20. 10. 2012 | Jiří Liebreich

SPA - LIT 6:1 - Sparťanští dorostenci rozdrtili Litvínov

14., sobota 20. 10. 2012
Sparta - Litvínov SPA - LIT
Sparta: Pírs - Široký, Klindera, Vokurka, Knobloch, Kadeřávek, Lojka, Svoboda, Augustin, Kolář, Keller, Györi, Pulkrab, Mikliš, Černoch, Abdul, Hozák.
Litvínov: Klečka (od druhé třetiny Spěšný) - Řezníček, Wiedemann, Moravec, Štěpka, Jonák, Šesták, Vostárek, Weitz, Šefl, Šimeček, Sýkora, Pospíšil, Kučera, Ujfaluši, Baránek, Střibrný.
Branky a nahrávky: 12. Vokurka (Hozák, Lojka), 18. Pulkrab, 37. Hozák (Svoboda, Lojka), 41. Györi (Pulkrab), 52. Keller (Augustin), 54. Kolář (Augustin, Abdul) - 53. Šimeček (Kučera). Rozhodčí: Jechoutek - Komárek, Krátký. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.
P r a h a - Domácí duel s Litvínovem hráči staršího dorostu Sparty zvládli dokonale a odčinili tak prohru v derby. Vysoké vítězství hráčů s "S" na prsou se rozhodlo především díky konstantně kvalitnímu a koncentrovanému výkonu.

Střetnutí obou soupeřů začalo spíše opatrně, o to větší blesk z čistého nebe byla nastřelená pravá tyč Hozákem po samostatném úniku. Hosté z Litvínova byli v úvodu aktivnější, sparťané ale hrozili z nepříjemných protiútoků. Sparťané ale nenechali vývoj zápasu v rukou soupeře a ujali se vedení. Od modré čáry nahodil puk do branky Lojka, o zbytek se v předbrankovém prostoru postaral důrazný Jiří Vokurka.

Po brance Sparty to byli však paradoxně hosté, kdo byl nebezpečnější, Litvínov se po zvýšené aktivitě dostal k velkému tlaku, po kterém taktéž následovalo první vyloučení. Během přesilovky tla hostů ale paradoxně uvadl a domácí se ubránili. Domácí tým to nabudilo, nejvíce pak Marka Pulkraba, který překvapil brankáře Klečku bekhendovou otočkou zpoza branky a zvýšil skóre.

Do druhé části nastoupil v brance hostů Spěšný, jenž nahradil Klečku. Prostřední perioda začala velkým tlakem Holešovických, kteří se tlačili do řady šancí. Hra se ale srovnala, domácím se naskytla možnost hry v přesilovce. Tu ale nevyužili, největší šanci měl po střele z pravého kruhu Lojka. Přesilovku si poté zahráli i hosté, šestnáct vteřin dokonce 5 na 3. I přes herní kvalitu hostů při hře 5 na 5, přesilovky se černožlutým nedařili. Na množství přesilovek bylo šancí na obou stranách pomálu.

Střeleckou impotenci na obou stranách utnul až Jiří Hozák, jenž prostřelil Spěšného střelou mezi betony, po skvělém pasu od Svobody zpoza branky. Hosté prakticky okamžitě poté zahrozili z brejku, únik dvou na nikoho vyřešil Pospíšil střelou, Pírs ale zasáhl betonem. Druhá třetina tak skončila ve prospěch domácích borců.

Pokud si hosté dělali ještě nějaké naděje do závěrečné třetiny, tak jim shořely velmi rychle. Pohotovým zakončením u pravé tyče se blýskl Marek Györi, který využil skvělou přihrávku od Pulkraba. Chemici poté trefili tyč Pírsovy branky, domácí gólman jinak ale předváděl soustředěný a kvalitní výkon celé utkání. Do dobré šance se dostal v přesilovce Pospíšil, branku Pírse ale přestřelil. Po čtvrté brance hráčů s „S“ na prsou hra opadla, tempo šlo dolů, šancí ubylo. Litvínovu navíc nebyla uznána branka, což týmu v dané situaci příliš nepomohlo.

Sparťané své skóre ještě zvýšili, po pěkné individuální akci se trefil Adam Keller. Netrvalo ale dlouho a hosté snížili, únik dvou na jednoho proměnil Jaroslav Šimeček. Byl to ale Matěj Kolář, který rychle zkazil hostům chvilkovou radost, to když zakončil parádní kombinační akci týmu z hlavního města. Hostům z Litvínova se poté naskytla šance trestného střílení, které ale forhendovou kličkou neproměnil Stříbrný. Domácí si poté závěr pohlídali a dokráčeli tak vysokému vítězství.

Pavel Arnošt (HC Sparta Praha):

Po neúspěchu na Slávii tým zahrál dobře, chtěli jsme to odčinit. Po výsledkové stránce můžeme být spokojeni, myslím si ale, že i herní převaha byla znát, vítězství jsme si zasloužili.

Petr Nekvinda (HC Litvínov):

Ve středu jsme hráli těžký zápas v Plzni, tam jsme byli s výkonem týmu velmi spokojeni. Dnes ale hráči utkání podcenili a nehráli jsme dobře. Jediné, které mohu pochválit, jsou hráči třetí formace. Ti dnes podali kvalitní výkon.