SPA - KVA 5:2 - Starší dorost zdolal Karlovy Vary

4., sobota 17. 9. 2011
Sparta - Karlovy Vary SPA - KVA
Sparta: Langer - Široký, Kliment, Březina, Keller, Kolář, Vacek - Bartoš, Klindera, Brém, Pokorný, Pulkráb, Reway, Matějček, Simon, Major, Krudenc.
Karlovy Vary: Fečo (od 49. Kutnar) - Vaněk, Priškin, Šafář, Červenka, Matyáš,Veverka, Sturma - Gorčík, Petrov, Vrána, Čápek, Csamango, Ziegler, Vrána, Hroch, Zikmund.
Branky a nahrávky: 8. Pulkráb (Bartoš), 11. Reway (Březina), 33. Reway (Pokorný), 38. Major (Matějček), 49. Březina (Reway) - 37. Gorčík (Bečka), 52. Čápek. Vyloučení: 4:4. Rozhodčí: Vojtěchovský - Kučera, Marek. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 53. Střely na branku: 34:31. Průběh utkání: 3:0,3:1, 4:1, 5:1. 5:2.
Čtvrtým kolem pokračovala nejvyšší soutěž starších dorostenců, na ledě TESLA ARÉNY se představily Karlovy Vary. Západočeši se vrací z Holešovic bez bodů, výhru domácích zařídil třemi kanadskými body Martin Reway. Z gólu se radoval hned dvakrát.

Úvod zápasu příliš nenasvědčoval tomu, že na sparťanském ledě padne sedm branek, oba týmy se dlouho potýkaly s nepřesností při rozehrávce, rozhodčí odpískali sérii zakázaných uvolnění, hrálo se především ve středním pásmu. První zajímavý moment přinesla až osmá minuta, kdy Sparta skórovala ve vlastním oslabení. Kapitán Matějček sledoval z trestné lavice únik dvojice Bartoš, Pulkráb. Sparťané se vydali na zteč varské branky po nepřesné kombinaci mezi beky hostí a na dvakrát překonali Fuča. Z dorážky se prosadil Marek Pulkráb. Náskok Sparty navýšil o tři minuty později za Březinovy asistence Martin Reway, šikovný útočník poslal puk za Fučova záda při přesilové hře. Menší trest za držení si odpykával agilní Zikmund.Karlovy Vary se pokoušely co nerychleji snížit dvougólovou ztrátu, na gólmana Langera ale během úvodní třetiny nevyzráli.

Zřejmě největší příležitost měl Matyáš, z ideální střelecké pozice ovšem poslal puk do Langerovy lapačky. Těsně před první sirénou se kolem holešovických beků protáhl Vrána, ale jeho zakončení postrádalo potřebnou razanci. Přestože Energie domácí přestřílela, do kabin se šlo za stavu 2:0 pro Spartu. A bylo hůř. Ve třicáté třetí minutě odskočili sparťané Západočechům na rozdíl tří branek, Martin Reway přešel přes varské obránce a vymíchal Fuča. Hosté poprvé skóroval až tři minuty před koncem prostředního dějství, aktivní Sebastien Gorčík se dočkal zasloužené odměny, po pasu od Bečky propálil Langera. Radost Energie ovšem neměla dlouhého trvání, za sedmnáct sekund odpověděl na Gorčíkův gól Marek Major.

Ranou švihem nedal Fučovi sebemenší šanci. Branky padaly i ve třetí třetině, do které vstoupila obě mužstva hodně vlažně, vysoké tempo z předchozích dvou částí evidentně opadlo, hru kouskovala častá přerušení kvůli zakázaným uvolněním či ofsajdům. Ojedinělou šanci Sparty přetavil v pátý gól Marek Březina. Nikterak povedenou střelou vyhnal Fuča na střídačku, zbylých jedenáct minut odchytal Kutnár. Běžela padesátá druhá minuta, když jednu z nepřesností ve sparťanské rozehrávce využil ke skórování Bronislav Čápek. Karlovarský forvard se dostal k odraženému puku a nikým neatakován překonal Langera. Domácí mohli odskočit na rozdíl čtyř branek při přesilovce 5 na 3, ale Kutnár zůstal neprůstřelný. I přes výborný výkon Fučova náhradníka zůstávají body za vítězství v Holešovicích.

Jiří Zelenka (HC Sparta Praha): Hráli jsme podstatně lépe než minulou sobotu proti Plzni. Proměňovali jsme šance, dobře jsme bruslili. Jsem moc rád, že se nám podařilo vyhrát.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Dnes jsme propadli organizačně, ale i jako jednotlivci. Na Spartu jsme nestačili v osobních soubojích, zaostávali jsme v bruslení. Domácí zaslouženě vyhráli.