6:5. Důležité vítězství v boji o play-off vystřelil v závěru Žovinec.

V první třetině byla Sparta jasně lepší, soupeře přehrávala ve všech herních činnostech a zaslouženě vedla 3:1. Nejprve se prosadil Martin Matějček, který dostal přihrávku do jízdy před branku a trefil přesně k tyči. Brněnští dokázali srovnat, po povedené souhře v útočném pásmu se přesnou střelou z první prezentoval Filip Vojáček, který tak překonal Bílka v brance. Holešovičtí vyjádřili herní převahu na skóre ovšem až v závěru třetiny. Na 2:1 zvýšil Tomáš Rubeš, který zakončil krásnou kombinaci Sparty po hrubce obrany hostů. Sedm vteřin před koncem se navíc Spartě vydařil i další útok, to když Simon parádně vybídl ke skórování na kruh si sjíždějícího Dominika Bílka.

Druhá třetina nabídla naprosto vyrovnanou hru a především gólové hody. Druhá pasáž hry jich totiž nabídla hned pět. Nejprve hosté snížili brankou Petra Mrázka, který se prosadil u pravé tyče domácího gólmana. Sparta ale dokázala znovu odskočit, po krásném individuálním průniku Škopa přes celé hřiště se dokázal prosadit Tomáš Brém. Brňané ale dokázali opět snížit, rychlou branku po buly ve středním pásmu vstřelil agilní Silvester Kusko.

Hosté se ale nepoučili a Holešovičtí znovu dokázali odskočit. Po chybě v útočné třetině šli domácí do přečíslení tří proti jednomu, které vyřešili domácí nádhernou hokejovou kombinací s úspěšně zakončujícím Zdeňkem Doležalem. Poslední slovo ve třetině měl však Pavel Jenyš, který zakončil přesilovku tvrdou ranou k pravé tyči. I přes gólové hody ve druhé části bylo k vidění několik snových zákroků jak od domácího Bílka, tak od brankáře Brna Klimeše.

Třetí třetina nabídla vyrovnanou podívanou, hostům se ale podařilo po velkém tlaku srovnat. Brňané totiž využili přesilovku pěti proti třem, to se trefil Tomáš Dittrich. Hosté ale nezvládli závěr a udělali hrubku v obraně. Tu potrestal Dušan Žovinec, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Výhru tak i přes závěrečnou powerplay hostů brali domácí.

Pavel Pazourek (Kometa Brno): Bohužel se nám nevvyvedl začátek utkání, to nás mrzí. Rozhodující branku jsme dostali po dětinské chybě. Obránce nám bez kontaktu ujel až k brance. Bod by byl dnes dobrý, Sparta má silné mužstvo.

Pavel Geffert(HC Sparta Praha):Vyhráli jsme, čili panuje spokojenost. Sami jsme si svou nedisciplinovaností utkání zkomplikovali. Odehráli jsme parádní první třetinu, potom jsme lehkovážností dovolili komplikace. Pořád jsme v juniorském hokeji, ještě nepracujeme s "hotovými" hráči.