SPA - KVA 5:2 - Dorostenci si poradili s Karlovými Vary

24., sobota 1. 12. 2012
Sparta - Karlovy Vary SPA - KVA
Sparta: Langer - Kadeřávek, Kazda, Keller, Knobloch, Kolář, Mikliš, Široký, Vokurka - Abdul, Augustin, Bartoš, Černoch, Havel, Klindera, Krudenc, Lojka, Major, Pokorný, Pulkrab, Svoboda
Karlovy Vary: Kuchař (od 29. Frček) - Bláha, Dvořák, Kodl, Michálek, Priškin, Vaněk, Veverka - Beránek, Čejka, Dimitrov, Gorčík, Janata, Klíma, Kohout, Osmík, Petrov, Poljanyčka, Rubeš
Branky a nahrávky: 8. Abdul (Knobloch, Keller), 13. Pokorný (Pulkrab), 29. Kadeřávek, 31. Vokurka (Major), 44. Lojka (Krudenc, Svoboda) - 38. Kohout, 60. Čejka (Kodl). Rozhodčí: Horínek - Cafourek, Kettner. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 38. Střely na branku: 29:22. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2.
P r a h a - Po včerejším nevydařeném zápase s Letci z Letňan tentokrát sparťanští dorostenci neponechali nic náhodě. Kvalitní defenzivní výkon podpořili i střelecky a výhrou nad Karlovými Vary se znovu vrátili do boje o přímý postup do play-off.

Ani ne den po prohře v Letňanech nastoupili sparťanští dorostenci na domácím ledě proti Karlovým Varům. Po úvodní oťukávané začalo být brzy jasné, který tým bude mít v utkání navrch. Sparta vycházela ze zajištěné obrany se kterou si hosté dlouho nevěděli rady a své gólové šance s přehledem proměňovala. V osmé minutě vypálil od modré čáry Knobloch a Jindřich Abdul tečoval puk mimo dosah hostujícího gólmana. Za pět minut pak předvedli sparťané parádní ťukec na brankovišti a na konci pohledné akce byl zakončující Dominik Pokorný, který již prázdnou branku nemohl minout. Hosté se v první třetině potýkali s mnoha nepřesnostmi a gólově se prosadit nedokázali.

V úvodu druhé části mohl snížit Osmík, ale sám u tyčky spaťanské branky nedokázal přehodil beton gólmana Langera. A další myšlenky hostů na vyrovnání brzy utnuli domácí střelci dvěma slepenými góly. Obránce Patrik Kadeřávek nabral rychlost a svůj překvapivý výpad zakončil přesným zakončením, které odrazil o tyčku karlovarské svatyně. To vyhnalo hostujícího gólmana z branky, ale ani jeho náhradník Frček se z čistého konta dlouho radovat nemohl. K odraženému puku se za modrou čarou dostal Jiří Vokurka a přesnou střelou do šibenice zvýšil již na 4:0. Sparta pak přece jen trochu polevila a její nepozornosti využil ve 38. minutě Martin Kohout, který snížil precizně provedeným bekhendovým blafákem.

S trochou nadsázky se dá říct, že třetí třetina již nepřinesla mnoho zajímavého. Zejména od krásné branky Lukáše Lojky, kterou zvýšil již na 5:1 začínalo být jasné, že zvrat v zápase již nepřijde. V závěru sice hosté ještě využili přesilovou hru, když skóre uzavřel přesnou střelou Michael Čejka, to však již nemohlo nic změnit na faktu, že Sparta si z tohoto utkání připsala zasloužené tři body.

Pavel Arnošt (Sparta): Dnešní výkon byl přesně takový, jaký bychom si představovali v každém utkání. Zápas jsme zvládli takticky i organizačně a z naší strany to bylo odehráno na velmi dobré úrovni. Napravili jsme tak ten včerejšek, kdy se nám moc nevedlo. Důležitým momentem zápasu byla ubráněná přesilovka pět na tři, tu jsme zvládli výborně.