46., neděle 30. 1. 2011
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O´Brien - Ton, Broš, Kratěna - Bartánus, Smoleňák, Koreis - Žálčík, Karpov, Luňák - Kafka, Dragoun, Hromas
Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Benda, Macháček, Žabka, Chaloupka, Marušák, Lehikoinen - Nouza, Divíšek, Boháč - Vrbata, Tvrdík, Pabiška - Hyka, Štefanka, Bahenský - Gajovský, Plodek, Matějovský
Branky a nahrávky: 26. Smoleňák (Bartánus), 31. Broš (Vykoukal, Ton), 44. Bartánus (Karpov, Philipp), 60. Ton - 5. Pabiška (Macháček, Vrbata), 29. Vrbata. Rozhodčí: Blecha, Turčan - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:8, navíc Vrbata (Mladá Boleslav) do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3 239. Střely na branku: 22:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 4:2.
P r a h a - První třetina dnešního střetnutí nenabídla až na jednu branku žádný úchvatný hokej. Ani v dalším průběhu zápasu se úroveň moc nezvedla, ale začaly padat branky. Na začátku třetí třetiny byl stav vyrovnaný. Domácí strhli zápas na svojí stranu ve 44. minutě, když se trefil Marek Bartánus.

Vstup do utkání vyšel lépe hostům, v poměrně slibné příležitosti objevil Bahenský, jenže střela mu nesedla. Na druhé straně Hromas hledal zpoza brány Smoleňáka. Mladoboleslavští zadáci ho však včas odzbrojili. To už se ale blížila pátá minuta a s ní i chvíle, kdy se hosté ujali vedení. Využili pomalejšího střídání Sparty, Macháček objevil před bránou číhajícího Lukáše Pabišku, který střílel přesně nad beton sparťanské jedničky.

V osmé minutě se Karpov sápal po odraženém puku, ale sám zabránil brance, když se skotačící kotouč odrazil od jeho bruslí. Ležérní utkání svým nábojem odpovídalo postavení mužstev v tabulce. Vzruch přinášely hlavně přesilovky. Sudí dokonce v šestnácté minutě daroval domácím čtyřminutovou početní výhodu, ale jediný, kdo v ní dokázal vystrašit gólmana Boleslavi, byl zadák Vykoukal, když jeho dělovka orazítkovala tyč. Ochozy pískaly. A hlučet nepřestaly až do sirény.

Sparťané do druhého dějství vstoupili o poznání aktivněji. Nadějný start demonstroval Broš, který hned po osmnácti sekundách pálil hodně tvrdě, ale bohužel pro Spartu i hodně nepřesně. Trestat zmatky ve sparťanské defenzivě mohl Divíšek. Dvěma rychlými kroky ujel, ale zakončení postrádalo přesnost. Ve 26. minutě sparťané vyrovnali. Radek Smoleňák utekl zadákům Boleslavi a s velkým přispěním štěstěny protlačil kotouč za Schwarze.

Jenomže vyrovnaný stav vydržel jen několik málo minut. Obrana domácích v čele s Pöpperlem se nedokázala dohodnout, kdo se postará o nahozený kotouč, až vše rozřešil David Vrbata, který dorazil puk za dezorientovaného gólmana Sparty. Domácí však stihli srovnat krok. Vykoukal oslovil před brankou stojícího Michala Broše, jemuž se povedlo vymanit se z objetí středočeských zadáků a bekhandem poslat kotouč za bezmocného Schwarze. Ke konci třetiny několikrát vynikl gólman Pöpperle. Zmařil jak Nouzův pokus, tak i Pabiškovu jedovku. I díky tomu se po čtyřiceti minutách hrálo nerozhodně.

Krátce po startu poslední dvacetiminutoviky se proti pravidlům provinil Vrbata. Jen co mladoboleslavský forvard opustil lavici hříšníků, napřáhl od modré Marek Bartánus a trefil se přesně do růžku Schwarzovy svatyně. Vrbata následně vyštěkl na rozhodčí několik ostřejčích slov, za což se předčasně poroučel do sprch. Ve 48. minutě měl na čepeli vyrovnání Nouza, ale Pöpperle byl proti. O tři minuty později utekli v oslabení Broš s Vykoukalem. Druhý jmenovaný napřáhl a jeho dělovka se jen lehce otřela o Schwarzovu vyrážečku.

Na druhé straně se k ráně od modré odhodlal Marušák. Pöpperle si poradil a dokázal následně i "vyharabat" kotouč zpod ležících těl před ním. Ve svém typickém brejku se pak objevil Ton, jenomže bekhandový blafák nevměstnal mezi tři tyče. Nemusel však smutnit. Půlminuty před koncem Petr Ton ujel znovu a tentokrát to měl do prázdné klece hodně jednoduché. Sparťané tak po třech zápasech znovu vybojovali tři body.

Radim Rulík (HC Sparta Praha): "Jsme dneska více spokojení s výsledkem než s předvedenou hrou. Jsme rádi, že jsme vyhráli, ale hokej se nám nedařil a povedených akcí bylo málo. Měli jsme méně střel než soupeř, ale jsme rádi za to, že jsme dokázali srovnat stav, když jsme dvakrát prohrávali, a že jsme pak zápas dotáhli do vítězného konce."

Vladimír Hiadlovský (BK Mladá Boleslav): "Myslím si, že jsme v dnešním zápase byli daleko lepším mužstvem, vypracovali jsme si daleko více příležitostí ke skórování, ale bohužel jsme to neproměnili. Hokej se hraje na góly a my jsme bez bodu."