SPA - LIB 4:3p - Sparťané urvali druhý bod v prodloužení

II/2., neděle 18. 12. 2011
Sparta - Liberec SPA - LIB
Sparta: Langer - Neužil, Horevaj, Keller, Kolář, Hemr, Mikliš, Bartoš, Klindera, Brém, Slavíček, Pokorný, Březina, Oždian, Pulkrab, Preševa, Lojka, Abdul, Major, Široký.
Liberec: Skřebský - Hosnedl, Návrat, Havlín, Erlebach, Mrázek, Kalfiřt, Hrníčko, Belovič, Beránek, Zedek, Havlas, Škoda, Kupčík, Langhammer, Žďárský, Račický, Chlapík, Pyrochta, Suska, Ordoš, Zacha.
Branky a nahrávky: 2. Major (Hemr), 14. Preševa, 21. Brém (Pokorný, Abdul), 62. Slavíček (Hemr) - 6. Chlapík (Žďárský), 29. Pyrochta (Havlas), 41. Havlas (Návrat). Rozhodčí: Krejcar - Krátký, Kotek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 54. Střely na branku: 30:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.
P r a h a - Velmi kvalitní hokej nabídlo střetnutí Sparty a Liberce. Utkání nabídlo řadu pohledných momentů včetně oku lahodících branek. Zápas dokázali do vítězného konce dovést Sparťané, kteří o svém dvoubodovém zisku rozhodli v prodloužení.

Utkání, které nabídlo po celou svou dobu vyrovnaný hokej, začalo rychlou brankou domácího týmu. První puk za Skřebského dostal Jan Hemr, který po přihrávce přes brankoviště trefil přesně za brankáře hostí. Hosté se ale nenechali zahanbit. Jen čtyři minuty stačili tygrům k vyrovnání. O to se postaral Josef Suska, jenž trefil přesně pod víko. Liberec se poté výrazně zlepšil a domácí tlačil ke zdi. Paradoxně při přesilovce Liberce se domácí prosadili, i přes to, že byli pod silným tlakem. Do úniku se dostal Enver Preševa, který forhendovým blafákem zvýšil pro domácí.

Sparťané měli šťastný den, již po padesáti vteřinách se prosadil Dominik Pokorný. Liberečtí dál tlačili i přes inkasovanou branku - nutno přiznat, že dosti nešťastně. Sparta mohla jít do tříbrankového vedení, Tomáš Brém trefil tyč. Nicméně, hostům se podařilo snížit, Filip Pyrochta trefil přesně mezi betony.

Závěrečné dějství nabídlo stejný moment, jako druhé. Gól ihned po začátku třetiny. Ve druhé se trefili domácí po padesáti vteřinách. Tentokrát jen o osm sekund déle, trvalo hostům vyrovnání. Dominik Návrat našel svého kapitána Vojtěcha Havlase, jenž dorazil odražený puk z bezprostřední blízkosti. Následoval tlak hostí, který Sparta dokázala i díky skvělému Langrovi odrazit a sama také hrozila z nebezpečných akcí. Domácí mohli rozhodnout při hře 5 na 3, avšak neuspěli.

Utkání se rozhodlo v prodloužení, při signalizované výhodě stanovil konečný výsledek Tobiáš Slavíček.

Jiří Zelenka (Sparta): Je velká škoda, že jsme ztratili dobře rozehrané utkání. S odstupem času dva získané body bereme. V závěru jsme mohli rozhodnout při naší přesilovce 5 na 3, tu jsme ale sehráli velmi špatně. Jsme rádi za vítězství v prodloužení, Liberec je kvalitní soupeř.

Jan Šťastný (Liberec): Mrzí nás, že jsme nastoupili se značným respektem k soupeři. Pokud budeme nastupovat do našich zápasů s takovýmhle respektem tak moc šancí mít nebudeme. Soupeř v mladé sestavě odehrál velmi kvalitní utkání.