SPA - MBL 3:7 - Junioři podlehli Mladé Boleslavi

6., sobota 22. 9. 2012
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Neužil (střídán Bílkem) - Bílek P., Bílek D., Skřivánek, Březina, Veselý, Škop, Müller, Bodnár, Brém, Slavíček, Vacek, Pokorný, Brzobohatý, Eis, Matějček, Merta, Hampl, Procházka.
Mladá Boleslav: Sejpal - Bača, Puškár, Souček, Čeček, Semirád, Kulhánek, Březina, Marek, Rovný, Kurka, Podsedníček, Chvátal, Jnkovský, Ficek, Frolík, Bičiště, Vrba, Koudela, Bartoš, Dostálek.
Branky a nahrávky: 31. Brzobohatý (Müller), 38. Brzobohatý (Skřivánek), 45. Slavíček (Brém, Matějček) - 13. Jankovský (Podsedníček, Koudela), 16. Podsedníček (Marek, Kulhánek), 19. Marek (Souček), 25. Frolík (Marek, Bičiště), 30. Ficek (Březina, Rovný), 45. Jankovský (Koudela, Podsedníček), 58. Bičiště (Marek, Frolík). Rozhodčí: Talpa - Charvát, Mertl. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 35:50. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6, 3:6, 3:7.
P r a h a - I takové zápasy dlouhá sezona přináší. Junioři pražské Sparty nezvládli souboj s Mladou Boleslaví, se kterou sedmkrát inkasovali, z toho hned třikrát v úvodní třetině.

Úvodní třetina střetnutí Sparty s Mladou Boleslaví přinesla především spoustu šancí na obou stranách a pěkný hokej. Více ze hry měli ale hosté, kteří to také dokázali vyjádřit na skóre a vyhrát první část utkání jasně 3:0. O první zásah se sám před brankářem Neužilem postaral Václav Jankovský, jenž přesně trefil k pravé tyči. Na 2:0 zvýšil Patrik Podsedníček jenž využil hrubého zaváhání obrany Sparty a poté dokázal i přesně zakončit. Aby toho pro juniory pražské Sparty nebylo málo, tak minutu před koncem třetiny odskočili hosté už na tříbrankový rozdíl, to když se krásným individuelním průnikem prosadil Kryštof Kulhánek. Boleslav si tak ze třetiny, ve které byla lepším týmem, odnesla pohodlné vedení 3:0 do kabiny.

Ve druhé části se hrálo nahoru dolů, k vidění byly hned čtyři branky. O tu první se postaral Jakub Frolík, jenž využil skvělou přihrávku zpoza branky od Marka. O černou můru Sparty se postaral v polovině utkání Milan Ficek, který využil chyb obrany hostů a krásnou bekhendovou kličkou zvýšil už na pro Spartu zoufalých 0:5… Sparťané ale i přes silně nepříznivý vývoj zbraně nesložili. Nejprve snížil Patrick Brzobohatý, který dorazil puk do prázdné branky po pěkné akci Müllera. Nebylo to vše, o další zářez hráčů s „S“ na prsou se znovu postaral Patrick Brzobohatý. Do třetí třetiny se tak šlo pro domácí Spartu přeci jen za přijatelnějšího stavu.

Jestli si domácí dělali v utkání ještě nějaké naděje, tak jim velmi rychle pohasly. Na počátku závěrečné části zvýšil Václav Jankovský, který zakončil povedený únik obraně hráčů z hlavního města. Sparťané ale odpověděli již po šestnácti vteřinách hry, to když se trefil Tobiáš Slavíček. Holešovičtí se sice snažili, v závěru už ale bylo jasné, že se vyrovnání nepovede. V závěru dal navíc překrásnou branku Karel Bičiště, jenž se trefil přesně do levého horního růžku z hranice levého kruhu. Zápas, v němž byli hosté po většinu utkání jasně lepší tak dopadl zcela zaslouženě vítězstvím BK Mladé Boleslavi. Sparťanům v utkání nepomohlo ani střídání brankářů, natož pak neproměněná možnost zahrávaného trestného střílení.

Jan Vidner (BK Mladá Boleslav):

Samozřejmě jsme nadšení, tohle čekal asi málo kdo. Jsem rád, že kluci po posledním hodně nepovedeném zápase zabrali a ukázali, že když chtějí, můžou vyhrát kdekoliv.