SPA - MBL 4:3 - Vítězná oslava 112. výročí

26., neděle 6. 12. 2015
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Pöpperle – Polášek, Švrček, Glenn, Eminger, Mikuš, Hrbas – Buchtele (A), Klimek, Netík (C) - Kudrna, Sabolič, Hamilton - Kumstát (A), Pech, Procházka - Dvořáček, Černoch, Forman. Trenér: Josef Jandač.
Mladá Boleslav: Rittich – Stříteský, Voráček, Trončinský (A), Holub, Ovčačík, Kučný – Jarůšek, Výborný (C), Pabiška – Látal, Urban, Pacovský – Hyka, Žejdl, Lenc – Musil, Hruška, Bárta. Trenér: František Výborný.
Branky a nahrávky: 18. Sabolič (Hrbas, Pöpperle), 37. Eminger, 42. Kudrna (Sabolič), 56. Kumstát (Pech, Procházka) – 28. Výborný (Trončinský), 41. Jarůšek (Stříteský, Voráček), 42. Urban (Hyka). Rozhodčí: Šindler, Svoboda – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7091. Střely na branku: 27:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3. Nejlepší hráči zápasu: Sabolič - Jarůšek.
V utkání s Mladou Boleslaví sparťané ve speciálních dresech v barvách trikolory slavili výroční 112 let od založení klubu. A nakonec šlo o oslavu vítěznou, ačkoliv Bruslařský klub nedal svou kůži lacino. Sparťany poslal do vedení v závěru první třetiny Robert Sabolič, na vyrovnání Boleslavi odpověděl Vladimír Eminger. Poté ovšem Bruslaři dvěma slepenými trefami v úvodu třetího dějství otočili skóre a rázem musela dotahovat Sparta. To se povedlo zásluhou Andreje Kudrny a střelce nakonec vítězného gólu Petra Kumstáta.

V úvodních minutách se aktivnější hrou prezentovala Mladá Boleslav. Brzy se ale síly na ledě srovnaly. Hra se pak po většinu první dvacetiminutovky přelévala ze strany na stranu, přičemž oba gólmani neměli o práci nouzi. Zajímavý moment nabídla první přesilovka domácích, kdy se před Rittichem strhla hromadná mela. Nejvíce při ní bylo vidět Saboliče a Kučného, kteří následně putovali za katr. Druhý jmenovaný ovšem vyfasoval k obvyklému dvouminutovému trestu za hrubost ještě další dvě minuty za držení protihráče.

První branky se diváci v O2 areně dočkali až ke konci první části, kdy po pravé straně ujel Robert Sabolič, který střelou z kruhu našel skulinu v postoji boleslavského gólmana, a poslal tak Spartu do vedení. Pražané se dostali do laufu. Nechybělo mnoho a svěřenci trenéra Jandače mohli vést o dvě branky, Hrbas ale trefil tyčku.

Ve druhé části se v největší šanci ocitl Hyka, který uklízel kotouč do zcela odkryté části klece, jenže Pöpperle jako zázrakem stihl do střely vložit špičku hole a neuvěřitelným zákrokem zabránil gólu. Netrvalo ale dlouho a Boleslav přece jen vyrovnala v přesilové hře pět na tři. Trončinský našel v mezikruží Davida Výborného, a ten už domácího brankáře překonal.

Pöpperle vytahoval z rukávu jedno eso za druhým. Znovu se totiž zaskvěl i proti samostatnému úniku Jarůška, který na strážce domácí svatyně nedokázal vyzrát. Ke konci třetiny opět zaúřadovali sparťané, a ujali se vedení. Netík vybojoval puk za brankou a z levého kruhu se prosadil obránce Vladimír Eminger, jehož střelu si nakonec do branky srazili Mladoboleslavští sami.

Ze třetí třetiny ještě neuběhla ani první minuta a hosté již podruhé v zápase vyrovnali. Po dvanácti vteřinách od zahájení poslední dvacetiminutovky ujel sám po levém křídle Richard Jarůšek a tvrdou ranou dostal puk za záda sparťanského brankáře. O minutu později šli hokejisté z města automobilů poprvé do vedení, když z dorážky skóroval Tomáš Urban.

Tento stav ovšem nevydržel dlouho. Po vhazování ve středovém kruhu se totiž kotouče okamžitě ujal Andrej Kudrna, vyjel si do útočného pásma a z levého kruhu zamířil přesně nad lapačku Ritticha, čímž vrátil svůj tým zpět do hry. Hrál se kvalitní a velmi vyrovnaný hokej po celou dobu. Dlouho to vypadalo, že o vítězi bude muset rozhodnout až nastavený čas.

Sparta si ale ke konci utkání ještě vynutila přesilovou hru, v níž si u mantinelu urval kotouč pro sebe Pech, jehož střelu tečoval do brány Petr Kumstát, který tak určil majitele tří bodů ještě v základní hrací době. V narozeninovém zápase zvítězili Pražané 4:3.

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): Podali jsme vysoce charakterní výkon. Vsadili jsme na kolektivní pojetí, bojovnost, nasazení, obětavost a za to hráči zaslouží dík a poklonu. Výborně chytal Tomáš Pöpperle, ve druhé třetině nás podržel. Ve třetí třetině jsme si to zkomplikovali, ale bojovností, nasazením a dobrou hlavou, řečeno v uvozovkách, jsme výsledek otočili.

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Začali jsme aktivně, měli jsme velmi dobrý pohyb a myslím si, že jsme byli lepším týmem. Paradoxně jsme po první třetině prohrávali. V kabině jsme si řekli, že zvýšíme aktivitu a otevřeme hru. Podařilo se nám vyrovnat, ale bohužel jsme na konci třetiny opět dostali gól. Vydařil se nám vstup do třetí třetiny, bohužel jsme vedení neudrželi delší dobu a v oslabení dostali gól na 4:3. Mužstvo ale podalo velmi dobrý výkon, přestříleli jsme soupeře a myslím si, že jsme byli lepší. Bohužel jsme ale vstřelili méně gólů.