SPA - LIB 7:2 - Dorostenci zničili Liberec ve třetí třetině

I/18., úterý 7. 10. 2014
Sparta - Liberec SPA - LIB
Sparta: Brízgala – Duben (C), Vlad, Jeřábek, Janda, Kalina, Sedliský – M.Jandus (A), Kulda (A), Zídek, T. Jandus, Michnáč, Pšenička, Maršoun, Chlouba, Seniov, Komárek, Kadlec, Dubský, Procházka
Liberec: Žajdlík – Starosta, Eichler, Klinger (A), Husa, Mečíř (C), Velechovský – Šír (A), Wiencek, Černý, Lakatoš, Nezbeda, Jursa, Kunst, Zachar, Kačírek, Chlum, Hylena, Rubeš
Branky a nahrávky: 24. Komárek (Chlouba), 48. Zídek (Pšenička, Procházka), 50. Zídek, 56. Zídek (Seniov, Duben), 59. Pšenička (Jandus, Zídek), 59. Michnáč (Jandus, Kulda), 60. Seniov (Zídek, Pšenička) – 16. Wiencek (Starosta, Lakatoš), 33. Hylena (Kačírek). Rozhodčí: Pavlovič – Laczko, Špála. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 7:2.
Dlouho to v utkání s Libercem na bodový zisk nevypadalo, když ještě patnáct minut před koncem zápasu Pražané prohrávali. Potom však útočník VÁCLAV ZÍDEK hattrickem zavelel k obratu a sparťané nakonec deklasovali Bílé Tygry díky šesti brankám ve třetí části 7:2. Svěřenci trenéra Žemličky jsou tak v domácím utkání nadále stoprocentní. V šesti zápasech neztratili ani bod.

První třetina utkání s Libercem nabídla dvě zcela odlišná dějství. V tom prvním byla lepším týmem domácí Sparta, která se dostávala častěji na dostřel Žajdlíkovy branky, ani jeden ze šesti střeleckých pokusů Pražanů však v tygří síti neskončil. Zhruba od poloviny úvodní třetiny pak začal iniciativu postupně přebírat hostující tým a naneštěstí pro domácí dokázal svou aktivitu také gólově vyjádřit. Skóre utkání otevřel v šestnácté minutě po přihrávce Starosty útočník Petr Wiencek. Severočeši nakonec svého soupeře v první třetině dokázali předčít nejen výsledkově, ale i střelecky, a do kabin tak šli se zaslouženým jedobrankovým vedením.

To však dokázali sparťané poměrně záhy po vstupu do druhé dvacetiminutovky smazat zásluhou Vojtěcha Komárka, kterého už tři minuty po změně stran vybídl ke skórování Chlouba. To bylo však ze strany domácích na delší dobu vše a poté, jakoby na ledě existovalo jen jedno mužstvo. Liberečtí působili hbitějším dojmem, lépe kombinovali a brzy se podruhé v zápase radovali z vedení. Do otevřené obrany Sparty vtrhl hostující Miroslav Hylena, zakončoval zblízka bekhendem a už se zdálo, že neúspěšně. Padající gólman Brízgala si však nakonec srazil puk do sítě. Liberečtí pak mohli ještě několikrát skóre navýšit, ale v koncovce opakovaně selhali.

To platilo i v úvodu třetí části, kdy dokonce dvakrát v řadě netrefili odkrytou branku. A tak přišel trest skutečně nevídaný. Spartě, která do té doby ohrožovala gólmana Liberce jen ze střední vzdálenosti, pomohl vlastní gól jednoho z libereckých hráčů, jenž si na brankovšti nohou srazil puk do vlastní branky. Tento zásah byl připsán sparťanovi Václavu Zídkovi. Za další dvě minuty hosté nedokázali během vlastního oslabení vyhodit puk a Václav Zídek od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Sparťané obrátili skóre, ale to nebylo zdaleka vše. Necelých pět minut před koncem totiž Zídek dokonal hattrick, po střele z levého křídla na vzdálenější tyč.

Čtvrtý inkasovaný gól hosty rozložil a ti nadále působili na ledě jen jako statisté. Obránci Bílých Tygrů nechali svého gólmana zcela na holičkách a sparťané si mohli v útočném pásmu uspořádat veřejné bruslení. Závěrečná Liberecká dvouminutovka hrůzy, během které lovil Žajdlík po zásazích Tomáše Pšeničky, Alberta Michnáče a Daniela Seniova puk z branky ještě třikrát, jen dokonala zhroucení Libereckých v závěrečné části. Sparta podruhé v sezoně porazila Bílé Tygry, tentokrát vysoko, 7:2.

Richard Žemlička (Sparta): Myslím, že prvních deset minut jsme byli lepším mužstvem. Potom se hra vyrovnala a inkasovali jsme branku. Pak jsme trochu spali a Liberec měl navrch, my jsme dělali zbytečné chyby, hráli jsme bázlivě a ustrašeně. Rozhodl náš šťastný gól na 2:2. Oni se položili, my začali hrát, začalo nám to vycházet a padly nám tam další branky.