SPA - LIB 4:1 - Starší dorost porazil také Liberec

I/4., sobota 13. 9. 2014
Sparta - Liberec SPA - LIB
Sparta: Brízgala – Duben (C), Vlad, Eliáš, Jeřábek, Janda, Pacovský, Bureš, Sedliský – Jandus M. (A), Kulda (A), Šrámek, Zídek, Jandus T., Michnáč, Pšenička, Chlouba, Seniov, Komárek, Dubský, Procházka
Liberec: Žajdlík – Starosta, Eichler, Klinger (A), Husa, Mečíř (C), Velechovský – Šír (A), Wiencek, Černý, Lakatoš, Nezbeda, Jursa, Kunst, Zachar, Chlum, Chrtek, Hylena
Branky a nahrávky: 17. Procházka (Bureš), 40. Procházka (Bureš), 41. Komárek (T. Jandus), 43. Zídek (Eliáš) – 52. Lakatoš (Jursa). Rozhodčí: Arnošt Nečas – Daniel Müller, Jan Tasch. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 30:27. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Richard Žemlička může mít z výsledků svých svěřenců v novém ročníku radost. V rámci RAKO extraligy 2014/15 vyhráli také čtvrté utkání proti Liberci, který na ledě Tipsport areny porazili bez větších problémů 4:1. Dvěma brankami se na vítězství podílel Ondřej Procházka. Další zápas je na programu v pátek 19. září v Hradci Králové.

Do utkání vstoupila domácí Sparta poněkud v menším tempu, než by se dalo čekat po páteční kanonádě v Mladé Boleslavi, která skončila 12:1 ve prospěch holešovického týmu. Do utkání díky dvěma přesilovým hrám vstoupil lépe Liberec. Hráči ze severu republiky předváděli na hřišti větší důraz i svižnost navzdory tomu, že gól se jim vstřelit nepodařilo. Největší šanci z libereckého týmu měl kapitán Mečíř, když obral o puk jednoho ze sparťanů a řítil se na Brízgalu, ale jeho střelu z mezikruží chytil brankář svou mrštnou lapačkou.

Domácí dlouho tahali za kratší konec, ale vše se změnilo v 17. minutě, kdy se do samostatného úniku dostal Ondřej Procházka. Holešovický kanonýr z posledních zápasů naznačil před Žajdlíkem změnu směru pouze pohybem rameny, ale pak přesně vypálil tahem pod horní víko. Liberec na jeho gólový příspěvek v první dvacetiminutovce nenašel odpověď.

V té druhé se na ledě výrazně přitvrdilo. Hostující útočník Lakatoš to dokonce v jedné ze situací přehnal s čištěním prostoru na vlastním brankovišti a ke klasickému vyloučení obdržel ještě osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Jeho vyloučení Sparta ještě nepotrestala, ale 15 sekund před koncem druhé třetiny se ke slovu opět dostal Ondřej Procházka, který nejdříve obral o kotouč libereckého obránce a pak zakončil backhandem za záda Žajdlíka.

Druhou a třetí branku Sparty dělilo dvacet pět sekund čistého hracího času. Po druhé přestávce se kotouč odrazil v útočném pásmu Sparty k úplně volnému Vojtěchu Komárkovi a ten možná trochu se štěstím poslal kotouč mezi betony brankáře hostů. Ve 43. minutě zvýšil už na 4:0 po asistenci Eliáše útočník Václav Zídek. Liberci se podařilo snížit krásnou brankou Dominika Lakatoše. Ten dostal ve středním pásmu přihrávku od Jursy, obešel jednoho obránce, druhého si položil, až se dostal před Brízgalu, kterému zasunul kotouč mezi betony. Další branka v zápase již nepadla.