SPA - KVA 4:1 - Starší dorost doma porazil Karlovy Vary a je stále první

24., sobota 28. 11. 2015
Sparta - Karlovy Vary SPA - KVA
Sparta: Hofmann – Janda, Vízner, Eliáš, Jeřábek, Horský, Vandas, Sedliský – Šrámek, Šmerha, Švarc, Šišolák, Nacházel, Chlouba, Safin, Komárek (C), Schwamberger, Maršoun, Kropáček, Dubský, Wojnar. Trenér: Richard Žemlička
Karlovy Vary: Beran (33. Grančarov) – Bernáth, Klejna, Vápeník, Hrůša, Kunc, Štaif – Tamáš, Šála, Bečka, Petrov, Tlačil, Pastyřík (C), Prošek, Horký, Hotěk, Kaňkovský, Kurfürst, Halberštát. Trenér: Václav Eismann
Branky a nahrávky: 1. Dubský (Komárek), 29. Wojnar (Komárek), 29. Vandas (Šmerha), 33. Vandas (Kropáček) – 51. Šála. Rozhodčí: Souček – Lhotský, Svobodová. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 49. Střely na branku: 34:17. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Starší dorost porazil na domácím ledě 4:1 Karlovy Vary, a upevnil si tak první pozici v západní skupině NOEN extraligy. Svěřenci Richarda Žemličky se dostali do vedení už po 22 sekundách hry a na ledě byli dominantní po celé utkání. Dvěma góly se na výhře podílel obránce Jaroslav Vandas.

Do zápasu vstoupili mnohem aktivněji sparťané a už po 22 sekundách hry vedli 1:0. Komárek zavezl kotouč kolem pravého mantinelu hluboko do útočného pásma a nahrál před branku dobře postavenému Martinovi Dubskému, který krátkým příklepem našel mezeru mezi pravým betonem karlovarského Berana a tyčkou. Po zbytek třetiny platilo, že dominantním týmem byla Sparta. Domácí hokejisté si vytvářeli šance, jakou byla například Safinova skrytá střela zpoza obránce jen těsně nad pravý horní roh branky. Karlovy Vary za dvacet minut domácího brankáře Hofmanna neohrozily.

Druhá třetina byla na góly bohatší, Sparta se prosadila třikrát. Ještě předtím bylo ale nařízeno trestné střílení pro hosty, ve kterém kapitán Varů Marek Pastyřík střelou příklepem neuspěl. Ve 29. minutě propálil Berana po asistenci Komárka Jakub Wojnar, čímž zvýšil na 2:0. Tento stav ale vydržel na světelné tabuli jen krátce, protože po 19 sekundách se v téže minutě prosadil Jaroslav Vandas střelou k pravé tyči. Sparťanský obránce navíc přidal ve 33. minutě svou druhou branku v zápase, která by zasloužila nominaci do Zlaté helmy. Vandas napřáhl na modré čáře a střelou příklepem poslal puk s milimetrovou přesností pod víko. Po tomto gólu došlo na karlovarské straně ke střídání brankářů, mezi tyče se postavil místo Berana Filip Grančarov.

V úvodu třetí části se před Hofmanna prodral Horký, ale v poslední chvíli mu kličku překazili sparťanští obránci. Mírně vyšší aktivitu hostů podpořil střelou od levého mantinelu Vápeník, ale ani on neuspěl. Snížení se Energie dočkala v 51. minutě, kdy Dominik Šála ve vlastním oslabení uprchl sparťanským obráncům a s klidem poslal kotouč k levé tyči za Hofmannova záda. Další zaváhání už Sparta nedopustila, a tak zvítězila v sobotním odpoledním utkání 4:1.

Richard Žemlička (Sparta): První dvě třetiny jsme odehráli výborně dopředu i dozadu a díky tomu jsme vedli 4:0. Pak jsme si to trošku pokazili v poslední třetině, kdy jsme všichni chtěli dát gól a zapomínali jsme na obranu. Ale jinak jsme se zápasem spokojení.

Václav Eismann (Karlovy Vary): Sparta potvrdila, že je ne náhodou lídrem skupiny. Převyšovala nás v intenzitě pohybu i v dovednostech. Do utkání jsme šli s určitým plánem a ten se nám bohužel nepodařilo naplnit.